Ik kon ze toch niet zomaar op straat zetten? Het oogt drukker op route dwars door Dauwendaele GERARD Meisje gewond zaterdag 25 augustus 2012 9 9 Taalanrf Zm Zm verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl -0^s* Pei september verhuizen we naar nummer 221 Sinf Jaitsfraaf /32 Middelburg L Controverse huurbaas en gemeente Vlissingen Met alleen het leeghalen van het overlastgevende ka merverhuurpand in de Van der Manderestraat in Vlissin gen zijn niet alle problemen opgelost. Om te beginnen blijft er een ernstige contro verse bestaan tussen de eige naar en de gemeente. door Wendy Wagenmakers Studenten waren bewoners van de Van der Manderest- raafaltijd wel gewend. Maar sinds nummer 4 ei gendom is van Ahmet Coban, wo nen er heel andere huurders. Men sen waar zijn broer Vahdet niet zo gauw zaken mee zou doen. Maar ze zaten er nu eenmaal en Ahmet werd twee jaar geleden ernstig ziek. Daardoor raakte alle coördina tie zoek. Toen Vahdet, eigenaar van verhuurbedrijf Woonplaza, dar doorkreeg, sprong hij bij om zijn broer te helpen. „Allereerst heb ik in oktober 2011 een nieuwe kamerverhuurvergun- ning aangevraagd, omdat de oude was verlopen. Zodra die binnen was, zou ik het beheer overne men. Maar ik heb nooit respons ge kregen van de gemeente. Tot twee maanden geleden, toen de burge meester ons uitnodigde voor een gesprek. Hij gaf aan dat de grens van overlast was bereikt. We kre gen twee weken de tijd om het pand te ontruimen. Dan konden we opnieuw beginnen." Dat laatste wilde Vahdet,Coban wel, maar de zeven bewoners dan? „Die kon ik toch niet zomaar op straat zetten? Er zat een meisje van 19 bij, met een baby. Ik mocht ze niet eens een andere kamer aan bieden. Zolang ze de stad maar uit waren. Ik heb gedaan wat hij vroeg. In drie dagen was het huis leeg. Waar de bewoners zijn geble ven, weet ik niet. Weg." Maar niet zonder slag of stoot. Het huis ziet eruit alsof er een oorlog heeft gewoed. Geen deurpost, geen keukenkastje, geen raamko zijn is nog heel. „De bewoners wa ren boos en hebben alles gesloopt. Ik kan het ze niet eens kwalijk ne men. Toch zouden we er nog wat van maken. Ik heb sloten vervan gen en brandmelders opgehan gen." Te midden van de stoffige puinzooi hangt ook een glim mend nooduitgangbordje. „En een nooduitgang gecreëerd. Omdat de gemeente dat wilde." En toen kwam het beslissende tele foontje, begin deze week. De ge meente wilde niet dat er nog ka mers zouden worden verhuurd; het pand moest dicht. Coban voelt zich belazerd. „Echt, ik weet hoe groot de overlast was. Ik zou ook klagen als ik ernaast zou wonen en jav Ahmet had zijn familie eer der om hulp moeten vragen. Maar we hebben geen eerlijke kans ge kregen om die te bieden." Burgemeester René Roep hoort de beschuldigingen hoofdschuddend aan. „Gelet op de achtergrond, wat er allemaal aan ellende is voorge vallen in dat pand de laatste jaren, heeft Coban nog een heel reële kans gekregen. Ik had het pand ook per direct kunnen sluiten. Daar was reden genoeg voor, tot en met een huisverbod. Nadat er een aanvraag kwam voor verlen ging van de vergunning, hebben we wel degelijk met de eigenaar ge communiceerd. We hebben ge zegd dat hij er eerst maar eens voor moest zorgen dat de boel er fatsoenlijk bij stond. Een soort proefperiode, om te zien of hij de vergunning wel verdient. En welke broer of neef dat nou betreft, dat kan me niet eens schelen. De erva ringen met Coban zijn in Vlissin gen niet zo positief" Het is toen een tijdje rustig ge weest, weet de burgemeester. „Maar in het voorjaar laaide het