241 zeeland Ecologisch tot op het naadje Middelburgse meiden langer vast voor geweld NFI helpt bij onderzoek Zeeuws-Vlaamse moord Nieuwe gedichten op gevels Nieuwe collectie Rijbewijs kwijt Inbraak 2,- 1,- korting DELSCHER presenteert DELSCHER. zaterdag 25 augustus 2012 MIDDELBURG - De drie Middelburg se meiden van 14,15 en 16 jaar die woensdagavond met een knuppel en een mes twee Vlissingse vrou wen van 19 en 21 jaar verwond den, blijven in ieder-geval nog het weekeinde vastzitten. Maandag be slist de rechter-commissaris of ze dan nog langer in de politiecellen van Torentijd moeten blijven. De politie onderzoekt de zaak nog. De drie meiden 'zitten in be perking' en daarom wordt er niets naar buiten gebracht over de ach tergrond van de mishandeling. Het drietal wordt verdacht van po ging tot zware mishandeling. „Er is fors geweld gebruikt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie. De mishandelingen zijn woensdag avond rond 20.15 uur gepleegd op de kruising Groenewoud-Langevie- lebuitenbrug in Middèlburg. De drie meiden zijn kort daarna aan gehouden op de Langevielesingel. De kruising was tot 22.00 uur afge sloten. De twee gewonde vrouwen zijn thuis en maken het naar om standigheden goed. AXEL - Politie Zeeland heeft de hulp ingeroepen van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI) voor onderzoek in de moordzaak rond Michael ten Napel. De technische recherche heeft don derdag een woning aan de Vincent van Goghstraat in Axel onder zocht om uit te sluiten dat de der tigjarige Ten Napel (wiens lijk op 4 juli nabij Westdorpe werd gevon den) daar om het leven is ge bracht. De Axelse woning is de laatste plaats waar Ten Napel in leven is gezien. Hij heeft daar ook tijdelijk verbleven. Het NFI zal uitsluitsel geven of Ten Napel al dan niet in Axel is gedood. De woning aan de Vincent van Goghstraat is van een bekende van het slachtoffer. De man is geen ver dachte in de zaak. Volgens een woordvoerster van de Zeeuwse politie worden de resulta ten van het forensisch instituut binnen enkele weken tot maanden verwacht. Jachtontwerper Ludo van Well is met zijn Zeezilt40 ge nomineerd voor een prijs van het duurzaamste initia tief van Nederland. De uit slag is op 4 september. door Sharon van Oost Zullen we maar eens la ten zien dat het echt waar is, wat ik je zojuist heb verteld?", lacht de Middelburgse jachtontwerper. Be hendig varen hij en zijn vrouw Dimp Nelemans hun grote trots, Zeezilt30, de smalle jachthaven bij Arnemuiden uit. In juni 2011 werd deze ecologisch verantwoorde motorboot gedoopt door commissaris van de koningin Karla Peijs. Nu, een jaar later, ligt het bouwplan voor grote zus Zee- zilt40 al lang en breed op tafel. De bouw van het - volgens het echt paar - meest ecologische en duur zame motorjacht, is nog niet eens begonnen en de boot is nu al geno mineerd voor een prijs. De nomi natie komt vanuit het overheidsini- tatief Duurzame Dinsdag. Met een opleiding als beeldhou wer zat het ontwerpen er al vroeg in bij Van Well. Varen is hem als oud-wedstrijdzeiler ook niet vreemd. Een ontmoeting met mensen van de Technische Univer siteit Delft leidde ertoe dat die twee liefdes samenkwamen. Zij zorgden ervoor dat hij ging naden ken over het ontwerpen van sche pen en het ontdekken van nieuwe materialen en technieken, Het idee voor project Zeezilt werd geboren toen Van Well en. Dimp Nelemans vanuit Brabant naar Zeeland verhuisden. „We wilden een boot maken die helemaal aan ons ideaalbeeld voldeed." Het schip moest snel zijn en zee waardig. Een stoere boot, niet al leen voor de stille binnenwateren. Maar