Lex Immers breekt de ban bij Feyenoord Ware kracht Ajax blijft onduidelijk FC Twente wil snel duidelijkheid Douglas ■f'T§ 4' f.s Él 261 sport 3* r I maandag 27 augustus 2012 vsx«xs97sm«xzi/ïs^mxaiyssxxi^ rsxtsssssss^-sseseaxsefsssii^f^^siixa^. door Hans Leber ALMELO - Lex Immers vierde giste ren zijn eerste competitiedoelpunt voor Feyenoord met iemand op de tribune: keeperstrainer Patrick Lo- dewijks. „Hoewel ik nooit aan me zelf heb getwijfeld, heeft Patrick me wel erg gesteund. Hij zei de goede dingen tegen me. Daar wil de ik hem voor bedanken." Im mers' doelpunt, Feyenoords twee de gisteren tegen Heracles Almelo, was nèt voldoende voor de winst: 1-2. Zaterdagavond juichte Immers ook aL Zijn oude club ADO Den Haag won uit bij VW met 2-4. „Daar heb ik wel even een vuistje voor ge maakt, ja. Ik gun het de jongens. Ze hebben een goede ploeg, ik zeg het al langer." Voor Feyenoord spe len was een droom voor Immers, maar hij zal altijd een kind van Den Haag blijven. Met Immers als meest aanvallende middenvelder, als 'schaduwspits' vaak in de doelmond verschijnend, speelde Feyenoord-trainer Ronald Koeman gisteren met twee spitsen, Ruben Schaken en Sekou Cissé. Het was als in Immers' beste Haag se dagen. „De trainer weet wat me ligt, waar ik goed in ben." Zijn doelpunt kwam op een goed moment voor de 26-jarige Immers. De laatste weken was zijn 'doel puntloosheid' een thema gewor den nadat hij meerdere keren op zichtig opgelegde kansen miste in de competitie en tegen Dinamo Kiev in de voorronde van de Champions League. Alsof het in zijn hoofd niet goed zat „Ik had een beetje pech, was wat ongeluk kig, maar scoren verleer je niet hoor. Ik heb nooit getwijfeld." Dat de Feyenoord-aanhang hem toezingt met 'Lex gaat op joden jacht', refererend aan zijn uitglijder vorig jaar toen hij iets dergelijks zong na de winst met ADO tegen Ajax, een misdraging waarvoor hij vier wedstrijden werd geschorst, daar wil hij zich van distantiëren. Zonder dat met zoveel worden te zeggen. „Ik heb liever dat ze wat anders zingen. Ik luister er niet naar. De mensen moeten daar ook geen rare dingen over denken. Maar ik vind het wel prettig dat ze me toezingen. Dat ze me zien staan." Lex Immers ging destijds al diep door het stof in de zaak. Hij had de lading van wat hij zong niet goed aangevoeld. Dat de speler nu bij Feyenoord via de supporters wordt geconfronteerd met die zwarte da gen uit zijn carrière, is jammer. Im mers heeft het al druk genoeg met het terugvinden van zijn ADO-vorm en het veroveren van zijn eigen onbetwiste plaats in het huidige Feyenoord. De voetballer verdient het anders te worden toe gezongen. Immers' trainer Koeman had het gisteren aan het einde van de eer ste helft ook nog even op hem voorzien, toen Immers samen met Jordy Clasie en Ruud Vormer een penalty aan zich voorbij liet gaan en Sekou Cissé achter de bal liet plaats nemen, waarna de Ivoriaan miste. Koeman: „Sekou is niet on ze man daarvoor. Dat neem ik niet hém, maar de anderen kwalijk. Het is geen speeltuin! We zijn profs." De wedstrijd was bij een 0-3-ruststand in het slot gegaan, Feyenoord was de eerste helft veel en veel sterker. Nu kregen de Rot terdammers het de tweede helft nog moeilijk. Koeman: „Iedereen weet wat de afspraken zijn. En het was ook geen 3-0 voor in de 89ste minuut, dat je even kon zeggen 'toe maar Sekou, neem jij 'm maar jongen'. Persoonlijkheid? Leuk en aardig. Maar dan moet je die per soonlijkheid wel tonen." Lex Immers viert zijn doelpunt met Ruben Schaken. foto Pro Shots/ANP Ajax krijgt in de eigen Arena het publiek op de banken tijdens een aantrekkelijke voorstelling tegen NAC Breda (5-0). De kam pioen vermaakt de mensen met swingend positiespel en puntga ve treffers. Toch is Ajax af en toe ook slordig. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax won zaterdaga vond met fris spel van NAC Breda: 5-0. Debutant Niklas Moisander scoorde en" aanvoerder Siem de Jong speelde sterk als diepste aan valler. „We staan met plezier op het veld", meldde De Jong. Ook trai ner Frank de Boer was tevreden met de zege en het vertoonde spel, al wees hij net als vorige week te gen NEC (6-1-winst) op de mo menten dat Ajax lichtzinnig verde digde. In de eerste helft kreeg NAC zaterdagavond een paar kansen uit corners en ook in de tweede helft hadden de Brabanders mogelijkhe den om te scoren. Debutant Niklas Mosainder kon te rugkijken op een geslaagd debuut en werd verkozen tot man van de wedstrijd. Hij scoorde uit een cor ner (2-0). „Ik ben heel blij", vertel de Moisander na afloop. „Jaren ge leden ben ik als jonge jongen uit Finland gekomen om bij Ajax te slagen. Dat is niet gelukt toen ik hier voor het eerst