sport 129 Lieuwe Westra 'vliegt' naar eindzege Tom Dumoulin moet opgeven maandag 27 augustus 2012 Tom Dumoulin stapte zondag niet meer op de fiets voor de negende etappe van de Ronde van Spanje. De Nederlandse renner van Argos-Shimano had te veel last van de gevolgen van een valpartij, waarbij hij zaterdag was betrok ken. De 21-jarige wielrenner liep een diepe vleeswond bij zijn maag op. Hij liet zich hechten langs de vangrail en wilde aanvankelijk niet aan opgeven denken. BIRMINGHAM Churandy Martina net naast podium Churandy Martina is zondag tij dens de Birmingham Grand Prix, onderdeel van de Diamond League, op de 200 meter niet verder geko men dan de vierde plaats. De Nederlandse recordhouder (19,85) kon na de bocht niet versnel len zoals hij wilde en finishte na 20,36 seconden. De 22-jarige Jamai- caan Nickel Ashmeade won in 20,12, vóór de Amerikanen Tyson Gay (20,21) en Wallace Spearmon (20,23). Hun landgenote Carmelita Jeter won de 100 meter in 10,81. Shelly-Ann Fraser-Pryce bleef als enige andere deelneemster binnen de 11 seconden: 10,91. DÜSSELDORF Scheidsrechter gewond door speer Tijdens atletiekwedstrijden in Düsseldorf is zondag een scheids rechter levensgevaarlijk gewond ge raakt door een speer. De 75-jarige man werd getroffen in de hals en liep daardoor een slag aderlijke bloeding op. Volgens oog getuigen stapte het slachtoffer zon der op te letten het veld al op om de afstand te meten terwijl de speer nog in de lucht was. AUCHTERARDER Maarten Lafeber derde op Gleneagles Maarten Lafeber heeft zondag zijn grootste succes van het seizoen ge boekt. De Nederlandse golfer ein digde in het Johnnie Walker Cham pionship op de befaamde baan van Gleneagles op de gedeelde derde plaats met 277 slagen. Met twee bir dies op de laatste drie holes verbe terde hij zich in de slotronde (69) nog iets. De titel was voor de Schot Paul La- wrie. Hij won voor eigen publiek onbedreigd met een totaal van 272 (-16), vier slagen minder dan de Au straliër Brett Rumford. ROTTERDAM Volleyballers naar de tweede ronde Philippe Gilbert boekte zondag eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen. foto AP door Ad Pertijs DEN HAAG - Er zijn nog altijd van die momenten dat Lieuwe Westra staat te kijken van wat hij kan op een racefiets. „Niks mooiers dan dat", zegt de bijna dertigjarige Fries over de tijdrit waarin hij za terdag in Kerteminde de basis leg de voor de eindzege van de Ronde van Denemarken. „Het was de tijdrit van mijn leven. Ik had het gevoel dat ik vloog." Wie vliegt kan ver kijken en de renner van Vacansoleil-DCM ziet na zijn triomf in Kerteminde plots nog mooiere dingen opdoemen. „Zoals ik zaterdag reed, heb ik het gevoel dat er op het WK (in Lim burg) alles mogelijk is. Helemaal nu Wiggins en Cancellara daar niet meedoen." Lieuwe Westra begint zijn voor- jaarsgevoel weer terug te krijgen. Toen was hij na een ritzege in Mende dicht bij de eindzege in Pa- rijs-Nice. Daarna werd het alle maal net wat minder. „Eigenlijk ben ik nog altijd op zoek naar de vorm van Parijs-Ni- ce", zei Westra na de eerste tijdrit in de Tour de France. „Door een aantal valpartijen was ik eigenlijk alleen in de Tour minder goed", kijkt hij nu terug op die ronde die hij halverwege moest verlaten. „Ik ben blij dat ik na de tweede plek ken in Parijs-Nice, De Driedaagse van De Panne en Ronde van Bel gië nu eindelijk voor het eerst sinds 2009 weer een rittenkoers heb kunnen winnen." Volgens ploegleider Jean-Paul van Poppel was dat ook het doel waar mee Vacansoleil naar Denemarken was afgereisd. „Dit is een ronde voor de hardrijders. Met zoveel massasprints (na twee keer Grei- pel, Nordhaug en Kristoff won we- reldkampioen Mark Cavendish gis teren de laatste grote sprint) weet je dat het aankomt op die ene Lieuwe Westra tijdrit van 15 kilometer", aldus Van Poppel. De ploeg, met daarin de twee sta giairs Wesley Kreder en Jasper Ha melink, hield Westra in alle ritten keurig uit de wind, maar Van Pop pel was er toch niet helemaal ge rust op. „Met sommige sprinters die veel bonificatieseconden ge pakt hadden, weet je het maar nooit in een tijdrit." De angst bleek ongerond. Van Poppel: „Lieu we vermorzelde alles. Het reed een verpletterende tijdrit." De 21 seconden achterstand op de Noor se klassementsleider Lars-Petter Nordhaug werden vlotjes wegge poetst. Alleen Geraint Thomas kon met een achterstand van ne gentien seconden nog een beetje in de buurt blijven. Westra was blij verrast met het feit dat hij in een relatief korte tijdrit van start tot finish kon knal len. „Doorgaans kom ik pas wat la ter op gang en ligt een langere tijdrit me daarom beter." Het zijn volgens hem allemaal aanwijzin gen dat de vorm al weer veel beter was dan tijdens de Olympische Spelen. Het wachten is nu alleen nog op bondscoach Leo van Vliet om de Fries aan te wijzen voor het WK. „Maar na zaterdag zal dat denk ik geen probleem meer zijn", denkt Westra. De Nederlandse volleyballers heb ben zich zaterdag ten koste van de Dominicaanse Republiek verze kerd van een plek in de tweede en beslissende ronde van de kwalifica ties van de World League. De ploeg van bondscoach Edwin Benne had na de 3-0-zege vrijdag in het eerste duel in de tweede wedstrijd nog maar een set nodig. Nederland won in Rotterdam de tweede set met 25-21 en trok daarna ook de winst naar zich toe. Het werd 3-2 (25-27 25-2124-26 30-28 16-14). NEW YORK Krajicek kampte met hartprobleem Michaëlla Krajicek had de afgelo pen maanden last van een hartpro bleem. Dat zei de tennisster in New York tijdens een interview met tennistv.nl. Veel wil Krajicek niet kwijt over de aandoening. „Het duurde redelijk lang. Langer dan verwacht", stelde ze voor de ca mera. Ook stress speelde een rol bij haar afwezigheid op verscheidene grote toernooien, waaronder Wim bledon en de Olympische Spelen. Inmiddels is de sportster weer fit en gezond. Krajicek komt maandag in actie op de US Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29