Wachten op de E0 deOndernemer 25 augustus r-aasse&Fermont de J Barometer Ben de Reu Gedeputeerde Zeeland Scarlett Kwekkeboom 'Janse&Janse de Haas Ruud de Baar Marsaki fc. Geert de Raedemaecker Yara Roeland Adriaansens BZW Zeeland De barometer cijfer: 6,2 Nog niet iedereen is terug van vakantie, daar kwamen we deze maand achter toen we eens bij onze experts gingen informeren hoe zij de zomer zijn doorgekomen. Een aantal van hen is nog ondergedoken en geniet van het (nu wel) mooie weer. Ook anderszins zitten we even in een vacuüm. Iedereen wacht op de verkiezingen. Er worden te weinig besluiten genomen waar de doorsnee burger, de consument, iets mee kan. Logisch met een demissionair kabinet. Giilis Poppe Auto. Poppe "Stilstand is achteruitgang!" Wie kent dit gezegde niet. Hoe gaat u hiermee om? Een ECHT herstel van de economie begint bij U/UW bedrijf! Nederland is eeuwenlang een land met handelsgeest geweest, een land van ondernemers. Dit heeft er voor gezorgd dat wij in ternationaal hoog aangeschreven staan. Op dit moment laten wij het echter een beetje afweten. Natuurlijk zijn er allerlei oorza ken te noemen waarom het her stel nog niet echt wil vlotten, maar waar wij Nederlanders ook erg goed in zijn, is het elkaar naar de mond praten. Spreek in een groep uit dat het al lemaal nog niet zo lekker gaat, en de anderen zullen dit beamen. Wat ik m deze meestal mis, is dat er iemand opstaat en zegt dat hij/zij juist nu met extra energie de markt induikt en durft te in vesteren in marketing- en ver koop bevorderende activiteiten; zich krachtig opstelt. En dat is nu juist wat de economie nodig heeft. Mensen die het voortouw dur ven te nemen en zich anticy clisch gedragen. Laten we ophouden mét alle ne gatieve gedachtes en weer gaan ONDERNEMEN! Laten we met z'n allen de rug strekken, schouders achteruit, hoofd om hoog, borst(en) vooruit (en buik in Wedden dat wij SAMEN, met vereende krachten, de economie echt uit het slob trekken? Iedereen heel veel succes en ple zier gewenst met ondernemen Paul Fermont Je zou het niet zeggen, maar de betaalbaarheid van de huizenprijs bevindt zich op een hoog niveau en is het afgelopen kwartaal sta biel gebleven, omdat de daling van de prijs van de gemiddeld verkochte woning (voorlopig) niet verder doorzet. De betaal baarheid van de woonlasten, waarbij pok de rentestand wordt meegenomen, laat door de stabie- Ie rentecijfers hetzelfde beeld zien. Ook de betaalbaarheidsper centages voor starters en door stromers, en voor de verschillen de woningtypen, zijn allen sta biel en nog erg positief. Dit blijkt uit de laatste analyse van de Nederlandse Vereniging van Ma kelaars (NVM). De verwachtin gen over de betaalbaarheid voor de komende maanden zijn ech ter nog onzeker. De vraag is wat de ontwikkeling in woningprijs en hypotheekrente gaan doen. De meest reële verwachting lijkt een kleine prijsdaling en een sta biele rente, waardoor de betaal baarheid op de korte termijn goed blijft. Ondanks de goede be taalbaarheid lijkt een opleving op de woningmarkt er voorlopig nog niet in te zitten. Daarvoor blijven de onzekerheden over de financiële staat van Europa en de eigen portemonnee, en de onze kerheden rond de aanstaande ver kiezingen en de te nemen maatre gelen op de woningmarkt, te groot. Dick Schipper Technocentrum Zeeland Aan het begin van de zomerva kantie werd bekend dat de Zeeuws Vlaamse scholen voor Voortgezet Onderwijs en het ROC Scalda een belangrijk be sluit hebben genomen: men gaat onderzoeken op welke wijze het technisch onderwijs in de regio het beste vorm kan worden gege ven. Uitgangspunt is daarbij de doel stelling om technisch onderwijs in de regio te behouden, te ver sterken en te vitaliseren. Daarbij zal ook nauw worden samenge werkt met het bedrijfsleven. Een belangrijke stap en een hele goe de ontwikkeling in mijn ogen. Een samenleving kan niet meer zonder techniek. Het is dus van groot belang voor een regio dat technisch onderwijs voor de jeugd beschikbaar blijft. Maar evenzeer is het van groot belang dat dat technisch onderwijs ook actueel, modern, uitdagend en aantrekkelijk is. Dat docenten (door de groepsgrootte) voldoen de tijd hebben hun eigen profes sionaliteit te onderhouden. En daar is de samenwerking die nu wordt gezocht het sleutelwoord voor. Door de betrokkenheid van ROC Scalda komt dit niet alleen Zeeuws Vlaanderen maar zeker ook Zeeland ten goede. Na de ontwikkelingen op Walcheren volgen nu ook - dat mogen we toch wel aannemen - ook positie ve stappen voor het technisch on derwijs in Zeeuws Vlaanderen. Wat mij betreft een heel goed be gin van het nieuwe schooljaar. Henk ZPP.Cs Joris Jansen Aubcrge des Moules

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90