'Rennen, rennen, ik geef wel dekking' N «BP ,w Vroeg geleera is oud gedaan 2 zaterdag 25 augustus 2012 Wie met een groep 'oorlogje' wil spelen, heeft vaak de keuze tussen binnen lasergamen of buiten paintballen. Bij speelboerderij 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke combineren ze het beste van die twee activiteiten: je kan er lasergamen in de buitenlucht. De redactie van de zomerkrant ging de strijd aan. door Martijn de Koning ven door. u moeten jullie gaan. Rennen, naar voren, gaan!" Instructeur Jurjen schreeuwt ons vooruit, de loopgra- Hij heeft gezien dat team Klok'uus massaal nieuwe ko gels moet gaan halen en dus nau welijks in staat is de eigen vlag te verdedigen. Zijn instructies wer pen vruchten af: tien seconden la ter staat het zomerkrantteam trots met de rode vlag van de tegenstan der te zwaaien. Gewonnen! De vier leden van de zomerkrant- redactie spelen tegen het voor de gelegenheid samengestelde 'team Klok'uus': eigenaar Marnus Loker- se en medewerkers Ard en Hans. Inderdaad: onze tegenstanders zijn met ééntje minder. Maar dat wordt gecompenseerd door het feit dat zij dit vaker hebben ge daan, en wij niet. Een paar minuten eerder hebben Alles of niets! Adriënne neemt de gok en steekt het open veld over. foto's Willem Mieras Sarina neemt met veel plezier een tegenstander onder vuur. Silke en Phil genieten van hun ijsje PASPOORT Naam: Silke (38) en Phil (5) Hem- pel Woonplaats: Düsseldorf Gespot: Spuiplein in Breskens door Ellen Nieuwenhuijze Phil straalt van oor tot oor wanneer gevraagd wordt of hij iets aan de regionale krant over zijn vakantie wil ver tellen. Enthousiast knikt hij ja terwijl hij trots aan zijn ijsje likt. Moeder Silke neemt het woord: „We zijn zondag gearriveerd. Ik kwam voor het eerst in Zeeland toen ik een jaar of zestien, zeven tien was." Sindsdien was ze re gelmatig in Zeeland te vinden. „Het is hier heel anders dan in Duitsland waar wij wonen. De mensen uit.de streek zijn zo aar dig. Ze zijn veel minder gestrest en nemen echt de tijd om met je te praten. En in Duitsland moet alles groot. Hier is het veel lieflijker en kleiner. Dat vind ik fijn." Vandaag zijn ze in Breskens om kaartjes te boeken voor een rond vaart over de Westerschelde. „Helaas is de winkel al dicht, dus morgen komen we weer te rug." PhU en Silke verblijven op camping Groede. Lekker dicht bij het strand. „Het is voor ons de eerste keer dat we kamperen. In een caravan, een tent is nog een stapje te ver", lacht Silke. Ze blijven nog een week. „Er is hier in de omgeving zo veel te doen voor kinderen. Je hebt het strand natuurlijk, maar ook veel verschillende speeltuinen." Phil lijkt dan ook een prima vakantie te hebben. Wanneer zijn moe der vraagt wat het leukste is wat hij tot nu toe heeft gedaan, denkt hij diep na. Dan fluistert hij: „Spelen met mijn vriendin netje op camping Groede." De jeugd van tegenwoordig heeft al die toeristische attracties niet no dig om zich te vermaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46