Schelpen in vitrines, lades en doosjes 7. Het museum Colofon verschijnt elke dag gedu rende de zomer als bijlage bij de PZC en BN/DeStem U kunt ons informeren: email: zomer@pzc.nl website: www.pzc.nl/zomer postadres: PZC onder vermel ding van 'Zomer' Postbus 91 4330 AB Middelburg telefoon: 0115 645747 Martijn de Koning e-mail: M.dKoning@pzc.nl Ellen Nieuwenhuijze Sarina Oosse Adriënne van der Werf Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon:.0118 434070 teamzeeland@bndestem-pzc.nl zaterdag 25 augustus 2012 Zeeland kent tientallen musea; groot en klein, en met allerlei the ma's. In deze rubriek stellen we ze voor. Vandaag: het Scheipen- museum in Zaamslag. In sommige 'éénmansmusea' krijg je dat gevoel: hoe is het mogelijk dat één mens dit al lemaal heeft verzameld? Dat geldt ook voor het Schelpenmu seum van de 85-jarige Gerrit de Zeeuw. Vele duizenden schel pen uit de hele wereld vonden onderdak in zijn museum aan huis: in vitrines, in lades en zelfs in luciferdoosjes. De Zeeuw toont overigens nog meer verzamelingen. Zo heeft hij een collectie opgezette zee dieren en verzamelt hij stenen, fossielen en mineralen. Verder zijn er bodemvondsten uit de omgeving te zien, zoals skeletten van een man en een schaap, en een maquette van de Torenberg; het kasteel van de ambachtshe ren van Zaamslag. Schelpenmuseum, Plein 3, Zaamslag. Open: vrij 13-17 uur en 18-21 uur, zat 9-12 uur en 13-17 uur. Toegang gratis. Gerrit de Zeeuw met het huis van een Valse Trompetslak; de grootste slak ter wereld. foto Peter Nicolai De laatste zomerkrant sluiten we niet af met één van de vele lezersfo to's waarop een zonsondergang staat, maar ééntje met een zonsop komst. Bram Wisse uit Breskens kwam vroeg uit de veren en maakte deze foto bij de vuurtoren bij zijn woonplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51