21 zeeland Fiscus duikt op de mosselhandel zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! rgumenten vóór legalisering Indien u ooit bij Ikea meubels koopt, en iets ontbreekt, dan gaat u waarschijnlijk bellen om te vragen het alsnog op te sturen. Doe het niet, dien met een een klacht in. Waarom? Vori ge week zaterdag kochten wij bij de Ikea in Breda een bureau en twee kastjes. Toen wij het vervol gens in elkaar wilden zetten, kwa men we erachter dat er bij één kastje een zakje met schroeven ontbrak. Ik belde direct. „Heeft u een alge mene vraag," zei een vriendelijke stem, „toets 6". Dat deed ik. Ik wil de immers vragen of ik alsnog zo'n zakje kon krijgen. Dat kon, zei een Ikea-medewerkster aan de andere kant van de lijn, maar dan moest ik het wel komen halen bij de klantenservice in Breda.„Opha- len? Kunt u het niet opsturen?", vroeg ik.„Het is bijna anderhalf uur rijden voor ons, terwijl het een zakje is van tien bij twintig centimeter. Als u het vandaag op de post doet, heb ik het morgen." „Wij sturen het niet op", was haar reactie. „Maar jullie maken de fout, want dit zakje ontbreekt en COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl- Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Thoten Postbus 162,4460 AD Góes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuw5-vlaanderen@pze.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 dan kan ik het oplossen met alle tijd en kosten van dien?" „Het is niet onze fout", stelde ze tot mijn verrassing. „U had toen u het pro duct kocht moeten controleren of alles aanwezig was" „Dus ik had op de parking die doos open moeten doen, om te controleren of alles erin zat?" „Dat klopt. U kunt zich melden bij de klantenservice en als u het uitlegt komt u wellicht in aanmer king voor een dinerbon." „Mag ik dan meteen iemand van de klantenservice, misschien stu ren zij het wél op."„ Ik kan u niet doorverbinden met de klantenser vice, meneer. U kunt de klanten service alleen bezoeken." „Wat een service! Dat is anderhalf uur rijden. Voor een zakje schroef jes?" „U krijgt misschien een diner bon.",, Ik hoef geen dinerbon, want als ik lekkere gehaktballen wil, ga ik wel naar mijn moeder, die Zweedse van jullie hoefik niet." Ik hing op en belde meteen weer om een klacht in te dienen. Dat is optie 3 in het keuzemenu. Het zakje zat gisteren bij de post. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag; 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst, Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op dé hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners, Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl zaterdag 25 augustus 2012 door Maikel Harte PvdA-partijleider Diederik maar ook uit Vlissingen klinkt steun voor het plan. door Marcel Meddle De burgemeesters van twee van de drie Zeeuwse coffeeshop- gemeenten koppen het voorzetje van Diederik Samsom dankbaar in. De wietpas is een gedrocht waar het lastig mee werken is, zeggen Jan Lonink (PvdA) van Terneuzen en zijn Vlissingse collega-René Roep (CDA). Hoogste tijd om de handel in softdrugs nu eens werkelijk goed te regelen, voeren zij aan. René Verhulst (CDA) van Goes daarentegen ziet vooral nadeel in de opening van kassen, waar vol strekt legaal wiet kan worden ge kweekt voor bevoorrading van cof feeshops. Wanneer het makkelij ker wordt, zal het softdrugsge- bruilc toenemen, verwacht Ver hulst en dat betekent een extra aanslag op de volksgezondheid, stelt hij zich zo voor. „Al erkèn ik ook wel dat het nu heel krom gere geld is aan die achterdeur. De ver koop gedogen we, aanleveren is strafbaar. Maar als je die markt vrij- Dat laatste is een punt waar ook Lonink zwaar aan tilt. Om exact die reden tem perde hij in 2008 een voorzet van zijn wethouder Co van Schaik (ook PvdA) om in het toen nog te ontwikkelen kassencomplex bij Terneuzen legale wietteelt te reali seren. Ook al was het een opge warmd ideetje van Lonink zelf, van nog langer geleden. De burge meester zag een rol weggelegd voor de sociale werkvoorziening. De wietteelt zou zo banen schep pen en dankzij btw-inkomsten bo vendien financieel voordeel opleve ren. Het bleef bij een wild plan, omdat de landelijke politiek be paald niet warm liep voor het idee. Toen CDA-fractievoorzitter (en oud-inspecteur van politie) Henk Siersema in de Terneuzense gemeenteraad in 2010 dat zelfde balletje nog eens