Ex-soapie op pad voor Discovery Channel media is superleuk, maar ji zit ipeei wel zes nar il veel ti roer' Bi in de media@wegener.nl 024-3650570 21 Sebastiaan labrie mocht op pad met een camera om reportages te maken voor Discovery Channel. In de serie Countdown to collision ziet de voor malige soapie hoe het met de veiligheid is ge steld in de Rotterdam se haven, bezoekt hij een gasplatform in Noorwegen en bekijkt een Braziliaanse water krachtcentrale. door Nico Postma Sebastiaan Labrie (41) heeft het imago van avonturier. Hij presenteerde al menig reisprogramma, met Paname- ricana road trip voor Veroni ca als laatste. Hij was nog maar net te rug van de autorally van 16.000 kilome ter door Zuid-Amerika, toen hij voor Discovery weer de wijde wereld introk, om megaprojecten aan een inspectie te onderwerpen en te ontdekken hoe rampen worden voorkomen door hoog waardige technische uitvindingen. Mazzel, noemt Labrie het. En leuk. Het buitenland lonkt, erkent hij. „Ik heb gewoon de drive. Ik ben nieuwsgie rig en wil naar buiten. In Nederland ben ik opgegroeid, dus dat ken ik zo langzamerhand wel." Dat hij niet stil kan zitten, valt volgens Labrie wel mee. „Ik kan ongelooflijk luieren, maar ook heel actief zijn. Het gaat erom waar ik van hou, niet omdat ik beslist in het buitenland wil zitten. Voor de eerste af levering van dit programma reis ik naar Rotterdam, naar de economische ader van Europa. Een wereld die voor mij volledig onbekend is. En die voor ons allemaal van groot belang is." In de streng beveiligde Rotterdamse am iflflSti! haven ziet Labrie met eigen ogen hoe de tanker Cosco Glory uit Azië wordt binnengeloodst. Het schip heeft 5.500 containers aan boord en moet binnen 35 uur de helft van de vracht lossen en een groot aantal nieuwe containers la den voor de volgende bestemming. In het krappe schema kan een fout of een misstap leiden tot een grote ramp. Het automatic identification system voor komt dat schepen op elkaar botsen. „Het is waanzinnig om te zien. Je leeft in een soort metalen wereld waar alles heel mooi geautomatiseerd is", ver telt Labrie. Automatisch gestuurde voer tuigen verrijden de containers precies naar de juiste plek. Deze onbemande vrachtwagens passeren elkaar rakelings met een snelheid van 20 kilometer per uur. Het megaschip wordt in korte tijd afgetankt met een hoeveelheid stook olie ter waarde van 2 miljoen euro. Rotterdam is de enige Nederlandse bestemming in de serie Countdown to collision, die Discovery vanaf maandag (27 augustus) uitzendt. Voor de tweede aflevering reisde Labrie naar een van de grootste gasplatforms ter wereld voor de kust van Noorwegen. Op de grens van Brazilië en Paraguay bezocht hij midden in de jungle de Itaipu-stuw- dam. Het is de grootste waterkrachtcen trale ter wereld die 40 procent van de benodigde elektriciteit levert aan de 19 miljoen inwoners van Sao Paulo. Als het aan Labrie ligt, komt er snel een vervolg op de serie. Intussen is hij druk bezig met bedenken en uitwer ken van andere ideeën voor program ma's. „Ik heb een stuk of vier ijzers in het vuur, maar het kan goed" zijn dat ik met nul eindig. Eerst dit ei maar leggen en zo mooi mogelijk oppoetsen." Acteren doet Labrie, bekend van zijn rol in Goede tijden slechte tijden, amper nog. „Laatst ben ik wel gevraagd voor een leuke tv-serie, maar op de dag van de auditie kon ik niet. Ik heb meer met presenteren, vind het leuk kijkers mee te laten kijken over mijn schouder. Ac teren is superleuk, maar op een draai dag zit je wel zes uur te wachten. Daar ben ik veel te onrustig voor. Ik vind het juist lekker om bezig te zijn." Countdown to collision. Discovery Chan nel, vanaf maandag om 21.00 uur. reageren? featureredactie@wegener.nl staa film door Rivka Groenier De film In Bruges is een zwarte tragikomedie over twee Ierse huurmoordenaars die in Brug ge wachten op instructies van hun gangsterbaas. Ralph Fiennes, Brendan Gleeson en Colin Farrell doen het aar dig als met hun geweten worstelende slechteriken, maar de eigenlijke ster is toch echt Brugge. Dit werk van Martin McDonagh speelt zich vrijwel volledig afin het his torische centrum van de middeleeuwse stad in België. Alle toeristische hoogte punten komen voorbij, van de Minne- waterbrug waar bijna alle toeristen hun ontdekkingstocht beginnen tot het beroemde Laatste Oordeel-drieluik van Jheronimus Bosch in het Groenin- gemuseum. De rondgang wordt aan el kaar gesmeed met romantische shots van rijk gedecoreerde gevels en kinder kopjespleinen in sfeervol (avond)licht. Ter verhoging van de sprookjesach tige sfeer speelt In Bruges zich af in kersttijd. De gemeente, die zich heel gastvrij opstelde voor de filmmakers, liet de kerstversiering in enkele straten servicegericht tot maart hangen. Ken (Brendan Gleeson), de oudste van de twee akelig on-coole huurmoor denaars, geniet met volle teugen van het 'toeristische uitstapje' en stort zich als een bevlogen padvinder op de eeu wenoude bezienswaardigheden. In zijn kielzog Ray (Colin Farrell), die Brugge een 'schijtgat' vindt en als een mokken de tiener achter zijn partner aan sjokt. Tussen het verplichte sightseeën door struikelt hij van de ene gewelddadige aanvaring in de andere. In restaurant Cafedraal, een van de bekendste eet- plekken van de stad, mept hij een Ca nadees koppel. Op dé Grote Markt - partner Ken is natüürlijk de 366 treden van de Belforttoren aan het beklim men - krijgt hij het aan de stok met een moddervette Amerikaanse toerist. De filmploeg sjoemelde weinig met locaties. Alleen de Heilig-Bloedbasiliek, waar de relikwie van het Heilig Bloed wordt bewaard, was verboden terrein. De scène waarin Ken een gapende Ray probeert te interesseren voor het bloed van Jezus, werd daarom opgenomen in de Jeruzalemkerk. Leuke verrassing: de Nederlandse Thekla Reuten speelt een kleine, bete kenisvolle rol als heldhaftige eigenares se van het hotel dat uitvalsbasis is voor de gemankeerde moordenaars. Haar scènes spelen zich af in het boetiekho tel Relais Bourgondisch Cruyce, dat in het echt veel chiquer is dan in de film. Brugge was apetrots op het resultaat van de opnames. Bij het plaatselijke toeristenbureau kun je een mooie stads- kaart krijgen, waarop alle locaties uit de film met pistooltjes zijn aangegeven. Trailer: youtube.com/watch?v=KoE9edjEDCl Zaterdag 25 augustus 2012 foto Marcel Bakker/GPD COUN FARRELL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73