41 binnenland Deel raad van bestuur VUmc weg T@©S FZC m JL, Terug jij 180 euro boete voor weggooien appel van de baan roze eril ROEMER Politie ziet ranja-incident als ongeval zaterdag 25 augustus 2012 rr-i RENKUM - Een border collie probeert een schaap dat de groep verlaat op andere gedach ten te brengen. In Renkum vindt dezer dagen het Europees Kampioenschap Schapendrijven plaats. Het driedaagse evenement wprdt ook wel het International Sheepdog Championship ge noemd. In de dagelijkse praktijk is de border collie voor de schapenhouder of herder een onmisbare hulp bij bijvoorbeeld het ophalen van de schapen uit de weide, het afzonderen van een schaap uit de kudde of het drijven van de kudde naar andere graasgebieden. In een Wedstrijd zijn verschillende van deze prak tijkwerkzaamheden als onderdelen verwerkt. Na de kwalificatieruns gisteren en vandaag mogen morgen de zestien beste deelnemers om de titel strijden. Daarnaast zijn er ook keu ringen en wedstrijden behendigheid. foto Piroschka van de Wouw/ANP LEEUWARDEN - De man die in okto ber vorig jaar 180 euro boete kreeg voor het weggooien van een appel klokhuis op straat, hoeft hem niet te betalen. Dat bepaalde de recht bank in Leeuwarden gisteren. De 6i-jarige Hille Asjes uit Leeuwar den schrok toen hij de boete bin nenkreeg voor zijn 'criminele daad', hij had een klokhuis uit zijn auto gegooid. Hij weigerde de boe te te betalen omdat hij hem veel te hoog vond. De rechter vindt Asjes wel schuldig, maar gaf hem een voorwaardelijke boete van 50 eu ro. Dit betekent dat Asjes de ko mende twee jaar geen appelklok huis op straat mag gooien, anders moet hij de boete alsnog betalen. AMSTERDAM - Bestuursvoorzitter Elmer Mulder van het in opspraak geraakte academisch ziekenhuis VUmc in Amsterdam is gisteren opgestapt. Ook een ander lid van de raad van bestuur, Wouter van Ewijk, heeft zijn functie neerge legd. Dat heeft de Raad van Toe zicht VU-VUmc meegedeeld. „Het is ons niet gelukt om de voortdurende spanningen rond een aantal van onze medisch spe cialisten te bezweren", laat Mulder in een verklaring weten. Dinsdag besloot de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) het VUmc onder verscherpt toezicht te stellen. Aanleiding was een ru zie tussen specialisten en onjuiste informatieverstrekking daarover Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal PAUL KUSTERS toosenhenk.ni EC3 van het bestuur aan de inspectie. Daarna zette het ziekenhuis long arts Piet Postmus op non-actief die de ruzies en de veiligheid van patiënten aan de kaak had gesteld. Die stap van het ziekenhuis kreeg veel kritiek. Volgens de opgestapte Van Ewijk is 'op alle mogelijke ma nieren gepoogd de situatie weer onder controle te krijgen'. Naar zijn zeggen is de patiëntveiligheid daarbij 'constant' gewaarborgd ge weest. „Maar het interne conflict hebben we helaas nog niet kunnen oplossen." Het derde lid van de raad van be stuur, vicevoorzitter en decaan Stal man, blijft zijn functie vervullen. De raad van toezicht zegt begrip te hebben voor het opstappen van de twee mannen en accepteert dat be- sluit. De raad gaat de twee vacatu res op interimbasis invullen. Charlotte Jongmans van de vak bond Abvakabo FNV schaarde zich gisteren bij de criticasters van het VU medisch centrum. Volgens haar is er geen ruimte voor kritiek, waardoor personeel zich onveilig voelt en gefrustreerd rondloopt. Jongmans, die de afgelopen tien jaar de Abvakabo FNV in het zie kenhuis vertegenwoordigde, stond het afgelopen jaar 105 medewer kers bij met arbeidsconflicten - een aantal dat eerdere jaren niet boven de tachtig kwam. „Ik heb de in druk dat mensen die door ziekte lang zijn weggeweest of zich kri tisch hebben uitgelaten steeds mak- Boek nu voordelig uw mooiste vakantie! www.pzc.nl S Diana is een zeer geliefd fivieiCfUisescllip wat al vele mooie routes op zijn naam heeft staan. Deze reis doet Zuid-Holland en Zeeland aan en vaart dan verder richting de Belgische Steden, inclusief: hut met douche en toilet en lage bedden, 7 x uitgebreid ontbijtbuffet, 7 x gevarieerde lunch, 7 x 3-gangen keuzediner, havengelden en toeristenbelasting, ou Captains Diner. Vertrek 22 september 7-daagse busreis Muziekherfst in Tirol i Het sfeervolle toeristenstadje Ellmau vormt het decor van de Aipenlandischer Musikhetbsl Tijdens dit d-daagse evenement zijn er elke avond optredens van bekende Oostenrijkse muzikanten met als hoogtepunt het optreden van Harisi Winterseer. ook' 'nemen we u mee op een boottocht over de Achensee. Inclusief excursiepakket rwwfehg w.v. €120,- Vertrek 25 septembei De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlanghout.nl of 0172-468800 wegfnerb- keiijker over de schutting worden gegooid." Ze noemt het ontslag van longarts Piet Postmus 'plomp verloren'. „Terwijl hij juist degene is die naar de Inspectie voor 3e Ge zondheidszorg is gestapt. Zo ver gaat het de lagere goden in de orga nisatie ook." Joep Hubben, advocaat van de an dere klokkenluider, longchirurg Rick Paul die in maart 2011 de in spectie alarmeerde over een ver dacht sterfgeval op de intensive ca re, verwacht dat zijn cliënt ook ont slagen zal worden. Na Pauls mel ding zette het ziekenhuis hem op non-actief De inspectie stelde hem echter in het gelijk en vond dat het ziekenhuis het sterfgeval als calamiteit had moeten melden. sss&smmsês TILBURG - Het ranja-incident op het ROC Tilburg is een triest onge val geweest. Er wordt niemand ver volgd. Dat meldt de politie na af ronding van haar onderzoek. „Niets wijst op een mogelijk straf baar feit", aldus een woordvoerder. „Ons onderzoek bevestigt het re laas van de schooldirecteur." Die zei eerder dat het een menselijke vergissing is geweest. In plaats van ranja werd in de keu ken van de onderwijsinstelling 'li monade' gemaakt van een reini gingsmiddel dat is bedoeld voor een professionele vaatwasser. Dat werd tijdens een introductieavond opgedronken door twee 16-jarige meisjes, uit Tilburg en Goirle. Ze liepen brandwonden aan mond, keel, slokdarm en maag op. De meisjes liggen nog in het zieken huis. Ze zijn allebei buiten levens gevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4