Straathandel wiet is terug Armstrong niet, maar wie dan wel? 1999 2000 2001 2002 200 Wapen je tegen de recessie 21 jaar voor Breivik in praktijk waarschijnlijk levenslang 11.000 boetes ZATERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren jgE Buiig en windrijk 25 augustus 2012 I 254e jaargang nr. 201 - los nr zaterdag 2,70, abonneeprijs 1,01 I 22° Rennen, rennen, ik geef je dekking! Ode aan de duisternis op donkerste plek Schelpen in vitrines, lades en doosjes De koning is dood, lang leve de koning. Lance Armstrong moet zijn zeven Tour-overwinningen inleveren, maar wie krijgt ze nu? In de top 5 uit de Tours die Armstrong tussen 1999 en 2005 won, staan nauwelijks renners waaraan geen dopingvlekjes kleven. Lance Armstrong Lance Armstrong Lance Armstrong Lance Armstrong Lance Armstrong Lance Armstrong Lance Armstrong Joseba Beloki Jan Ullrich Andreas Klöden Alex Ziille Jan Ullrich verdachte in Operación Puerto •'geschorst n.a.v. Operación Puerto verdachte in Operación Puerto 'geschorst n.a.v. 'verdachte in Operación Puerto bloedtransfusiezaak Universiteit Freiburg feschorst voor epogebruik "geschorst n.a.v. Operación Puerto Raimondas Rumsas Aleksander Vinokoerov Fernando Escartin Joseba Beloki Joseba Beloki Ivan Basso geschorst n.a.v. Operación Puerto feschorst voor ceragebruik "'geschorst na.v. Operadón Puerto verdachte in Operación Puerto verdachte in Operadón Puerto feschorst voor epogebruik Kelme-ploeg opgeheven wegens Jan Ullrich Laurent Dufaux Christophe Andrei Kivilev Santiago Botero Moreau Tyler Hamilton Francisco Mancebo •geschorst n.a.v. Operación Puerto verdachte in Operación Puerto we'rleden in 2003, '"-verdachte in ploeg verdacht van Operadón Puerto geschorst voor b loeddoping en steroldengebruik feschorst voor epogebruik feschorst voor epogebruik Jose Azevedo Aleksander Vinokoerov, Roberto Heras Igor Gonzalez de Igor Gonzalez de HaimarZubeldia Galdeano Galdeano E^nvi fe'pnri 1®^ BVL' Angel Casero verdachte in Operación Puerto, en Armstrong/US Postal-zaak geschorst vooi ceragebruik verdachte in geschorst voor "'geschorst voor Operación Puerto epogebruik salbutamolgebruik Schorsingen, bekentenissen en lopende dopingzaken zijn reden voor I 'diskwalificatie', verdenkingen in afgesloten dopingzaken niet I verdachte in Operación Puerto, geschorst voor salbutamolgebruik Willem Adriaansens bron GPD en ANP Terneuzen en Viissingen willen af van wietpas door Marcel Modde MIDDELBURG - Sinds de invoering van de wietpas voor klanten van coffeeshops is de illegale sofdrugs- handel in Terneuzen volgens bur gemeester Jan Lonink toegeno men. Die uitwas was voorspelbaar, zegt Lonink nu bijna vier maan den later. Hij baseert zich op informatie van bewoners en politie, in combinatie met de gekelderde omzetcijfers van coffeeshop Miami. De ontwik keling is ongewenst, benadrukt Lo nink, omdat zo verweving met de harddrugshandel ontstaat. De wietpas moet het drugstoeris me nog verder indammen, te be ginnen in Zeeland, Brabant en Limburg. De Belgen en Fransen die belust zijn op een joint zijn sindsdien weliswaar minder tal rijk, de geregistreerde wietpas schrikt ook de Nederlandse klan ten af. Die indruk wordt bevestigd door de landelijke consumentenor ganisatie We Smoke. Volgens woordvoerder Dimitri Breeuwer zijn er in Terneuzen inmiddels weer 'zeker 150 adresjes te vinden waar iets kan worden gekocht'. „De handel tiert welig", aldus Breeuwer. In het coffeeshoploze Middelburg en Viissingen is vol gens hem zonder wietpas ook op tal van adressen makkelijk aan soft drugs te komen. Uit Goes blijft het aantal meldingen van illegale han del iets achter bij de rest. Burgemeesters René Roep van Viissingen en René Verhulst van Goes herkennen zich niet in het beeld van hun collega. Volgens hen wijzen gesprekken met wijkra den en wekelijkse politierappor- tages in niets op een toename van illegale handel. Verhulst: „De om zet van de shops daalt, maar dat komt ook doordat een groot aantal drugstoeristen nu wegblijft. Ik vindt het ook te snel om te zeggen dat de wietpas niet werkt." pagina 2 en 3: kwaliteitsjoint van de staatsboerderij; commentaar Doe mee met de Leergang Hoger Management; de énige in Zeeland Kijk voor meer info op WWW.ZIOnetwetk.nl OSLO - Anders Breivik heeft vrij dag voor de moord op 77 mensen in Oslo en Utoya de maximale straf van 21 jaar gekregen. De Noor is schuldig bevonden aan terroris me en moord. De celstraf kan on beperkt worden verlengd. Experts achten het onwaarschijnlijk dat hij ooit nog vrijkomt. Nabestaanden en slachtoffers zijn opgelucht dat de rechtbank Breivik toerekenings vatbaar heeft verklaard en hem dus verantwoordelijk houdt voor zijn daden. Breivik zelf wilde graag toe rekeningsvatbaar worden verklaard, omdat hij denkt dat zijn meningen dan serieus worden genomen. pagina 8 en 9: Breivik krijgt maximum DE STELLING Lance Armstrong blijft de beste Tourrenner Reageer op pzc.nl UW MENING 352 reacties Kleiner pensioen is onvermijdelijk eens wam 19% oneens MIDDELBURG - Op de Schroeweg in Middelburg zijn de afgelopen acht maanden al bijna elfduizend boe tes uitgedeeld voor te hard rijden. Dat is meer dan het aantal boetes in 2010 en 2011 bij elkaar. Sinds juni houdt een digitale came ra al het verkeer dat Middelburg via de Schroeweg binnenrijdt dag en nacht in de gaten. pagina 21:10.579 bekeuringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1