Deel vrachtverkeer uit Arnemuiden 10.000 euro voor klok kerktoren WALCHEREN almanak Noorderzon MAANDAG 27 augustus 2012 13 Schepen geven kleur aan de haven 14 en 15 Mensen bewust maken van natuur 16 en 17 Borden moeten leiden tot vermindering sluipverkeer tussen A58 en industrieterrein Arnestein door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Op een aantal plaat sen in Arnemuiden komen ver keersborden die staan voor een in- rijverbod voor doorgaand vracht verkeer. De gemeente Middelburg komt hiermee tegemoet aan de wens van bewoners. Zij klagen al jaren over vrachtverkeer tussen in dustrieterrein Arnestein en de A58 dat een route langs hun huizen kiest. In januari kunnen de borden er SINT LAURENS - 'Klokbeheerder' Leen de Pagter hoeft straks niet meer elke week de kerktoren van Sint Laurens te beklimmen om de klok op te winden. De benodigde 30.000 euro voor het vervangen van het mechanische uurwerk door een elektrisch gestuurde klok, zijn binnen. Zaterdag werd met allerlei activitei ten in en om de kerk tegen de 10.000 euro bij elkaar gebracht.. De gemeente had al 10.000 toegezegd. De laatste ruim 10.000 euro komt van fondsen en sponsoren. Volgend voorjaar wordt het uur werk uit 1931 vervangen. Dan wor den ook de slechte stukken van de klok vernieuwd. De bronzen klok zelf is nog goed, maar de klepel, slaghamer, motor en juk moeten vervangen. Het oude uurwerk uit 1931 zou een mooie plek kunnen krijgen naast het nog veel oudere, origine le, uurwerk uit 1644. Dit oude uur werk staat beneden in de kerk. Via een beeldscherm ernaast konden bezoekers zaterdag naar beelden van een webcam bij het huidige uurwerk kijken. Ko Abrahamse van het Platform Behoud Torenuurwerk is 'zeer vol daan' over het resultaat en over de betrokkenheid van de dorpsbewo ners. „De toren is van de kerkelijke gemeente, maar heeft ook een dorpsbelang." Zo luidt de klok bij alle begrafenissen in het dorp. staan. De gemeente pakt alleen de routes aan tussen Nieuwlandse- weg/Schuttershof en de Doele- weg, ten westen van Arnemuiden. Daarmee moet het sluipvrachtver- keer tussen de A58 en Arnestein verminderen. Voor doorgaand landbouw- en vrachtverkeer tussen de A58 en het gebied ten noorden van het dorp (via de Van Cittersweg) zijn geen goede alternatieven, zegt het college. Daarom mag dit verkeer over de doorgaande route door Ar nemuiden blijven rijden. Deze rou te is dit jaar heringericht om de verkeersveiligheid en leefbaarheid te vergroten. Onder de verbodsborden voor vrachtverkeer komen borden te hangen waarop staat 'uitgezon derd bestemmingsverkeer'. Het col lege wijst erop dat het daardoor voor de politie moeilijker is om te handhaven. De gemeente zal ook overleggen met Rijkswaterstaat over een bete re bewegwijzering vanaf de A58 naar Arnestein. Het moet voor vrachtverkeer duidelijker worden dat het via de N57 naar het indus trieterrein kan. Verder benadert de gemeente bedrijven op Arnestein om hen te wijzen op de beste rou te. Omdat ook de makers van navi gatiesystemen op de hoogte wor den gebracht van het verbod voor vrachtauto's, zal het sluipverkeer van en naar Arnestein dat via die systemen door Arnemuiden wordt gestuurd, verminderen. Willemien Treurniet van de Christenunie, die het probleem dit jaar in de gemeenteraad bracht, is 'absoluut tevreden' met de oplos singen. „Dit is precies wat wij wil den; dit is wat de bewoners wil den." Mirjam van Kempen, bewoonster van een huis aan de Doeleweg, is 'heel blij'. „Nu hebben we in ieder geval een stok om mee te slaan. We zijn hier ruim vier jaar mee be zig geweest. We dachten er over om te gaan verhuizen. Dat hoeft nu niet meer." De actiedag voor de kerkklok van Sint Laurens werd goed bezocht. KRUININGEN Eigenaar bedrijf betrapt inbrekers De eigenaar van een bedrijfspand aan de Weihoek in Kruiningen be trapte zondagochtend twee man nen, 40 en 45 jaar, uit Vlijmen toen ze in zijn zaak wilden inbreken. Tij dens hun vlucht blokkeerde de ei genaar de weg met zijn eigen auto, maar de inbrekers reden er enkele malen tegenaan en wisten uiteinde lijk naar de A58 te ontkomen. De politie rekende hen daar in. MIDDELBURG Dronken Belg moet rijbewijs inleveren Een 34-jarige automobilist uit Bave- gem (B) heeft zaterdagochtend vroeg zijn rijbewijs moeten inleve ren. De man werd rond 5.30 uur op de Torenweg in Middelburg door de politie gecontroleerd en bleek 2,5 maal' te veel alcohol te hebben gedronken. Tegen de Belg is proces-verbaal op gemaakt en zijn rijbewijs is inge vorderd. KORTGENE Auo vat vlam door baal stro op de weg De politie is op zoek naar de chauf feur van een trekker met oplegger diè zaterdagmiddag op de Oost- westweg bij Kortgene een lading stro verloren is. De auto van een 48-jarige Zandvoortse is even nadat het stro op de weg terechtkwam, uitgebrand. Dat kwam doordat het spul onder de auto van de vrouw bleef plakken en vrijwel direct vlam vatte. Ze bleef ongedeerd. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Het gezin was op de terugweg van vakantie naar huis. Pa reed in de ca bine van de camper, waarin diens vrouw en zoontje van zeven verble ven. Ergens midden in Frankrijk ge beurde het. Vader stopte om te tan ken. Na te hebben afgerekend stapte hij fluks weer in om zijn weg te kun nen vervolgen. Na een kilometer of zes rinkelde zijn mobieltje. Of hij niet iets was verge ten vroeg zijn vrouw. Zij was bij de pomp ook uitgestapt om een verse voorraad sigaretten in te slaan. Vader stopte bij de eerstvolgende par keerplaats en moe kwam er liftend achteraan. In het pre-mobiele telefoontijdperk had hij zo maar met de noorderzon vertrokken kunnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13