Wachten op de stunt van Geert binnenland 15 Journalisten moeten BSN melden aan publieke omroep Leers: PW schuld van mislukking De zwevende kijker Schoonheid Op weg naar 12 september volgen we in deze rubriek de verkiezingscampagne. ien Zuid-Limburg in 4* hotel! Vcujoc&eas aiujudhuaoia www.weekendcompany.nRu zaterdag 25 augustus 2012 Weinig verrassends bij PW De PW begon gisteren met de campagne voor de parle mentsverkiezingen van 12 september. Het verwachte vuurwerk bleef uit. Wilders stak zijn bekende tirade af door Frits Bloemendaal Bij de WD staan ze 's mid dags al op scherp. Waar zal Geert Wilders deze avond mee komen? Heeft hij een daverende stunt bedacht? Zo een waarmee hij de verkiezings campagne, die op een tweestrijd tussen Emile Roemer en Mark Rutte lijkt uit te lopen, ineens kan kantelen? Het campagneteam is al lerlei scenario's langsgelopen, en heeft voor elk een tegenstrategie bedacht. Zou het een persoon zijn, een premierskandidaat? Iets met Europa, of toch weer de islam? Het team van Rütte tast in het duister. Geert Wilders, weten ze, is niet te voorspellen. Ook de journalisten die naar Rot terdam zijn afgereisd, speculeren erop los. Als zij anderhalf uur van tevoren de speech van Wilders te zien krijgen, weten ze dat daar de stunt niet in zit. Het is een inmid dels bekende tirade tegen de Brus selse bemoeienis, Europa dat als een 'vampier' Nederland uitzuigt. Ook de aanvallen op Rutte en Roe mer zijn weinig verrassend, want al eerder (voooral via twitter) ver toond: Rutte als de premier die blanco cheques uit Brussel tekent, zelfs als je hem 's nachts wakker maakt, Roemer die de sluizen openzet voor migranten, gratis geld uitdeelt en verder gewoon pro-Europa is. Door de twee koplo pers aan te vallen hoopt Wilders wellicht dat hij er als derde met de hoofdprijs vandoor kan gaan, maar campagnestrategen weten dat je beter één tegenstander kunt hebben dan twee. Een bandje speelt zich warm en verdwijnt weer. Iets na 8 uur ver telt een medwerkster dat het pas om half negen begint. Vijfhonderd lege stoelen, versierd met rood- wit-blauwe ballonnen en dito vlag getje, wachten. Voorlopig zijn er al leen beveiligers en PW-medewer- kers in de zaal, en tientallen jour nalisten. Maar voor hen is er geen stoel; zij- moeten in een apart vak staand of zittend op de grond hun werk doen. Drankjes mogen ze niet halen, gasten een vraag stellen is helemaal taboe. Een stoel zoe ken? „Het is hier geen hotel", blaft een medewerkster. Een journalist die zegt dat de PW niet erg gast vrij is, wordt in zijn gezicht uitgela chen. Uiteindelijk wordt voor een zwangere verslaggeefster toch nog- een stoel gehaald. Eindelijk, om vijf voor half negen komen er toch mensen binnen. De strenge beveiliging heeft hen opgehouden. Het zal toch nog aar dig vol lopen. Om negen uur begint de band ein delijk te spelen. Om kwart over ne gen presenteert Fleur Agema de kandidaten en, eindelijk, om half tien, is Geert Wilders te zien. In een angstaanjagend verkiezings filmpje, dat eerst niet wil starten. En daarna in het echt, voor een le vensgrote driekleur. Hij houdt zijn speech, een stunt blijft uit. Ook zonder voortijdige internetlek zou Wil ders' speech weinig boeiend zijn geweest. De toespraak was van een boze en bizarre nostalgie. We evacueren Nederland uit de Brusselse haaien- bek, onderwijl dromend van Piet Heins avonturen. Tja, wat moet je ermee? Maar ook Rutte's bood schap zal vanmiddag tijdens het WD-congres niet mals zijn. Op de site staat al dreigend aangege ven: 'Regelingen die mensen in een uitkering houden, moeten worden aangepast of afgeschaft.' Met andere woorden, ruim baan voor de hardwerkende Nederlan der. En of hij dan ook nog tijd heeft om de ramen te lappen van zijn bejaarde ouders, zoals minis ter Schippers wil, dat is zijn pro bleem. De zomerslaap van Rutte en Wilders heeft duidelijk niet tot minder polarisatiezucht geleid. In hun beider stem klinkt alweer die 'nu-moet-het-maar-eens-afgelo- pen-zijn-toon'. Waarschijnlijk zal hun bierviltjesanalyse van Neder land ook maar weinig van elkaar verschillen: het is die verrekte multiculti-attitude die ons land onder een deken van gezapigheid en luiheid heeft gelegd. In het NOS-debat van afgelopen woensdag zagen we dat het ook anders kan. De afwezigheid van de drie musketiers maakte het de bat wellicht een tikkeltje saai, maar des te interessanter. Tussen het bekvechten door werd er voor het oog van de kijker zowaar on derhandeld en meegedacht. Een hoopvolle echo van dat bekladde Kunduz-akkoord - misschien qua inhoud geen hoogvlieger, maar als opmaat naar een broodnodige politiek van samenwerking van een grote schoonheid. Gerard Drosterij is