Mario Willems van alle markten thuis M 361 sport Plouay De Koster en Ruisaard zijn op weg naar titel Schrier start in halve marathon koop een tien ritten ka art voor Film by the Sea Dalyan in Turkije zaterdag 25 augustus 2012 De Grand Prix Ouest-France is een speciale koers. De or ganisatie zet de laat ste jaren een vlieg tuig in om zo veel mogelijk sterke renners naar de eendaagse koers in en om Plouay te krijgen. Vandaag haalt dat vliegtuig vanuit Antwer pen de renners op, zodat ze zon dag fris aan het vertrek staan. Een van die renners is Johnny Hooger- land, die wel blij is met deze gang "van zaken. Nu hoeft hij eens niet uren in-de bus of de auto te zitten om aan een wedstrijd mee te doen. In Plouay wacht de renners een rit loodzware rit over 248 kilometer, die meetelt voor de World Tour. „Vorig jaar was hij al zwaar en nu hebben ze er schijnbaar een extra zware lus aan toegevoegd." De hitte heerst momenteel in Zuid-Europa. Dat heeft zo z'n voor- en nadelen. Johnny kan er "wel mee overweg, maar kan net als iedere andere renner niet met z'n krachten blijven smijten. „Je weet dat je maar een paar keer echt diep kunt gaan en dat het dan over is. Aan de andere kant herstel ik snel van een koers in de hitte. Da's wel een voordeel voor mij. M'n benen blijven lekker soe pel en dat is bij sommige renners wel eens anders." Johnny is redelijk in vorm. Woens dag werd hij in de Druivenkoers in Overijse derde. „Als je derde wordt, kan het altijd nog beter, maar ik kon moeilijk achter m"n ploegmaat Björn Leukemans gaan aanrijden." De Belg won de koers voor de der de keer op rij. Komende week staan de GP Stad Geraardsbergen (woensdag 29 au gustus) en de GP Jeff Scherens (zondag 2 september in en rond Leuven) nog op het programma. De week erna begint de Ronde van Groot-Brittannië (van zondag 9 september tot en met zondag 16 september). Mario Willems wint voor het derde jaar op rij de wielerronde van Zierikzee. Het maakt de 39-jarige Belg niet uit of het kurkdroog of spekglad is, hij houdt zich keurig staande in de straten van Zierikzee en ver lengt zijn abonnement in de Schouwse stad. door Koen de Vries ZIERIKZEE - Tot tien ronden, voor het einde was de wielerronde van Zierikzee vrijdagavond een over zichtelijke wedstrijd: drie koplo pers, acht achtervolgers die rondje voor rondje dichterbij kwamen en een groot peloton dat bleef han gen op een halve minuut. Toen be gon het te regenen en sloeg de chaos toe. Renners vlogen uit de bocht, mo torrijders kwamen ten val en het hele veld werd hardgrondig door elkaar geschud. De zege kwam ten slotte wel terecht bij de enige man die hem verdiende: de Belg Mario Willems. Het was de derde opeen volgende zege in Zierikzee voor de 39-jarige inwoner van Lootenhul- le. Willems kende een iets anderë voorbereiding dan voorgaande ja ren. Normaal gesproken gaat hij om vijf uur 's morgens aan het werk als onderhoudsmonteur en gaat dan iets eerder naar huis om nog wat uit te rusten. Gisteren nam hij een snipperdag. Hij voel de zich niet super. Die extra rust- 'De laatste ronde heb ik rustig aan gedaan. Er kon me toch niets meer ge beuren.' MIDDELBURG - Op papier lijkt Mi chel Schrier vandaag de te klop pen man in de Halve Marathon van Westenschouwen. In de prak tijk kan dat anders uitpakken. De Vlissinger is in voorbereiding op de Kustmarathon en loopt, voor dat hij om 12.00 uur op de parkeer plaats op de A. van der Weijdeweg van start gaat, eerst nog een kilo meter of tien voor zichzelf. Martijn de Kok kan er misschien van profiteren. De atleet uit Hein- kenszand is in vorm. Hij verbeter de onlangs zijn persoonlijk record op de tien kilometer en bracht het onder de 33 minuten. De Kok won de editie van vorig jaar. Er kan nog ingeschreven worden bij de Molen berg aan de Hogeweg 53 in Burgh-Haamstede. dag loonde. Willems won in Zie rikzee, boekte zijn tiende seizoens zege en pakte links en rechts de mooiste premies mee. De Belg in casseerde twee leidersprijzen, de overwinningspremie, een roodaan- gelopen kreeft voor de beste bui tenlander en tal van andere pre- mietjes die er op de start- en/of fi- nishstreep lagen te wachten. En dat waren er vele, want Willems reed vanaf halfkoers in de kop groep mee. Wie Willems in Zierikzee wil ver slaan, moet van goeden huize ko men. De Vlaming