Armstrong geeft regie aan de UCI WK H#l 341 sport Argos kan gewicht van koers ook zelf dragen 'Jammer dat Theo het gevecht niet aangaat' 'Armstrong is een dopingzondaar' zaterdag 25 augustus 2012 door Geert Langendorff ALCANIZ - Op het racecircuit Mo- torland Aragón nam Merijn Zee man na afloop van de zevende etappe een moment voor zichzelf De ploegleider van Argos-Shima- no liet rustig de indrukken van de voorbije dag op zich inwerken. Zijn sprinter John Degenkolb - kwam even eerder als eerste over de fmish, voor de derde maal in de eerste week van de Vuelta. Anders dan bij diens vorige zeges kwam er geen sprankje geluk bij kijken. Het peloton wilde zich niet nogmaals een loer laten draaien door de Duitser en gaf Argos-Shi- mano de verantwoordelijkheid de koers hard te maken. Deze gewich tige taak, in vlakke etappes alleen weggelegd voor ploegen met een topspurter in huis, bleek niet te zwaar. Zeeman: „Dit is niet te be- vatten." Het verloop van de rit van Huesca naar Alcaniz (164,2 kilometer) stond bij voorbaat vast. Kort na de start zouden enkele vluchters op avontuur gaan, om nabij de aan komstplaats te worden opgeslokt. Alleen lag de controle ditmaal bij Argos-Shimano. „Er moest een groepje wegspringen", legde Zee man uit, „waarin niet te veel goe de renners zaten. Om dat voor el kaar te krijgen moesten wij vanaf het begin het tempo voorin hoog houden. Dat lukte prima. En, toen er eenmaal een paar weg waren, lieten we het gat nooit groter wor den dan vijf minuten." Zijwind en valpartijen in de finale zorgen voor enige paniek. Simon Gesch- ke verrichtte fantastisch werk door de ploeg rustig te houden. Wij hadden op dat moment nog zeven man bij elkaar. Tja, en daarna bracht Koen de Kort John perfect in stelling..." Zeeman kwam woorden tekort om de klasse van de Tead-out' te beschrijven. „Ik hoop dat bonds coach Leo van Vliet heeft meegeke- ken. Als je ziet wat Koen hier doet, verdient hij een plek op het WK. Hij toont in de Vuelta aan hoe hij zich kan opofferen voor een an der. Dat zou hij in Valkenburg voor kopman Robert Gesink kun nen doen. Daarbij verkeert hij in een geweldige vorm." Joaquin Rodriguez blijft drager van de rode leiderstrui, vóór Chris topher Froome en Alberto Conta- dor. Robert Gesink van Rabobank schoof op naar de vierde plaats, ten koste van Rigoberto Uran die tijd moest toegeven. Ook Bauke Mollema klom dankzij de Colom biaan van Sky een plaats. Hij staat nu zevende in het klassement. osmmaamBKesmKIBatSlfaBBamsmiKsmaaBBmlBBSiUmBmBmmt ARNHEM - Theo Janssen wil nog niet ingaan op zijn terugkeer naar Vitesse. „Het ziet er goed uit, maar ik ga pas reageren als de handteke ningen zijn gezet", zegt de 31-jari- ge Arnhemmer. Vrijdag bereikte Vitesse overeenstemming met Ajax over de afkoopsom voor Jans sen, die tot medio 2013 (met een optie voor nog een jaar) onder con tract stond bij de club uit Amster dam. Daarna zat de middenvelder zelf met Vitesse om de tafel om de laat ste details van de overgang af te ronden. De clubleiding en Janssen zijn akkoord over een tweejarige verbintenis. De afwikkeling van de transfer was vrijdagavond nog niet afgerond, doordat alle -betrokken partijen de deal nog op papier moesten goedkeuren. Ajax-trainer Frank de Boer kon de 31-jarige Janssen geen basisplaats garanderen en Janssen kon een plaats op de bank niet verkroppen. Om die reden komt na één sei zoen een einde aan een ongelukki ge samenwerking. De Boer vindt niet dat Janssen bij Ajax door het ijs is gezakt. „Hij kan het niveau ze ker aan." Op de vraag of De Boer Janssen iets verwijt, antwoordde de trainer: „Ik vind het jammer dat Theo het gevecht, niet wil aan gaan." V3!