politicoloog en publicist. DEN HAAG - Volgens Gerd Leers is zijn mislukte poging om de Euro pese regels voor gezinshereniging aan te scherpen voor een belang rijk deel te wijten aan de PW. De demissionair minister van Immi gratie zei dat gisteren in Trouw. De toon van de PW heeft hem niet geholpen, zegt Leers in de krant. „Wilders maakte de bedoe lingen van Nederland in Europa verdacht." De minister is de afgelopen ander halfjaar bezig geweest om de Euro pese richtlijn voor gezinshereni ging aan te scherpen. Maar in maart besloot de Europese Com missie de richtlijn niet te verande ren. Leers zegt zich te hebben vergist in het gebrek aan ontvankelijkheid bij de andere Europese landen. Er was te veel wantrouwen. „Ook Eu rocommissaris Malmström heeft zich laten meesleuren in de polari satie." Het hele vreemdelingende bat is Leers tegengevallen. „Als je een dilemma hebt, kun je dat met elkaar bespreken, dacht ik. „Door de polarisatie was er bij rechts noch links ontvankelijkheid om met elkaar mee te denken." In een reactie noemt PW-leider Geert Wilders Leers 'een zwakke broeder die niks voor elkaar heeft gekregen in Brussel, omdat de on gekozen eurohippie Malmström vijf maatjes te groot voor hem bleek te zijn'. Emile Roemer mag dan gisteren vijftig zijn geworden, als we Twit ter mogen geloven komen de meeste cadeaus pas op 12 septem ber. Zo «telt (PLinksLoeder haar stem in het vooruitzicht. 'Emiel Roemer is vandaag jarig! Vind je het erg als ik jouw cadeau pas de 12de geef?' 'jaapvanp kwam met de meest originele suggestie: '@emileroemer Tomatentaart?' Feli citaties kwamen er ook van colle ga's. (PAPechtold maakte van zijn gelukswens zelfs een politiek sta tement. 'Emile, van harte met je 50ste verjaardag! Nog 17 jaartjes doorwerken ;-).' Maar ook het be richt dat Roemer weer achter zijn uitspraken over het begrotingste kort staat, zorgde voor veel reac ties op Twitter. Onder meer (PRoyovitz liet er giste ren zijn licht over schijnen. 'Roemer neemt terug dat hij "over my dead body" terug neemt: #droste#effect.' zie onze website:uitgelicht Sharon Cesfhuizen zingt 'Lang zal hij leven' voor partijleider Emile Roemer jSGBZSSSSSSSBSO&tX&XifB&ai?. door Frits Bloemendaal DEN HAAG - De PW van Geert Wil ders is ermee gestopt, maar nu is het de publieke omroep die priva cygevoelige gegevens van journalis ten verzamelt en aan de politie doorgeeft. Journalisten die de lijsttrekkersde batten van Radio 1 en Knevel 8c Van den Brink willen bijwonen, mogen alleen binnen als zij behal ve hun naam ook hun burgerservi cenummer (BSN) geven. Volgens de communicatieafdelin gen van de NOS en de EO worden de gegevens verzameld op verzoek van de politie, die vanwege de komst van PW-leider Geert Wil ders alle gasten wil screenen. Over het opvragen van het BSN wil de NOS niet in discussie gaan. „Niet aangemeld volgens afspraak geen toegang", mailt de commu nicatiedienst. Het BSN geldt als zeer privacyge voelig, omdat het vele vertrouwelij ke gegevens aan elkaar koppelt. Identiteitsfraude kan daardoor gro te gevolgen hebben. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Veiligheid en Justi tie moet er sprake zijn van een misverstand. „We werken al een jaar met een nieuw landelijk proto col, waarin staat dat het BSN niet meer nodig is voor de screening. Naam, geboortedatum en woon plaats zijn genoeg." Waarom het plaatselijke korps (Gooi en Vechtstreek) de gegevens via de omroepen wel opvraagt, - kan de woordvoerder niet verkla ren. „Dat is niet zoals wij het voor schrijven." Vreemd genoeg vraagt het Amsterdamse korps voor het lijsttrekkersdebat van RTL van morgen in de Rode Hoed weer an dere gegevens: geen BSN, maar wel een paspoortnummer. „We zullen de korpsen weer eens op het protocol wijzen", zegt de woordvoerder van Veiligheid en Justitie. Aanleiding voor het nieuwe proto col was de ophef over het feit dat de PW het BSN van journalisten vroeg voor persbijeenkomsten waar Geert Wilders optrad. Die partij houdt zich sindsdien aan de nieuwe afspraken. Voor de campagnebijeenkomst van gisteravond in Rotterdam wer den van de journalisten alleen de naam en de geboortedatum ge vraagd. DE CAMPAGNE MMMMOtMIMM door Gerard Drosterij incl. 3-gangendiner >1 1 overnachting incl. ontbijtbuffet 1x een 3-gangen surprisediner li wjTLagga Gratis entree Holland Casino '*S' Gratis parkeren en internet ■HMlHflii 0ÊÊÉÊÊ Verblijf tot 30 november 2012 148 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za/zo 10.00 uur -15.00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezelting en exd. reserveringskosten 12.50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 25 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5