Muziek zonder draadjes woneniis Speakers zijn vaak zwarte dozen die de sfeer in de kamer domineren. Dus wat doen muziekliefhebbers als een fabrikant belooft dat één hip vormgegeven speaker een kamer vol geluid geeft en dat ook nog eens zonder snoeren? Dan wil je die graag testen om wellicht een einde te kunnen maken aan de discussies met je vrouw. Di twee speakers ter grootte ¥311 «Si forse Koelkast naren twee -weken later al wit woonkamer verdwenen Zaterdag 25 augustus 2012 Je hebt mensen die alles doen volgens plan. Ze maken een wel overwogen partnerkeuze en blij ven daar dan bij. Ze eten elke zater dag soep, doen op maandag de was. Hun haar zit al jaren op dezelfde ma nier gebeiteld, ze stemmen steevast op dezelfde partij. Soms wilde ik dat ik ook zo was. Maar mijn leven wordt geregeerd door chaos en onbe suisd gedrag. Af en toe rollen daar dan heel fijne toevalstreffers uit. In de volkstuin moet je wel een beet je plannen. Dat doe ik altijd in de winter. Ik pak ruitjespapier en pen en voel mij daardoor al zo fijn syste matisch, dat het tijd is voor een wijn tje, als beloning. Omringd door toren hoge stapels tuinboeken maak ik dan Het Plan. Netjes de vlinderbloemigen bij elkaar, geen aardappels op de plek van vorig jaar, nieuwe bonenras sen keurig op rij en geen kruiwa gen sla ineens, maar alles netjes gespreid gezaaid, en dus geoogst. Het punt is dat ik in de winter, be neveld door voor pret en dat wijn tje, eigenlijk niet meer zo goed weet hoe het ook alweer precies zat, in die tuin. Had de planmatig heid eerder toege slagen, dan had ik in de zomer reeds ruwe schetsen met maatvoering van mijn kaveltje gemaakt. Die kon ik dan in de donkere maanden bij kaarslicht wijsneuzerig tevoorschijn halen om Het Plan te maken. Maar in de zomer moest ik wieden en pluk ken, theedrinken met een vriendin, gillen naar de buurman en allerlei an dere nuttige handelingen verrichten. Nu weet ik dus niet meer zo goed hoe breed de bedjes ook alweer wa ren. Het aantal wil me ook niet echt dagen. Bovendien begin ik in maart, april - met de eerste zonnestralen - als een woesteling te zaaien, zonder acht te slaan op welk paperasje dan ook. Van rede is dan allang geen spra ke meer. Het Plan neem ik in het voorjaar nog wel eens mee naar de tuin, om er een beetje pedant mee rond te lopen en mijn vutters de ogen uit te steken. Die roepen dan van oh en ah. Ze doen alles net zo als vorig jaar, maar dan schuift het simpelweg een meter op. Ik laat ondertussen mijn ingewik kelde schema's in de regen liggen, of smeer er koemest aan, wat de lees baarheid nauwelijks bevordert. Alle slazaad komt op, dus heb ik toch weer dertig kroppen ineens. En de buurman heeft bonen over. Of ik die wil? Natuurlijk! Zo ontstaat uit chaos en verwarring elk jaar opnieuw iets overdadigs en bloeiends, met veel te veel van alles. Vooral veel wat-heb-ik- nou-aan-de-fïets-hangen-momentjes. Mijn plan voor volgend jaar ligt al klaar: ik maak geen plan. Loslaten, hartstikke hip. Frederike Krommendijk meer columns van Frederike op www.frederikeschrijft.nl wosiieini@wegeinier.nl 024-3650509 Kleine, mooi vormgegeven speakers met uitstekend geluid ontsie ren de huis kamer niet. door Cor-Peter Pasma Begrijp me niet verkeerd: het laatste wat ik wil, is seksistisch overkomen. Desondanks durf ik wel te stellen dat de meeste vrou wen speakers maar lelijke dingen vin den. Het bewijs daarvoor is door mijn zus geleverd. Jarenlang gedoogde zij de muziekliefhebberij van haar man, mijn zwager dus, heel liefdevol. Daaraan kwam echter abrupt een einde toen in de woonkamer twee speakers ter groot te van een forse koelkast verschenen. Die waren twee weken later verdwe nen. Mijn zwager staat hierin zeker niet alleen. Bij de aanschaf van mijn ei gen Infinity's werd ook ik nauwlettend door vrouwlief in de gaten gehouden. Merken als Bose - en in wat mindere mate Bang Olufsen - spelen al jaren op deze 'problemen' in door geluidssys temen op de markt te brengen, die opti maal geluid beloven uit kleine en mooi vormgegeven speakers. Een gruwel voor de echte hifi-freak, die veelal leeft met het dogma 'groot is beter': een goe de bastoon heeft nu eenmaal een grote klankkast nodig. Het Deense Libratone mengt zich nu ook in de discussie en hoopt met een combinatie van design, hifi-audio én draadloze technologie de wereld te veroveren. Of je nu kiest voor de Live, de Lounge of de kleinere Beat, de belof te is steeds dezelfde: een kamer vol ge luid uit slechts één hip vormgegeven speaker. Eindelijk komt dan de dag dat de me neer van de post een Live aflevert. Zo als 'elke' man kan ik niet wachten om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70