19 wonen wonen@wegener.ni 024-3650509 de speaker te proberen. Opschieten, het lezen van de gebruiksaanwijzing komt later wel. Ik besluit 'mijn' Live aan te sluiten op mijn televisie, simpelweg omdat het geluid van dat ding wel een kleine boost kan gebruiken en ik ook wel be grijp dat de draadloze functie enige richtlijnen behoeft. Wanneer de stekkers er eenmaal in zitten, blaast de Libratone op vol ver mogen het geluid van de televisie de ka mer in. Een volumeknop zit er niet op, dus gaat de gebruiksaanwijzing voor de eerste keer open. Ik blijk een appje op mijn iPad te moeten downloaden om de speaker te kunnen bedienen. Na installatie van de applicatie blijkt dat ik daarvoor ook de Libratone in mijn draadloze netwerk moet installeren. Nou, vooruit dan maar: de gebruiks aanwijzing gaat weer open en al direct begrijp ik dat vrouwlief vanwege de technische handelingen nu resoluut af zou haken. Maar het moet gezegd: na enig volhouden lukt het vrij eenvoudig de Libratone in het netwerk aan de praat te krijgen. Het effect is direct stukken beter dan naast de televisie. Via iTunes van Ap ple komt helemaal van de andere kant van de kamer het gekozen muziekje op me af De kwaliteit van het geluid valt mij in eerste instantie een beetje tegen, maar als ik de instructies volg over juis te plaatsing van de speaker, verbetert het geluidsbeeld aanzienlijk. Of de Libratone de echte hifi-freak gaat overtuigen, waag ik echter te be twijfelen. Daarvoor is het geluid simpel weg niet goed genoeg. Maar ook voor het zogenoemde middensegment zal de Deense fabrikant enige moeite heb ben om de consument te overtuigen. Het belangrijkste struikelblok zal daarbij de prijs van de speakers zijn. Die mogen met 699 euro voor de Live en 1.199 euro voor de Lounge best pit tig genoemd worden. Zo duur is het nu echter ook weer niet: als de Live echt doet wat Libratone belooft, hoe ven een versterker en twee speakers (bijvoorbeeld 400 euro voor de speak ers en 200 euro voor de versterker) niet meer te worden aangeschaft. En zo kom je vanzelf terecht bij de hamvraag: doet de Live wat hij belooft? Ja en nee. In eerste instantie niet. De beleidsbepalers bij Libratone zijn die mening blijkbaar ook toegedaan, om dat op de website van het merk wordt geadviseerd een nieuwe app te down loaden en de software in de speaker zelf te updaten. Nu is de Live veel beter af te stemmen op de ruimte waar deze in is geplaatst. Inderdaad scheelt dat veel. Al met al is de Libratone Live een speaker die voor de gebruikers van Ap ple Tv en Media Stations en voor hen die al gewend zijn om muziek en films naar verschillende locaties in huis te streamen, een echt leuke gadget. Eigen lijk een musthave. Wie niet weet wat beide voorgaande Engelse woorden betekenen, kan de Li bratone beter laten staan en (voorlo pig) kiezen voor een traditioneel setje. Zie ook: www.libratone.com reageren? r featureredactie@wegener.nl naam Kees (58) en Baukjen Brüggemann (57) beroep hij: bouwkundige; zij: vrijwilligerswerk woonplaats Apeldoorn tweede huisje in Vittsatter, zweden, sinds 2009 functie vakantiehuis door Jan van Mullem Jullie huis lijkt 'weggelopen' uit een film van Pippi Langkous: Villa Ka kelbont in Vittsatter. Kees Brüggemann: „Inderdaad! Als ik over onze houten woning in Zwe den vertel en mensen antwoorden dat ze een Pippi Langkous-huis voor ogen krijgen, zeg ik ook altijd; houd vast, dat plaatje! Want afgezien van de kleuren, is het precies Villa Kakelbont. Alleen is Pippi verhuisd. „Uniek is ons huis niet; in Zweden zijn veel meer van dit type woningen, met rood geschilderde planken en wit te kozijnen. Maar van meet af aan voelt het wel als óns huis, als iets speciaals. We hebben het gekocht zonder het eerst zelf live gezien te hebben. Alleen op plaatjes op de website van een Zweedse makelaar. Best bijzonder. „Hoewel mijn vrouw en ik al dertig jaar naar Scandinavië op vakantie gaan, is het tot drie jaar geleden nooit in ons hoofd opgekomen in Zweden een huis te kopen. We hebben wel een bijzonde re band met dat land, want onze zoon woont er. Hij is met een Zweedse ge trouwd en in 2006 geëmigreerd. We hebben inmiddels ook een kleinzoon; Joar, van 9 maanden. Mooi ventje. De afstand tussen ons en hem - en natuur lijk onze zoon en schoondochter - is de belangrijkste reden dat we in 2009 de knoop hebben doorgehakt. „We waren dat jaar naar de Noord kaap op vakantie, en onderweg begon het te kriebelen: zouden we niet.. Een maal thuis hebben we onze zoon ge beld en hem ons plan verteld. Reageer de dolenthousiast. Direct zijn we gaan kijken, op internet, of er iets leuks te koop was in of dichtbij LinkÖping, de stad waar onze zoon woont. En toen kwam dit houten 'Pippi-huisje' plots voorbij, een traditioneel jritidshus op 1.000 vierkante meter; twee woonla gen; gebouwd in circa 1875, verbouwd in 1930; in het gehucht Vittsatter, op zo'n 30 kilometer van Linköping. Prijs: 25.000 euro. Kijk, dat is nog leuk. „Onze zoon heeft de bezichtiging ge daan, vond het echt iets voor ons, en heeft foto's gemaild. Goed, het huis is niet-geïsoleerd, de schuur is schots en scheef, de plafonds zijn laag - 2 meter, terwijl ikzelf 1 meter 89 ben; de tuin is deels rots en het comfort bij lange na geen vijf sterren. Maar wij waren ver kocht. We hebben een bod gedaan en dat is geaccepteerd. Pas na de over dracht hebben we het huis daadwerke lijk gezien. En ik moet zeggen: het viel niet tegen. Sterker nog; de vorige bewo ner had zo ongeveer de complete inven taris laten staan. Prima meubeltjes en servies. Een meevaller. Wat we niet konden gebruiken, hebben we naar de loppis gebracht, de kringloopwinkel. „Het huis is authentiek, dus niet be paald luxe. Er is een oude tegelkachel, geen centrale verwarming. Er is geen riolering of waterleiding, maar een pomp met eigen bron in de tuin. En als het buiten min 20 graden is, is het dat binnen ook. We hebben nooit aan ver huren gedacht, je begrijpt wel waarom. „Toch is het al comfortabeler dan het ooit was. Er is nu een wc binnen, waar we eerder naar het buitentoilet moes ten. In de keuken heb ik een eenvoudi ge watervoorziening gemaakt, met jer rycans voor schoon en voor vuil water. Zoals in een caravan. Douchen kan te genwoordig ook in huis, in het nieuwe badkamertje. Er is een watertank met 3,5 liter warm en een voor zo'n 11 liter koud water, dus bij elkaar een liter of 15 om je op te frissen. Afzien? Nee, niet als je weet dat we ons eerst buiten, bij de pomp, moesten wassen. Maar goed; het is wel meer een zomer- dan een winterhuis, dat is zeker waar." Kees en Baukjen Brüggemann hebben een houten huis in Zweden, foto's KB reageren? featureredactie@wegener.nl o Zweden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71