onder contract stond, maar via een weg langs an dere clubs speel ik toch voor Ajax in De Arena. Dat maakt me trots." Al na twee minuten had De Jong de Amsterdammers op voor sprong gezet. Na goed druk zetten van Lasse Schone. liep De Jóng dwars door de matig verdedigende defensie van NAC: 1-0. Bij afwezig heid van Kolbeinn Sigthórsson (schouder uit de kom) was De Jong de diepste spits. Soms liet hij zich echter ook uitzakken, waarna middenvelders en buitenspelers opdoken in de spits. NAC wist zich niet goed tegen deze tactische variant te wapenen. „Ik speel graag zo", aldus De Jong, die in de laatste minuut zijn twee de doelpunt maakte met een prachtig afstandsschot. „Ik voetbal graag dicht bij de goal, maar het is ook goed me geregeld te laten zak ken. Er ontstaat dan in de spits bijna altijd ruimte voor onze lo pende mensen. Dat is voor tegen standers heel moeilijk te verdedi gen." In verdedigend opzicht speelde De Jong zelf tegen NAC ook een grote rol. De aanvoerder is vaak de eer ste speler'die druk zet. Dankzij zijn indrukwekkende loopvermo gen hebben zijn defensieve inspan ningen geen weerslag op zijn aan vallende impulsen. De middenvel ders Lasse Schone, Thulani Serero en Christian Eriksen speelden eveneens een sterke wedstrijd. Serero speelde op de plaats van de naar Vitesse vertrokken Theo Jans sen. Aangezien Ajax soepel combi neerde en vlak voor rust met 3-0 OSSa3WS«SXaZ6eB9S^3S33m33SS3SSSSSSSS6a9. door Fardau Wagenaar NIJMEGEN - Morgenavond wil FC Twente graag weten waar het aan toe is met Douglas. Of hij vertrekt en er dus van alles in werking moet worden gezet. Of dat hij toch blijft. De Braziliaan is al zes transferpe riodes onderwerp van gesprek, maar bleef steeds in Enschede. De ze zomer zou hij dan toch echt ver trekken. Maar de nogal wispel turige speler zegt nu al twee we ken dat hij niet weg wil bij FC Twente. De transfermarkt sluit vrij dagnacht- Gisteren na de wedstrijd tegen NEC (1-3) werd hij luid toegezon gen door de supporters van FC Twente. Zij wisten: dit zou zomaar een afscheid kunnen worden van de speler die in 2007 als broekie binnenkwam en uitgroeide tot een steunpilaar op het veld. Die in tussen Nederlander werd en sinds zaterdag speelgerechtigd is voor Oranje en voor Engeland. „Ik kan er niets over zeggen, sorry, sorry", zei de speler terwijl hij van kleed kamer naar bus snelde. Maar wat wil je, Douglas? „Sorry, sorry." Blijf je? Hij haalde zijn schouders op. Vorige week zei hij rust te willen. Dat hij wenste dat de transferperiode voorbij was en hij wist waar hij aan toe was. Zijn zaakwaarnemer was naar Londen afgereisd om met Fulham te onder handelen. Douglas zou de club van Martin Jol inmiddels hebben afgezegd. Het grotere Newcastle United heeft de moed echter nog niet opgegeven en overweegt om toch nog voor Douglas te gaan. In dat geval zal het een moeilijke be slissing worden voor de speler. Nog vijf dagen, dan sluit de markt voorlopig om in de winter weer los te barsten. Speelt Twente vol gende week zondag tegen VW nog met Douglas? Dat is de grote vraag. „We willen zo snel mogelijk weten wat er gaat gebeuren", zegt Aldo van der Laan, lid van de raad van commissarissen van FC Twen te. „Zodat we morgenavond weten wat we moeten gaan doen. Woens dag en donderdag staan in het te ken van de wedstrijd tegen Bursas- por, ik kan me niet voorstellen dat er dan nog wat gebeurt." Vorig jaar vertrok Bryan Ruiz op de laatste dag van de transfer markt. Een vervanger was niet voor handen. Voorzitter Joop Mun sterman heeft sinds die dag al meerdere keren gezegd nooit meer zo verrast te willen worden. En zelf als club een deadline te willen bepalen. „Dat willen we nog steeds. Dit wordt een interessante week", zei trainer Steve McClaren gisteren. „Ik heb er alleen een he kel aan. Ik wil deze groep bij el kaar houden en wil niet dat Doug las vertrekt. Hij zegt dat hij blijft, dus daar gaan we dan nu ook maar vanuit." Om te verzuchten dat het om voetbal gaat en in die wereld nooit iets zeker is. Douglas is een grote zaak, vindt Van der Laan. Ja, het kan zijn dat Glynor Plet nog wordt verhuurd of dat er andere spelers die nu op de tribune zitten een jaar op huur- basis elders gaan spelen. „Maar het gaat vooral om Douglas. Met zijn beslissing hangen meer dingen sa men." Want vertrekt hij, dan staat de ta lentvolle Belgische verdediger De- dryck Boyata klaar om naar Twen te te komen. Nu ook nog Andreas Bjelland langdurig lijkt uitgescha keld met een voetblessure, bete kent dat ook dat Peter Wisgerhof (die gisteren inviel voor Bjelland) weer perspectief heeft om meer te spelen. F* \Jt -W ik. Steve McClaren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26