meningen 115 -[lönirk; "mm iïémj* brieven Cor de Jonge zaterdag 25 augustus 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pze.nl Column (2) In vervolg op de bladvulling van le zer Fongers (18 augustus) naar aan leiding van de column van Guido over de wachttijden bij de kanaal- bruggen, hierbij nog een 'zeuren de' lezersmening die er wellicht toe doet. Het blijft onbegrijpelijk dat op spitstijden de bruggen wor den opengedraaid voor soms één langzaam voorbij pruttelend zeil- jachtje. De Vlissingse Sloebrug ligt aan het begin- of eindpunt van de drukke A58. Er ontstaan daardoor kilometerslange files. Bijkomend extra probleem: stagnatie voor hulpdiensten, zoals ambulances en brandweer. Oplossing: brug slechts open buitenom de spitstijden. De vakantievierende watersporter heeft er de tijd voor. En anders maar gewoon die weinig functione le sloot dichtgooien. Sjaak de Klerk H. Roland Holstlaan 28, Vlissingen Europa Roemer slaat eerst stoere taal uit: ik betaal geen boete aan Europa als ik meer geld uitgeef dan afgespro ken. Hierop wordt kritiek geuit en nog geen 12 uur later trekt hij zijn keutel weer in. Niet sterk voor een man die zegt de MP van Neder land te willen worden. Ik denk niet dat Roemer zich in Brussel lang staande zal houden als hij zich er Eurokritisch opstelt. Ook in Den Haag zal een licht briesje al voldoende zijn om Roemer terug naar zijn hok te laten rennen. Het lijkt mij verstandig als Roemer eerst zijn knieën gaat testen voor hij de regeringsarena betreedt. Ook zou hij eerst nog wat cursussen moeten volgen. Ik stel er 2 voor: 1) hoe houd ik de overheidsuitga ven in bedwang. 2) hoe houd ik zo lang mogelijk mijn standpunt vast: Succes Emile! Gerard de Rijke P. A. de Genestetlaan 20, Vlissingen Maoïsme Als de SP, het van oorsprong maoïstische clubje, zich weer op werpt om hier het geld bij de rij ken te halen om de armen te kun nen verrijken, dan dient men te weten dat deze campagne indertijd elders aan 18-45 miljoen mensen het leven heeft gekost. Gelukkig is het hier tot op heden gelukkig nog beperkt gebleven tot een.'dead bo dy'. Dat moeten we zo zien te hou den! Piet Roskam Kelderweg 1Meliskerke Stationsbrug Een geïnterviewde mevrouw merkt in de krant (21 augustus) te recht op dat de politie slapend rijk kan worden als ze automobilisten bekeurt op de Stationsbrug in Mid delburg. Ik ben blij dat de brug nu autovrij is. Als de politie daarnaast nog een agent over heeft om een dagje in de Gravenstraat te gaan staan om fietsers te bekeuren die daar overdag door het voetgangers gebied fietsen, dan kan het hele korps "met vervroegd pensioen. Het fietsverbod tijdens winkeltij den wordt vooral daar, maar ook in de voetgangersgebieden Lange Viele, Nieuwe Burg en Lange Delft werkelijk massaal aan de laars ge lapt. Je wordt als voetganger ge woon van de sokken gereden. Het argument dat de borden niet duide lijk zijn houdt geen steek. Iedereen kan lezen. Niet fietsen tijdens win- kelopeningstij den. Jan van Berlo Vlissingsestraat 10, Middelburg Stationsbrug (2) Volgens Annemarie Boone (21 au gust) is dit de kans. Politiewoord voerder politie zegt over onvol doende mankracht te beschikken. Eén agent met een lasercamera in de volière aan de Blauwedijk en de kosten zijn ruimschoots gedekt. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg een scherpschutter kan zitten. Hoe dan ook: hij zal altijd een ge vangene van zichzelf blijven. Als hij door de Amerikanen wordt berecht, zal hij er slecht vanaf ko men. Als hij als vrij man naar Zuid-Ame- rika kan vertrekken, zal hij heel zijn leven toch over zijn schouder moeten kijken, want.zijn vijanden slapen niet. W. J. van Gilst, Boogerdlaan 23, Kortgene Feestje Hedwigepolder Assange De handelingen van Assange om de gevoelige informatie van Brits/Amerikaanse politici en hoge militairen wereldkundig te maken (20 augustus), werden uiteraard niet in dank afgenomen. Bijna Borgiaanse intriges worden gedaan om hem te dóen zwijgen; ook via een aanklacht van een om streden verkrachting, die slechts een stok is om de hond te slaan. Met geweld