opgooide, trapte Lonink dus andermaal op rem. Maar nu ook Samsom de legale wietkweek heeft omarmd, is Lo nink best bereid z'n nek opnieuw uit te steken. Anders dan Verhulst denkt Lo nink juist dat de volksgezondheid gebaat is bij het legaliseren van wietkweek. Ook kan langs die weg eindelijk de overlast en criminali teit aan de achterdeur van de coffeeshop worden beteugeld, al dus Lonink. „De rijksoverheid laat gemeenten nu steeds worstelen met halfbakken oplossingen. Ter wijl het hele proces van teelt tot verkoop gewoon transparant moet worden." Het PvdA-plan om Terneu zen tot proeftuin te ma ken van legale wietteelt, lean op bijval rekenen uit CDA-kringen. Burgemeester René Roep van Vlissingen denkt dat al leen op die manier de criminaliteit aan de achterdeur van coffeeshops een halt kan worden toegeroepen. „Zoals het nu gebeurt, werkt het niet. Of je moet de hele boel legali seren óf je verbiedt het." Roep oppert zelfs de oprichting van staatsboerderijen-voor wiet teelt, zodat de overheid volop kan profiteren van de inkomsten uit de verkoop. „Of misschien zouden dat dan stadsboerderijen moeten worden. Dan hebben wij als ge meente er in directe zin ook nog iets aan.-" De Vlissingse burgemees ter verwacht dat een legale teelt meer handvatten biedt om de kwa liteit van de cannabis te bewaken. Ook gaat hij er vanuit dat binnen die constructie de prijs omlaag kan, waardoor de verkoop van soft drugs voor de georganiseerde cri minaliteit onaantrekkelijk wordt. Samsom ziet Terneuzen als ideale proeftuin voor legale wietteelt. In Terneuzen i 9 Individu mag over eigen lichaam en gezondheid beslissen, zolang gedrag anderen niet schaadt. I Wetenschappers zien drugsgebruik als 'zelfmedicatie' en legale medi cijnen zijn vaak minstens even ge vaarlijk. ft Overheid loopt nu opbrengst aan btw en accijnzen mis. ft Na legalisering is het eenvoudiger om medicinale toepassingen te be studeren, ft Legalisering verkleint ruimte voor georganiseerde misdaad en ver mindert kansen op corruptie. I 9 Veel kwekers tappen (illegaal) geeft, moet dat wel landelijk beleid- worden en niet alleen in Terneu zen of hier en daar." stroom af van hoofdleidingen. 9 Toerisme blijft op peil. Bedrijfsafval hoeft niet meer ille gaal gedumpt, maar kan dan duur zaam,worden verwerkt. Politie/justitie kan zich weer bezig houden met echte criminaliteit. Verbouw door amateurs is soms brandgevaarlijk. Softdrugs worden nu vaak 'ver zwaard' en versneden met giftige stoffen, dus je kunt stellen dat het huidige beleid de volksgezondheid onnodig schaadt (bij harddrugs geldt dit zeker). O Betere controle op kwaliteit. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazsi een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt'de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (pg) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van n Rekeningnummer ujn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens In hel coloron treft ■X YERSEKE - De Belgische en Neder landse belastingdiensten betichten de Zeeuwse mosselhandel en Bel- gische horeca van belastingontdui king. De bevoorrading van Bel gische groot- en kleinhandelaars en restaurants van vis en schelpdie ren (mosselen) door Nederlandse handelaars gebeurt niet altijd op een administratief en fiscaal correc te manier, zegt de Federale Over heidsdienst Financiën. Om die réden zullen extra contro les in Nederland en België worden uitgevoerd in bedrijven en op de weg. De FOD zegt dat regelmatig voor verkopen aan professionele af nemers ten onrechte geen (juiste) facturen worden uitgereikt. Op die manier wordt een controle op de daadwerkelijke aankopen door de Belgische professionele afnemers zo goed als onmogelijk gemaakt. Woordvoerder Francis Adyns van de FOD zegt dat het gaat om zwar te leveringen in de groothandel, de gemengde handel en de restau rants. „We hebben zelfs hande laars gezien die niet eens een on dernemingsnummer hebben." De Vlaamse belastingdienst kondigt de acties open en bloot aan op haar website. Dat is een nieuwe tactiek, aldus Adyns. Hij vergelijkt het met aangekondigde verkeers controles: „We willen de sector aansporen orde op zaken te stel len. Daar heeft iedereen nog altijd het meeste baat bij." Ook wordt op de site ingegaan op verdergaan de samenwerking op fiscaal ter rein tussen Nederland en België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2