Ëö5BB88?58i88iXSIfiBWffl5Sfö'&'*7!iïSS(fifö031&!i5!i 'Lance is nooit eerder in zijn leven een eerlijk gevecht uit de weg gegaan. Dus dit geeft aan hoe oneerlijk deze strijd is geweest' johan Bruyneel, oud-ploegleider van Lance Armstrong Het Amerikaans antidopingbu- reau Usada heeft Lance Armst rong vrijdag formeel zijn zeven Tourtitels afgenomen en hem voor het leven geschorst. De oud-wielrenner wilde zich niet verdedigen in de dopingaan- klacht die er tegen hem lag. Vol gens de Usada-regels staat dat gelijk met een schuldbekentenis. door Erie de Jager DEN HAAG - Lance Armstrong heeft zijn strijd tegen dopingbeschuldi- gingen opgegeven. Maar de zaak-Armstrong is nog verre van beëindigd. Nu Armstrong uit de arena is gestapt, verplaatst de strijd zich naar Zwitserland. Armstrong versus Usada (het Ame rikaanse antidopingagentschap) wordt wielerunie UCI versus Usa da. Met als inzet de antwoorden op twee vragen: is niet verschijnen op een hoorzitting een schuldbe kentenis en heeft Usada het recht om op eigen houtje Tour-titels af. te nemen? Kort nadat Lance Armstrong in een verklaring op zijn website liet weten dat hij 'er genoeg van had' en zich niet langer verdedigt tegen de aantijgingen van Usada, zei Tra vis Tygart, de baas van het agent schap, al dat dat wordt opgevat als een schuldbekentenis. Hij kondig de aan Armstrong zijn zeven Tour titels af te nemen. Een woordvoer der van Usada voegde er aan toe dat Armstrong al zijn prijzen van na 1 augustus 1998 kwijtraakt. For meel gebeurde dat vrijdagavond. Volgens de Nederlandse Dopingau- toriteitmag Usada zo'n straf inder daad uitspreken, maar de interna tionale wielerunie UCI lijkt niet van zins daaraan mee te werken. Begin deze maand riep de unie het dopingagentschap al op om de zaak over te dragen aan een 'onpar tijdige derde'. Dat zou dan het in ternationale sporttribunaal CAS in Lausanne moeten zijn. Usada wei gert dat, maar Tygart en zijn do- pingjagers zullen daar uiteindelijk toch terechtkomen. Als het UCI weigert de straf uit de Verenigde Staten over te nemen, moet dat worden voorgelegd aan het CAS. Eerder deze maand liet de wieleru nie al weten dat 'Usada autoriteit claimt die het niet bezit'. De UCI is nu Armstrongs laatste bondgenoot. Eerder klopte hij te vergeefs aan bij bevriende Ameri kaanse congresleden, maar die wil den hun vingers niet branden aan een gevecht met het machtige Usa da, dat bovendien symbool staat voor 'schone sport' - en wie kan daar nu tegen zijn? Door zich niet te laten meezuigen in een hoorzit ting die vermoedelijk zou uit draaien op wekenlang modder gooien, heeft Armstrong gekozen voor de veiligste weg. Armstrong is niet iemand die op geeft, omdat hij 'moe' is of ergens 'geen zin meer in heeft', zoals hij nu doet voorkomen. Zijn bijnaam is niet voor niets 'The Boss'. Hij houdt het liefst alles in eigen hand. Bij Usada, dat in tegenstel ling tot justitie-niet alleen juridi sche regels volgt maar ook ruimte neemt voor interpretatie van ge beurtenissen, verklaringen en do- pingmonsters, lean dat niet meer. En dus laat Armstrong zijn ge vecht nu over aan de UCI. Die zet al maanden vraagtekens bij de kruistocht van Usada. „Omdat Usa da de betrokkenen al van tevoren publiekelijk heeft veroordeeld, kan het niets anders doen dan deze zaak met alle mogelijke middelen doorzetten. Door zich op te wer pen als de vertegenwoordiger van de miljoenen mensen die een schone sport willen, heeft Usada hiervan een zaak gemaakt waarin het zijn gezicht en zijn bestaans recht niet mag verliezen", aldus een verklaring uit het hoofdkan toor in Aigle begin deze maand. Armstrong kijkt vanaf nu toe van af de zijlijn, al mag niet worden uitgesloten dat hij de UCI af en