uit de Ecuadoriaanse ambassade halen, lean men een in vasie noemen, die in Latijns-Ameri- ka niet lekker zou vallen; gezien ook de Falklands (Malvinas). Toch heeft: Assange de moed om op een balkon te verschijnen, ter wijl aan de overkant van de straat Zou Alexander Pechtold (17 augus tus) ook de term Paardenweitje ge bruikt hebben met betrekking tot de Hedwigepolder als hij met zijn Jonge Democraten eerst eens deze mooie polder had bezocht? Het feit dat de Jonge Democraten op basis van discussie met anti-ontpol- deraars besloten om het meege brachte water niet in de polder uit te gieten bewijst eens te meer dat velen - én zeker vele dames en he ren (Haagse) politici - ontpolderen enkel zien als een politiek item. De gevolgen van ontpolderen worden alleen duidelijk als men echt luis tert naar de bewoners/bewerkers als ze het ter plekke uitleggen. En luisteren, dat deden de Jonge De mocraten! Laat alle Kamerleden - met name hen die na 12 september nieuw zijn - hun voorbeeld volgen. Bezoek de bedreigde Zeeuwse pol ders om daar de motieven te horen van de velen die zeggen: ontpolde ren nee! De leden van onze Provinciale Sta ten zouden hun Haagse collegae kunnen vergezellen, ook goed voor hun beeldvorming. Guus Langeraert Schuttebocht 21, Oostburg Sybrand Van Haersma Buma joel de...'en die langstudeerboete schaf fen we af, daar staat het bier!' Emile Roemer kraaide... 'en die boete van Brussel betalen we niet, over my dead body, daar staat het bier!' Mark Rutte blufte... 'en iedere hardwerkende Nederlander krijgt van mij duuzend euro cadeau, daar staat het bier!' Dit soort retoriek hoort tegenwoor dig bij de campagne om honderd vijftig komedianten te kiezen voor het Holland Heineken House, in vroeger tijden ook nog wel eens de Tweede Kamer der Staten-Gene raal genoemd. Ik heb nu al intens medelijden met al die brave mede werkers van het stembureau, die op 12 september al die zwaar on der invloed verkerende kiezers met hun stinkende bierkegels bij de stembus krijgen. Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen Misleidend In de strip stelt de rechter (22 au gustus): lager opgeleiden stemmen SP en PW. Is dit vreemd? In de zelfde krant staat: de VU komt on: der verscherpt toezicht. De falende afdeling wordt voor een halfjaar gesloten. Het toezicht ziet klaver jassende longchirurgen die samen werken. Er zijn te veel vuilverbranders ge bouwd. Om ze rendabel te maken wordt de inhoud van de vuilstor- ten verbrand. Stortbelasting wordt terug gegeven aan de verbranders. De BTW die scholen moeten beta len gaat van 19% naar 22% om te bezuinigen terwijl er niet op onder wijs bezuinigd wordt. De boete op langstuderen kan niet teruggedraaid worden. Het geld moet de begroting voor Brussel sluitend maken. De algen bij Ou- werkerk zijn verdwenen. Succes be haald met belastinggeld? Een deskundige beweerde dat ze - vanzelf zouden verdwijnen. Mislei- dende argumenten zijn te door zien. Leve de slimheid van de 'on- nozelen' bij de stembus. j. W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Fileleed Op de voorpagina (18 augustus) staat met grote letters de kop 'Tun nel is bron fileleed' en met kleine re letters erboven 'Duitser remt bij Vlake'. Nu klopt het wel, dat er veel Duitse toeristen remmen voor de tunnel. Maar dat doen ook veel anderen. Ik kom zelf vaak door de tunnel en moet dus ook afremmen omdat er geremd wordt. Maar om nu de Duitse toerist de schuld te geven, zoals de woord voerder van Rijkswaterstaat zei, vind ik wel wat ver gaan. Rijkswa terstaat mag de hand in eigen boe- zem steken omdat ik enkele keren gezien heb, dat de matrixborden boven de rijstroken 90 km/uur aan geven. Volgens mij was dit ook een van de oorzaken van de lange file die verderop in het stuk genoemd wordt. Nu wordt er bij drukte wei nig 130 km/uur gereden voor de tunnel en nu kan er wel eens wat afgeremd worden, maar waarom moet het direct naar 90 km/uur? Dus mijn conclusie is, dat de over heid er aan meewerkt om files te kweken. S.A. Bil y M.H. Trompstraat 21, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15