in d e Kruisbestuiving grensstreek De haven Antwerpen ligt op koers m deOndernemer 25 augustus 2012 Bouw veel activiteiten in Cadzand Compagnie Het Zoute uit Knok- ke draagt een belangrijk steentje bij aan de kwaliteitsimpulsen voor de regio West Zeeuws-Vlaanderen. Met een in vestering van 100 miljoen euro in projecten te Cadzand steekt de projectontwikkelaar flink haar nek uit. Eind september worden de eerste twee gebouwen, in to taal 38 prachtige appartementen, van het project Duinhof opgele verd. Tekst: Henk van de Voorde RETRANCHEMENT - Duinhof is een gezamenlijke ontwikkeling van Compagnie Het Zoute, Bax Van Kranenburg en aannemersbedrijf Van der Poel. Het project bestaat uit 131 appartementen aan de Noordzijde van Cadzand-Bad, verdeeld over zes gebouwen en een ondergrondse par keergarage voor 182 auto's. Er is een grote diversiteit in appartementtypes, de oppen-lakte per appartement vari eert van circa 50 tot 160 vierkante me ter. Eind dit jaar worden nog eens 50 appartementen (gebouwen 3 en 4) op geleverd en in het vooijaar van 2013 de resterende 43 appartementen (ge bouwen 5 en 6). De Belg Philippe Muylle (53) is gedelegeerd bestuurder (CEO) van Compagnie Het Zoute en al 23 jaar woonachtig in het West Zeeuws-Vlaamse Retranchement. „Voor ons is het heel belangrijk dat de ganse regio er wel bij vaart. Er zijn twee manieren om geld te verdienen: voor de rappe winst gaan en in de diepte werken. Wij zijn voorstander van dat laatste: de lange termijn visie. De fierheid van het product heeft bij ons de prioriteit. Je moet een veld niet te vroeg maaien, dat is slecht voor de oogst." Inhaalslag Muylle legt uit dat Cadzand bezig is met een inhaalslag. „Naast Domburg is Cadzand van oudsher een badplaats van allure, maar heeft wel dertig jaar gedommeld. De doorstart van Cad zand is heel belangrijk voor de sector recreatie en toerisme. Soms heeft men wel eens de neiging om het toe risme in te perken, maar de streek Project Duinhof in Cadzand-Bad. kan moeilijk alleen van de landbouw leven. De hele regio profiteert direct of indirect van de kwaliteitsimpulsen. Er is sprake van een positieve kruisbe stuiving in deze grensstreek. Ze kan wellicht uitgroeien tot een van de highlights van het kusttoerisme in West Europa. In Cadzand kan men in een schitterende omgeving apparte menten met mooie architectuur ko pen, voor een beduidend gunstiger prijs dan in België. In West Zeeuws-Vlaanderen is de kwaliteit su bliem, met mooie stranden, natuur, fietspaden, etcetera." In Knokke is Compagnie Het Zoute inmiddels bezig aan de tweede fase van La Réserve. Naast het luxueuze hotel verrijzen schitterende apparte menten. Verder is de Compagnie vol op bezig met de bouw van 93 apparte- De haven van Antwerpen heeft in het eerste semester van 2012 bijna 94 miljoen ton goederen behandeld. Dat betekent in vergelijking met dezelfde periode van vorig jaar een daling van 2,1 procent. De containeroverslag groeide het voorbije halfjaar wel, met 0,8 procent tot 53,5 miljoen ton. In dezelfde periode vorig jaar bedroeg deze overslag 53 miljoen ton. Tekst: Henk van de Voorde ANTWERPEN - Het feit dat er in de Antwerpse haven minder goede ren behandeld zijn dan in de vergelijk bare periode van vorig jaar ligt vooral aan het stilvallen van de activiteiten bij de Belgian Refining Corporation (BRC). De containeroverslag groeide het voorbije halfjaar enigszins, het geen aantoont dat de Antwerpse ha ven zich ook onder moeilijke econo mische omstandigheden weet te hand haven. Roro en droog massagoed la ten zijn met 16,2 respectievelijk 5 pro cent goed voor mooie groeicijfers. Ook het vloeibaar massagoed is on langs aan een herstel begonnen, dank zij de heropstart van BRC. De Antwerpse containeroverslag (uit gedrukt in ton) groeide het afgelopen halfjaar met 0,8 procent tot 53,5 mil joen ton. In dezelfde periode vorig jaar bedroeg deze overslag 53 miljoen ton. De overslag van vloeibare en dro ge massagoederen nam in totaal af met 5,1 procent tot ruim 32,5 mil joen ton. Het vloeibare massagoed daalde met 9,2 procent naar bijna 22 miljoen ton. Vooral de daling van de aanvoer van ruwe aardolie met 57,6 procent tot ruim 1 miljoen ton valt hierbij op en is te wijten aan het tijde lijk stilvallen van de productie bij BRC. Voorts gingen de overslag van aardoliederivaten en chemicaliën in de min, respectievelijk -1,9 procent en -9,1 procent. Het droge massa goed noteerde een stijging van 5 pro cent naar 10,5 miljoen ton. Bij het conventioneel stukgoed werd er bijna 5,5 miljoen ton gelost en gela den, een daling van 16,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De daling is vooral te wijten aan het teruglopen van de behandeling van staal, wat een vertaling is van het huidige economische klimaat. Voorts waren er wisselende resultaten voor de overslag van fruit (-4,3 procent), papier en cellulose (+19,2 procent), graniet (-26,3 procent) en non-ferro metalen (+30,8 procent). De roro tra fieken stegen met 16,2 procent naar bijna 2,5 miljoen ton. Het aantal be handelde auto's nam met 17,2 pro cent toe tot meer dan 600 duizend. Gedurende het eerste halfjaar van 2012 liepen 7.361 zeeschepen de ha ven van Antwerpen aan, een daling van 5 procent. Uit de jaarlijkse studie die de Nationa le Bank van België uitvoert naar het economisch belang van de Belgische havens blijkt dat de haven van Ant werpen goed is voor zo'n tien miljard euro aan directe toegevoegde waarde. Dat is 60 procent van de directe toe gevoegde waarde die de Belgische ha vens samen leveren, bijna tien pro cent van het BBP van Vlaanderen en ruim vijf procent van het Belgische BBP. Met de Antwerpse haven zijn ongeveer 145.000 mensen gemoeid. De haven van Antwerpen is het trek paard van de Vlaamse economie en werkgelegenheid. Door de schaalver groting ingevolge de derde verdie ping van de Westerschelde heeft de nautische toegankelijkheid van de Antwerpse haven een flinke upgra ding doorgemaakt. Philippe Muylle van Compagnie Het Zoute. menten in Blankenberge en wordt in oktober gestart met de bouw van 44 appartementen in Brussel. Weldra wordt ook een aanvang genomen met de bouw van 300 woningeenhe den in het Franse Hardelot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 92