FZC Evides vulde heel wat kinderbadjes Buma wil kleine scholen redden Nazomerfestival gaat van start Prijs van Zeeuwse woning keldert 8 zaterdag 25 augustus 2012 door Sharon van Oost Het warmste tropische week einde sinds 1994. Zo zullen de derde zaterdag en zon dag van augustus 2012 de Nederlandse geschiedenis boeken in gaan. Ook in Zeeland steeg het kwik tot boven de dertig graden. En waar hitte is, wordt veel water ver bruikt. Heel wat vocht stroomde er dan ook door de leidingen van Evides, het be drijf dat onder meer Zeeland voorziet van drinkwater. Waterverbruik fors hoger In het derde weekend van augustus 2011 zette Evides waterbedrijf 236.000 kubieke meter water af in Zeeland. In hetzelfde weekend in 2012 werd er 282.000 kubieke meter water afgezet. Het meeste water ging naar kinderbadjes, het sproeien van de tuin en een extra douche. Met de reinwaterkelders (waarin schoon drinkwater wordt opgeslagen) tot aan de nok toe gevuld en de zuiveringsinstalla ties op volle toeren, was Evides helemaal klaar voor een paar extreem drukke da gen. Met water in overvloed kon er niets meer misgaan. „En inderdaad, het was opvallend druk in het Zeeuwse leidingennet", merkte Rian- ne de Voogt, woordvoerster bij Evides waterbedrijf In totaal kwam er het afgelo pen weekend 282.000 kubieke meter wa ter uit de kraan in Zeeland. Ter vergelij king: in hetzelfde weekend in augustus 2011 werd er 236.000 kuub afgezet. Het verschil van bijna 50.000 kubieke meter is volgens De Voogt best groot. „Vooral als je bedenkt dat één kuub duizend liter is. Daar kun je heel wat flesjes water mee vullen." Overigens zijn het niet die flesjes water die ervoor zorgden dat het verbruik zo hoog was. Mensen met kinderbadjes zijn volgens De Voogt de grootste verbruikers in de middag. Maar, de afgelopen zater dag en zondag was het vooral 's avonds druk in het waterverkeer. „Op warme avonden willen mensen vaak hun plant jes of gazon nog even wat verfrissing ge ven. En zichzelf trouwens ook. Een nachtelij ke douche staat bij veel mensen hoog op het verlanglijstje na zo'n hete dag." De Voogt kan er zich alles bij voorstellen. Dat sommige Zeeuwen zich ondanks de hitte toch een beetje druk maakten, merk ten ze bij Evides aan het herhaaldelijk rin kelen van de telefoon. „Wij geven twee adviezen op tropische dagen. Ten eerste moet je minimaal twee liter water drin ken. En ten tweede is het belangrijk dat je als je op pad gaat voldoende water mee neemt." Rianne de Voogt is heel tevreden over het verloop van het hete weekend. „We hebben geen enkel probleem gehad. Kom maar op met die hittegolf." Overvol badstrand in Vlissingen tijdens het afgelopen hete weekeinde. foto Ruben Oreel UW MENING 515 reacties Van mij mag het warme weer nog wel even blijven meest celezen op www.pzc.nl 1. Flitscamera langs N59 gaat schuil achter baal hooi 2. Zorgen bij overgang Zeeuw se C1000-winkels naar AH 3. Drukte op wegen Zeeland uit IN BINNEN- EN BUITENLAND 'Raadsleden geven het nogal eens te snel op. Als je ervoor hebt gekozen, moetje het ook een tijdje volhouden.' Oud-lokaal bestuurder Fons Roctus over de uittocht van Zeeuwse raadsleden CD A-lijsttrekker Sybrand van Haers- ma Buma vindt dat er extra geld naar krimpregio's moet, met name om klei ne scholen in stand te houden. Dat zei hij maandag in Middelburg tegen de PZC en Omroep Zeeland. Een mi nister van Krimp, zoals D66-leider Pechtold vorige week in Middelburg opperde, gaat hem te ver. In de Machinefabriek op het vroegere Scheldeter- rein in Vlissingen werd dinsdag de twaalfde edi tie van het Zeeland Nazo merfestival ingeluid. Con- ny Janssen Danst verzorg de de première van haar voorstelling How long is now. Daarvoor had staats secretaris Halbe Zijlstra het festival geopend. De gemiddelde prijs van een huis is in Zeeland in een jaar tijd met 9,1 pro cent gedaald. Daarmee staat Zeeland in de landelijke top drie van grootste dalers. Friesland spant de kroon: daar zakte de gemiddelde woningprijs met 11,1 procent Landelijk lag de gemiddel de prijs van verkochte woningen in juli 8 procent lager dan in juli 2011. Scène uit How long is now. foto Lex de Meester Aantal zelfmoorden stijgt Bezit henneptelers afgepakt Oudste inwoner overleden Het aantal zelfdodingen is vorig jaar op nieuw toegenomen. In 2011 waren het er 1647. Hoogleraar klinische psychologie Ad Kerkhof ziet niet alleen in Nederland een stijging. „Vooral in landen die getroffen zijn door de recessie stijgt het aantal zelfdo dingen: Portugal, Griekenland, Italië." Een opsporingsteam heeft in Tilburg en omgeving twaalf mensen aangehouden die worden verdacht van georganiseerde hen nepteelt en -handel. Op last van het Open baar Ministerie is beslag gelegd op bezittin gen van de verdachten, waaronder bank rekeningen en vakantiechalets in Zeeland. De oudste inwoner van Nederland is dins dagmiddag overleden. Rotterdammer Cor Geurtz (110) stierfin het centrum voor Reu ma en Revalidatie Rotterdam, waar hij de laatste dagen van zijn leven heeft doorge bracht Geurtz (geboren in 1902) woonde tot oktober vorig jaar nog zelfstandig. SCP-lijsttrekker Kees van der Staaij is om 16.00 uur te gast in de Zeeuwse Bibliotheek. DINSDAG 28 AUGUSTUS In de Vest van Veere vindt om 20.30 uur de theatervoorstel ling Medea plaats. Hero Brinkman, lijsttrekker DPK, komt om 16.00 uur langs in de Zeeuwse bieb. DONDERDAG 30 AUGUSTUS Om 8.30 uur is er een zeehon densafari op het Crevelingen- meer. Zie Staatsbosbeheer.nl. Vanaf 21.00 uur staat de Haagse rockband DI-RECT, op het Abdijplein in Middelburg. CU-lijsttrekker Arie S lob is om 17.00 uur in de bieb om zijn standpunten te verdedigen. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60