toe zal souffleren. Hij krijgt in ie der geval wat hij wil: een gevecht over de rechtmatigheid van de han delwijze van Usada op neutraal ter rein in plaats van een inhoudelijke behandeling van de dopingaantij- gingen in het hol van de -leeuw. MELBOURNE - Lance Armstrong is een dopingzondaar. Tot die conclu sie komt de baas van het mondiale antidopingbureau Wada, John Fa- hey, nu de Amerikaan zich weigert te verdedigen tegen de dopingbe- schuldigingen. „Hij had het recht om hiertegen te vechten, maar dat doet hij niet. Dat is een schuldbe kentenis, het is niet anders te inter preteren." Armstrong meende dat hij geen eerlijk proces kreeg bij het Usada en besloot daarom zijn 'doping- strijd' te staken. Opmerkelijk, vond Fahey, want volgens hem heeft het Usada gewoon gehandeld volgens de regels van het Wada. „En nu zegt meneer Armstrong: 'genoeg is genoeg'. Maar hij heeft zich nog nooit verdedigd tegenover een tri bunaal. Dus waar is hij moe van?" UIT PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Zomeravonddres- suur, Stichting Hippische Sport Zeeland. Eer ste proef. Paarden Z2: 1. Vincent Bol, Urban (Walcheren) 215. Z1:1. Katja de Croes, Uriant (Walcheren) 219. M2: 1. Samantha Milten burg, Benz Z, 185. M1: 1. Pauline Meijers, Wise Guy (Sé-Ros) 200. L2:1Anneke Delzen- •ne, Chanel (Paardebloem) 191. L1: 1. Lianne Boot, Winchester (Braanjenhoek) en Simone Geelhoed, Wadro's Zoef-zoef (Sé-Ros) 187. Po ny's M1 cat. D: 1Quinty van Tatenliove (Gou we Reyers) 192. Tweede proef. Paarden Z2: 1. Samantha Mil tenburg, Caratina 210. Z1: 1. Ingervan Bo ven, Zigbey Black, 215. M2: 1. Vincent Bol, De Kroo's Vip, 192. M1: 1. Pauline Meijers, Wise Guy 197. L2: 1. Anneke Delzenne, Chanel, 190, L1: 1. IngeT' Jampens, Dream Boy, 192. VOETBAL Jupiler League: Sparta Rotterdam-AGOW Apeldoorn 1-1, Fortuna Sittard-FC Emmen 3-1, SC Veendam-MW Maastricht 0-2, FC Eind- hoven-SC Cambuur 2-1, De Graafschap-Hel mond Sport 2-5, Telstar-Excelsior1-0, FC Oss-Go Ahead Eagles 1-4, Almere City FC-FC Volendam 1-3. Stand: Helmond Sport 3-9, MW Maastricht 3-9, Go Ahead Eagles 3-7, Sparta Rotterdam 3-7, FC Volendam 3-6, SC Cambuur 3-6, Telstar 3-6,- Fortuna Sittard 3-4, De Graafschap 3-4, FC Eindhoven 3-3, Excel sior 3-3, SC Veendam 3-3, FC Oss 3-3, AGOW Apeldoorn 3-2, FC Dordrecht 2-1, FC Emmen 3-1, FC Den Bosch 2-0, Almere City FC 3-0. WIELRENNEN Ronde van Spanje. UCtWorldTour. zevende etappe Huesca - Alcaniz: 1. Degenkolb (Dui) 164 km in 3.48.30, 2. Viviani (Ita), 3. Davis (Aus), 4. Bouhanni (Fra), 5. Bennati (Ita), 6. Meersman (Bel), 7. Van Winden (Ned), 8. Ro- jas (Spa), 9, Mondory (Fra), 10. Swift (GBr); 27. Gesink 0.02, 39. Mollema, 41. De Kort, 45. Ruijgh, 46. Dumoulin, 48. Mol, 49. Michel Kre- der, 50. Ten Dam. Algemeen klassement: 1. Rodriguez (Spa) 25.53.04, 2. Froome (GBr) 0.10, 3. Contador (Spa) 0.36, 4. Gesink (Ned) 0.54, 5. Valverde (Spa), 5. Roche (Ier) 1.04, 7. Mollema (Ned) 1.12, 8. Moreno (Spa) 1.17, 9. Cobo (Spa) 1.37, 10. Henao (Col) 1.39; 11. Ten Dam 1.45, 26. Ruijgh 4.35. Ronde van Denemarken. Derde etappe Silke- borg - Vejle: 1, Nordhaug (Noo) 185 km in 4.43.01, 2. Kelderman (Ned), 3. Navardauskas (Lit), 4. Schumacher (Dui), 5. Vanendert (Bel), 6. Guldhammer (Den); 15. Westra 0.11, 17. Leezer 0.13. Algemeen klassement: 1. Nord haug (Noo) 14.50.19, 2. Greipel (Dui) 0.03, 3. Kelderman 0.04, 4. Navardauskas 0.05, 5. Kris- toff (Noo) 0.07, 6. Schumacher 0.10; 16. Westra 0.21, 23. Leezer 0.23. VIER KEER TERUGVERDIENEN IN 25 JAAR! ZONNESYSTEMEN VANAF (ex BTW, ex subsidies) 1,16 €/Wp geleverd 1,36 €/Wp geplaatst TEL: 0117 493920 MAIL mfo@ecobron.£om INSTALLATIEBEDRIJF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34