Zwemparadijs in Duitse tropen i3 reizen In grote delen van Europa steeg de temperatuur de afgelopen week tot boven de 30 graden. Ook als het minder warm is, zijn de tropen dichtbij. Niet ver van Berlijn is het grootste overdekte regenwoud van de wereld. In de 10I van het gebouw ilsn ze een luchtballon met passagiers in de gondel 3 dagen genieten in het Overijssels Vechtdal Een paar heerlijke dagen gastronomie en natuur! reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 25 augustus 2012 Grote foto-. Langs de 'zee' staan de strandstoelen keurig in het gelid. Kleine foto: De enorme koepel van Tropical Islands. foto's Oscar van der Laan dijs van. Wat op deze plek in Mid den-Europa - met lange, strenge win ters en geen echt strand in de buurt - niet eens zo'n gewaagd idee was. Als we binnen zijn, blijven onze jon gens van de ene in de andere verbazing vallen. In de nok van het gebouw zien ze een luchtballon, met passagiers in de gondel. Maar eerst gaan we op weg naar het water. Bij de kleedhokjes krij gen we een polsbandje met een num mer erop, dat correspondeert met één van de 8.999 kluisjes. Dan is het tijd voor de jungle. In zwemkleding wandelen we het zwem paradijs binnen. Het is aangenaam warm, een graadje of 28, maar dan zon der tropische vochtigheid. De zeshon derd verschillende plantensoorten ma ken Tropical Islands tot het grootste in door regenwoud ter wereld. In de Bali Lagune klateren metershoge waterval len naar beneden. We passeren exoti sche bomen en horen gefluit en getjilp van uitheemse vogels. Achter het struikgewas staan tenten, want je kunt hier ook overnachten. De echte 'avonturiers' slapen op het strand bij de Zuidzee en slurpen daar hun in de supermarkt gekochte kokosnoot leeg. Rond de 'zee' staan honderden strandstoelen in het gelid. We slente ren langs de boorden van het water over een 200 meter lang strand. Kinde ren maken zandkastelen, ouderen luie ren onder palmbomen. Alles lijkt hier op het eerste gezicht echt. De lucht is azuurblauw met witte stapelwolken. Maar uit die wolken valt nooit regen en waaien doet het in dit regenwoud ook niet. In de 'zee' is geen golfslag, dat valt de jongens wel een beetje tegen. Evenmin zien of horen we slingerapen. Maar daar staat tegenover dat er ook geen akelige insecten zijn. Tropical Islands is nep in het kwa draat. Om tegenwicht te bieden aan het kunstmatige concept, zijn alle bouwsels en ornamenten opgetrokken uit natuurlijke materialen als riet, hout en steen. De saunapaviljoens zijn geïn spireerd op Oosterse tempels. Plastic tref je niet aan in dit oerwoud. Ook voor de allerkleinsten is van al les te beleven. Terwijl de ouders een potje midgetgolf spelen, kunnen ze hun koters achterlaten in een apenkooi of in- een kleuterkartbaan. Eten kun je bij Aziatische en Europese restaurants, maar de wereldkeuken regeert. Hoewel sommige bezoekers, van wie er veel uit het nabijgelegen Polen en Tsjechië ko men, hun eigen maaltijden en koelbox met drankjes meebrengen. Het is nu eenmaal niet goedkoop om hier een dagje door te brengen. In Tropical Islands laat je je porte monnee veilig in een kluisje achter, want cash betalen of pinnen is er hier niet bij. Alles wordt gescand via het polsbandje, waardoor je maar één keer hoeft te betalen, bij de uitgang van het paradijs. Dat lijkt makkelijk, maar is ook verraderlijk. Zonder dat wij het we ten, zijn onze kinderen niet één, maar enkele keren met 70 kilometer per uur van de superturboglijbaan geroetsjt. Dat was telkens weer scannen, zo be kennen ze achteraf. Met het hele gezin zijn we 183,60 euro kwijt, inclusief mid dag- en avondeten. reageren? featureredactie@wegener.nl Exclusieve lezersaanbieding inclusief overnachtingen inclusief ontbijt en lx heerlijk 3-gangen diner 3 dagen genieten in het Overijssels Vechtdal in een Het 3-sterren hotel beschikt over comfortabele kamers (merendeel met gastvrij hotel met 2 restaurants, prachtige natuur, ontspanning balkon/terras), welke rustig gelegen zijn en omringd worden door een fraai aangelegde tuin. Alle kamers beschikken overeen badkamer met bad en/of douche, toilet, televisie en radio. Speciale lezersaanbieding en culinair genot. En dat allemaal voor maar 89,00 p.p! 'l Je reist af naar het gastvrije Hotel-Restaurant De Bokkepruik in I Hardenberg. De Bokkepruik is ideaal gelegen, op een steenworp - afstand van het vernieuwde stadscentrum en de terrassen aan de kabbelende Vecht. De afwisselende natuurpracht van het Overijssel se Vechtdal en de Sallandse Heuvelrug leent zicht uitstekend voor het maken van een wandel- of fietstocht. Met behulp van het wan del- en het iïetsknooppuntennetwerk maak je de mooiste tochten. Wegener dagbladen lezersaanbieding: 2x overnachting in comfortabele tweepersoonskamer 2x royaal ontbijtbuffet (met vele huisgemaakte jamsoorten!) 1x heerlijk 3-gangen diner in De Lounge Informatiepakket van de omgeving Gratis WiFi en gratis parkeren Goedverblijf.nl Culinair genieten kan in het exclusieve restaurant (mét Michelinster) Lezersprijs: 89,00 p.p. (adviesprijs 120,50) en in de moderne Lounge met bar. In de gezellige Lounge vind je een grote leestafel en riante fauteuils rondom de open haard. Onder Deze act'e 's geldig t/m 22 december 2012. Aankomst t/m 31 oktober het genot van een heerlijke cappuccino of een goed glas wijn is het dagelijks (m.u.v. zondag) daarna uitsluitend op vrijdag en zaterdag. Prijzen hier heerlijk bijkomen na een fiets- of wandeltocht. Beide restau- zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer en excl. verblijfsbelasting a rants beschikken over een fraai aangelegd terras. 0,85 p.p.p.n. en 7,50 reserveringskosten. Eenpersoonstoeslag 16,00 p.n. Informatie reserveren: Reserveren kan uitsluitend bij Goedverblijf.nl via 085 489 90 19 (ma - vrij 09.00-18.00 uur) of online: www.goedverblijf.nl/wg2508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65