Muzikaal vermaak 2000 21 zeeland Volk viert feestjes op Abdijplein maandag Sussex PZC Hoge cijfers voor dansvoorstelling How long is now maandag 27 augustus 2012 door Wim Hofman Ooit, lang geleden, schil derde ik een paar figu ren van Jungle Book op de muren van een hordenhol van de welpen van de Willibrordusgroep in Vlissingen. De muren waren hoog en ik kon een drie meter hoge olifant schil deren. Ik herinner me nog hoe ik van een tafeltje afsprong om zo tegelijkertijd met een kwast de slurf te schilderen. Ik schilder de ook nog een flinke beer, die Baloe werd genoemd en de wolf, die Akela heette, en een boom met een slang en een luiaard, al kwamen die niet in het verhaal voor. Mowgli schilderde ik niet. De verhalen uit Jungle Book had ik nog niet gelezen en de grappi ge film van de Disney Studios be stond bij lange na nog niet. Het boek van Rudyard Kipling is ner gens grappig, maar in-serieus en moralistisch en goed te gebrui ken bij een bepaald soort jeugd beweging. Onlangs waren we in het huis van Kipling in Burwash in Sus sex. Bateman's is niet alleen oud en mooi maar het huis ligt ook in een mooie streek. Bij het huis is een tuin met een grote vijver die Kipling met het geld dat bij de Nobelprijs hoorde, aanlegde. Het huis en de tuin zijn te be zichtigen. De oorspronkelijke meubels van de schrijver staan er nog, zijn schrijftafel met inkt vlekken, zijn boekenkasten met naslagwerken, zijn bed, souve nirs uit India. Ergens aan de wand hangen verschillende re liëfs die door zijn vader werden geboetseerd. Het zijn taferelen uit de beroemde boeken van zijn zoon: onder andere uit Kim en uit Jungle Book. Mowgli is een jongeman met lange haren die rustig tussen de wilde dieren staat. Natuurlijk heeft hij geen voorschoot aan zoals het schatti ge jongetje in de Disneyfilm. Wolven en beren zullen heus niet met kledingvoorschriften zijn gekomen. Het is wel een vreemd boek, vooral omdat de dieren erin kunnen praten en in beschaafd Engels allerlei uitvoeri ge gesprekken met elkaar voe ren. Maar ja, in verhalen is nu eenmaal alles mogelijk. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg -0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie T: 0118- 43 4010 c.nl pjansen@pzc.nl alkroon@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 01.18- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12,00 uur 055- 5388 000 088-0139 999 0900- 6743 836 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De krant 6 weken voor 18 euro! Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (n«8) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat raigniktigom mm oeisooosgegevens. In het colofon tretl u nadere informatie aan. Onderscheid tussen 'de eli te' of 'het volk' bij het Zeeland Nazomerfestival komt tijdens de zondagse feestjes in de programmering op het Abdij plein in Middelburg niet aan de or de. Met de picknick, het Nazomer zingen en -dansen bevolken ruim tweeduizend mensen het plein en mengen alle doelgroepen zich. Zo ook gisteren. Het enthousias me waarmee de talrijke picknickta fels feestelijk werden ingericht, leek ook droog weer af te dwin gen. Het spetterende optreden van muziek- en dansgezelschap 't Schoon Vertier tilde het festijn naar extra hoogte. Daarmee zat de sfeer voor het Nazomerzingen er ook al bij voorbaat in. Hoewel, niet iedereen was tevreden. „Dit is een musicalfeestje, dit heeft niks met meezingen te maken", mop perden sommigen over het optre den van Maike Boerdam en Ellen ten Damme met de Konrad Kosel- leck Big Band. Het overgrote deel van de menigte op het plein ge noot echter specifiek van de verras sende performance van Ellen ten Damme. Zij bracht een repertoire van Marlène Dietrich tot Nina Ha gen en maakte tussentijds een paar handstandjes. MIDDELBURG - De dansvoorstelling How long is now in de Machinefa briek in Vlissingen wordt uitzon derlijk hoog gewaardeerd door de bezoekers. Dat blijkt uit de pu blieksenquêtes die de PZC, net als voorgaande jaren, tijdens het Zee land Nazomerfestival houdt. Zaterdagavond konden de bezoe kers van alle vier locatievoorstellin gen na afloop hun mening geven. Bij How long is now deden 179 mensen dat. Zij waardeerden de voorstelling van Conny Janssen Danst met gemiddeld 4,81 sterren, op een maximum van vijf De andere drie locatievoorstellin gen scoorden beduidend lager, maar allerminst slecht. Zeeuwen van Oranje (in Voetbal Experience in Middelburg) kwam uit op 4,21, Medea (in Veere) op 4,15 en Boot Berg (in Sas van Gent) op 4,13. Bij de kleinere theatervoorstellin gen deed afgelopen weekeinde Di do and Aeneas het goed, met een gemiddelde score van 4,32. Het pu bliek bij Het Land was minder posi tief, met gemiddeld 3,74. De concerten op het Abdijplein worden tot nu toe ook hoog ge waardeerd. Miss Montreal oogstte gemiddeld maar liefst 4,58 sterren. Jurk! viel eveneens in de smaak, met gemiddeld 4,38. Meer over het Zeeland Nazomerfesti val op www.pzc.nl/nazomerfestival. Met muziek doorspekt met grappen en grollen amu seerde Jurk! zaterdag avond het Nazomerfestivalpu- bliek. Jeroen van Koningsbrugge en Dennis van de Ven, bijgestaan door een uitstekende band, speel den op het Abdijplein hun beken de hits, maar ook covers van Doe Maar en - tot twee keer toe - De Dijk. Al na vijftig minuten verliet Jurk! het podium, waarmee het wel een erg kort optreden leek te worden. Met twee toegiften werd dat grotendeels goedgemaakt, al was het concert voor menigeen nog niet lang genoeg. Het optreden zondagavond van de op Curagao geboren zangeres Izali- ne Calister, samen met de bevlo gen Konrad Koselleck Big Band, viel eveneens zeer in de smaak. Zij laveerden tussen een veelheid aan muziekstijlen. Niet altijd eenvou dig om op te dansen - het was ten slotte 'Nazomerdansen' - maar naarmate de avond vorderde, raak te de dansvloer steeds voller. De rest hield het bij luisteren. Ook dat was zeker een genoegen. Tijdens de inmiddels traditionele picknick (foto rechts) en het Nazomerzingen bevolkten ruim twee duizend mensen het Abdijplein in Middelburg Ellen ten Damme zet het Abdijplein op z'n kop. Jurk! wist het Nazomerfestivalpubliek te amuseren. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2