weer op. In juni gingen de klach ten zich concentreren. Het proef draaien had kennelijk niet ge werkt. Ik heb gezegd: nu is het af gelopen. Genoeg geweest." De burgemeester ontkent te heb ben gezegd dat de bewoners Vlis singen uit moesten. „Iedereen mag in deze stad wonen. Dat blijkt wel uit het feit dat wij centrumge meente zijn van Zeeland; we van gen hier allerlei sociaal zwakkeren op. En iedereen mag hier een ka mer huren, maar de verhuurder moet er wel voor zorgen dat bewo ners zich fatsoenlijk gedragen. Hij is verantwoordelijk. Coban legt het probleem nu bij de bewoners neer, maar hij is verantwoordelijk. Hij moet er gewoon voor zorgen dat er een mix ontstaat van bewo ners die elkaar kunnen verdragen. Lukt dat niet, dan escaleert het. En dat tolereer ik niet." door Emile Calon middelburg - Sinds de invoering van het inrijverbod voor de Sta- tionsbrug slaan automobilisten na de Schroebrug vaker linksaf de Ka- naalweg op, zo lijkt het althans. Of ficiële tellingen zijn er niet maar uit eigen waarnemingen blijkt dat daar met enige regelmaat de ver keersregels worden genegeerd. De overtreders veroorzaken extra gevaar voor overstekende fietsers. Deze verslaggever moest afgelopen week al twee maal afremmen voor automobilisten die op die manier, sneller op de Kanaalweg wilden zijn en niet de moeite namen om een-honderdtal meters door te rij den en daar een u-bocht te maken. Vrijdag erkende een motoragent ook dat op de kruising Kanaalweg/ Schroeweg er nu vaker verkeers overtredingen worden gemaakt. Die politie houdt die kruising in de gaten maar heeft onvoldoende agenten in dienst om daar op elk moment van de dag paraat te zijn. Wethouder Chris Simons liet be- UW MENING 196 reacties Sinds de afsluiting voor auto's is het veiliger geworden op en rond de Stationsbrug eens oneens s 40% 3 60% gin deze week weten dat in de toe komst, als de lijnbussen ook niet meer over de Middelburgse Sta tionsbrug mogen, automobilisten mogelijk direct na de brug weer linksaf mogen slaan. De invoering van het inrijverbod lijkt ook nog een ander gevolg te hebben. Het oogt drukker op de route Segeersingel, Kruitmolen- laan, Dauwendaelsestraat, Vrijland- straat. Via die route ontwijken au tomobilisten uit Arnemuiden en het industrieterrein Arnestein de Kanaalweg en de stoplichten voor de Schroebrug. Anneke Vader doet al jaren boodschappen in het win kelcentrum Dauwendaele. Om daar te komen moet ze de Vrijland straat oversteken. Volgens haar rijdt daar nu meer verkeer. Zeker heid heeft ze niet want de toena me zou volgens haar ook iets te maken kunnen hebben met'het af lopen van de schoolvakanties. „Het is altijd goed te merken als ie dereen weer aan het werk is." Wijkbewoner Marja Tange zegt dat het echt drukker is in de Vrij landstraat en dat er harder wordt gereden. Wat haar betreft komt er zo snel mogelijk een flitscamera in die straat. „Dat ding dat nu bij de kruising Torenweg/ Schroeweg staat te flitsen, kunnen ze beter hier zetten. Want hier levert dat te hard rijden echt-gevaar op." foto Ruben Oreel vlissingen - Een 13-jarig meisje uit Vlissingen is vrijdagochtend ge wond geraakt toen ze op het kruis punt Spuikomweg-Kommestraat in Vlissingen op haar fiets werd aangereden door een auto. Ze is naar het ziekenhuis in Goes gebracht met verwondingen aan been en hoofd. BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2Q12II! Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen [ZONDAG oFÊfTTl Lio.oo- i/.onYi'.rl www.gaidenlifestyle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22