heeft veel in houd en voelt zich kiplekker op het lastige parkoers door de stra ten van de binnenstad van Zierik zee. Ook toen het gisteravond begon te regenen toonde hij een ongeëve naarde stuurmanskunst. Willems reed weg uit de groep van elf die kort daarvoor was samengekomen en bleef in tegenstelling tot vele an deren makkelijk op de been. „De laatste ronde heb ik rustig aan ge daan. Er kon me toch niets meer gebeuren." De nummer twee, de Amerikaan Allister Ratciff, was een van de ve len die in de laatste bocht naar de finish onderuit ging. Het over kwam de 24-jarige inwoner van Ta- rango, Colorado, in de voorlaatste ronde. Hij krabbelde snel op en kon nog net zijn tweede plaats be houden. De Belg Francesco Cop- pernolle, vorig jaar tweede, ver speelde in die bocht een topklasse- ring. Hij kon de voor hem gevallen motor niet ontwijken en viel er over heen. Verrassend was de derde plaats voor Robert de Poel. De man uit Dordrecht is 42 jaar, Nederlands kampioen bij de Masters 40+ en reed in z'n eentje bijna het gat naar Rattcliff dicht. Voor de door Sven Bakker HEINKENSZAND - Bij het Zeeland Refmerytoernooi op de tennisba nen van Tebo in Heinkenszand zijn Jens de Kostér en Boudewijn Ruisaard de favorieten om de titel in de 4-categorie van het dubbel spel te pakken. De Koster en Ruis aard wonnen in die categorie eerst met 6-3 6-1 van Erik Raaman en Alexander de Reu en waren daar na ook met tweemaal 6-3 de meer dere van Sander Pleijte en Eddy Sprinkhuizen. In de finale van zon dag spelen De Koster en Ruisaard nogmaals tegen Pleijte en Sprink huizen, die als nummers twee ook mogen uitkomen in de finale. Zuid-Hollander had er zelfs meer ingezeten, als hij wat eerder uit het peloton was weggesprongen. „Ik voelde me in de slotfase onver wacht, goed. Achterafhad er meer ingezeten." Gerwin de Regt uit Nispen viel niet, maar was toch een van de voornaamste slachtoffers van de re gen. Tot het droog was, reed hij in de kopgroep van drie. Heel voor zichtig sturend kwam hij uiteinde lijk als 29e over de streep. „Het heeft zeker anderhalve week niet geregend. Dan is het nog gladder dan bij een gewone regenbui", had hij gemerkt. Dennis Raadtgever uit ICapelle ein digde als beste Zeeuw. Hij reed aanvankelijk in het peloton, maar rukte tijdens de regen op naar de negende stek. Zijn plaatsgenoot Ja cob Wijnstra werd twaalfde, Re- mon Vleugel eveneens uit Kapelle werd vijftiende. Het organisatiecomité nam gistera vond afscheid van zijn voorzitter Wim Evertse, Hij leidde het comi té dertig jaar, waarin 29 Ronden van Zierikzee werden verreden. Joop van der Laan uit Oosterland is zijn opvolger. Uitslag Ronde van Zierikzee: 1Mario Willems (België) 80 kilometer in 1.48.28, 2. Allister Ratcliff (VSt) op 0.10, Robert de Poel (Dordrecht) op 0.16, 4. Corvan Leeuwen (Bor ger) op 0.43, 5. Ronald Roos (Bel gië) op 0.48, 6. Mikhail Tverdovski (Oekraïne) óp 0.49, 7. Aron Kre- mer (Vierpolders) op 0.51, 8. Tho mas Rabou (Loosbroek) op 1.07, 9. Dennis Raadtgever (Kapelle) op 1.13,10. Arnoldas Valiauga (Litou wen) op 1.14. Nicky Samijn staat vanavond in de eindstrijd van de 5-categorie van het enkelspel. De als eerste ge plaatste Samijn rekende in de pou lefase af met Alexander de Reu (6-0 6-1) en Marco Kodde (6-1 6-4). Ook in deze categorie maakt de nummer twee van de poule, Kodde, nog kans op de titel door het in de eindstrijd tegen Samijn op te nemen. In het gemengddubbelspel 5 be reikten Martin de Jonge en Suzan ne Wohrmann de laatste vier. De nummers één geplaatst versloegen Iemke Kuyper en Carolien Kuyper met 6-4 en 6-2 en nemen het van daag op tegen Carlo de Marco en Karin van Hese. vsB!msssmsssms^fJ!mmmmsssmis^^!^sswsm^^^^sa35ssm en maak kans op een geheel verzorgde reis voor 2 personen naar de mooiste strandbestemming in Europa: a PORTAKAL Tienrittenkaarten zijn niet persoonsgebonden. Wil je tijdens Film by the Sea met een groep vrienden naar de film, koop dan een Tienrittenkaart. Wil je in je.eentje tien films kijken, dan kan dat natuurlijk ook. Een Tienrittenkaart kost 75,- en is goed voor tien film bezoeken t.w.v. 90,-. Je bespaart dus maar liefst 15,- Meer info: www.filmbythesea.nl www.nimbythesea.nl Vlissingen 114 t/m 23 september 2012 Terneuzen 119 t/m 23 september 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36