het allerbelangrijkste was duurzaamheid. Want dat vond het duo altijd al belangrijk. Van Well: „Ik heb kasten vol ideeën. Het is een uitdaging die zo uit te werken dat ze ten goede komen aan het milieu en de samenleving." Dat stoer en duurzaam wel dege lijk samengaan, hebben de ontwer per en zijn vrouw ondertussen be wezen met de Zeezilt30. De bijna 10 meter lange motor boot, haalt een snelheid van 10 knopen (zo'n 18 km per uur). Maar dan wel met een motor van 40 pk. Ter vergelijking: bij een standaard motorboot heeft een motor 300 pk nodig voor eenzelf de snelheid. Hij verbruikt dus veel minder brandstof Dit komt onder andere door de spitse vorm van de romp. Daarmee snijdt het schip als het ware in het water. Ook het materiaal (hout, glasvezel en ecologische harsen) waaruit het schip is gebouwd, is heel licht en ecologisch. En duur is dat hele maal niet. „De materialen die wij gebruiken, worden al voor andere doeleinden gebruikt en hoeven niet speciaal voor ons geprodu ceerd te worden. We maken ge- bruik van een bestaand product." In juni 2011, na de doop van Zeezilt30, gingen ze meteen om de tafel met negen andere ondernemers. Want er was interes se voor deze boot. Het echtpaar heeft zijn hoop gevestigd op mi lieubewuste 55-plussers, omdat de oudere generatie volgens hen een voorbeeld is voor jongeren. „Vroe ger konden mensen ook leven met minder", zegt Nelemans. Eigenlijk vond de doelgroep Zee- zilt30 te klein. Niet comfortabel ge- MIDDELBURG/VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Middelburg en Vlissingen van drie beginnend bestuurders de rijbewijzen ingevorderd. Allen hadden, zo bleek volgens de poli tie uit blaastesten,.'teveel alcohol genuttigd. Het gaat om een 21-jari- ge Souburger, een 30-jarige VÜssin- ger en een 25-jarige Middelburger. WESTKAPELLE - Tussen donderdag 23.30 uur en vrijdag 06.00 uur is er een inbraak gepleegd in een hore cagelegenheid aan de Markt in Westkapelle. Bij de inbraak zijn computerappa ratuur, drank, sigaretten en een on bekend geldbedrag ontvreemd. De politie heeft een onderzoek in gesteld. MIDDELBURG - In Middelburg zijn vrijdag nieuwe gevelgedichten ont huld. Ze maken onderdeel uit van het project Sprekende Gevels. Op de Markt gaat het om drie ge dichten van J. van Schagen. Ze zijn te lezen op de achterkant van de kiosken. Op de Bleek, nummer 8, is een fragment uit 'De wolken spieglen' van P. Boutens te lezen. En in de Pijpstraat bij nummer 16 is een werk van Lourens Geerse zichtbaar. Het gaat om '(Onvoltooi de) Ode aan de liefde Middelburg En Willems Winkel'(fragment). Bij alle gedichten sprak wethouder Ed de Graaf een openingswoord. Met de drie nieuwe locaties zijn er nu in Middelburg elf plekken waar het publiek gedichten kan lezen. Dat moeten er zo'n 25 worden. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll, traject: Volw. 9,- ï.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl herfst/winter 2012 Burberry Christ lammy's R&L bont Etro Ralph Lauren Tod's schoenen en tassen Hogan schoenen en tassen Brunello Cucinelli Strenesse Paul Smith Armani Jeans Citizens of Humanity Natan Paule Ka Rena Lange Woolrich Fay Fabiana Filippi Parajumpers Peutery Bogner Iceberg Iris v Arnim 0 e.v.a. Nieuw!! Nu ook www.delscheronlineshoppen.nl Parkeren parkeergarage Westwal Grote Markt I I -13 4461 AH Goes T 01 13 227607 www.delscher.nl 0 tot 4 jaar Aparte baby-, dreumes en peutergroep. Kleinschalig; flexibel. Uitdagend natuurlijk buitenspeelterrein. In het centrum van Middelburg. N oor meer informatie: www.koozic.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24