Duiveland schakelt Roosendaal uit »rt 137 zaterdag 25 augustus 2012 'y 'Dinsdag had ik tijdens een koers in België slechte benen. Cisteren had ik last van m'n darmen maar de Belg Ma™ wi/iems boekt in vandaag voelde ik we weer topfit' Ronde van Zienkzee zijn derde u r opeenvolgende zege. Mario willems, winnaar 29e Ronde van Zierikzee door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De voetballers van Duiveland plaatsten zich vrijdaga vond voor de tweede ronde van de districtsbeker. De Oosterlandse zaterdag-tweedeklasser won in poule 11 met 1-3 bij Roosendaal. Zeelandia Middelburg won ruim van De Noormannen (8-1) en Ka- pelle en Bruse Boys speelden met 1-1 gelijk. Poule 11. Roosendaal-Duiveland 1-3: ..We mogen trots zijn", sprak Duiveland-trainer Ko Stoutjesdijk na de bekerzege van de Oosterlan- ders op de zondag-tweedeklasser. Op het kunstgras van Roosendaal kwam Duiveland via Dennie le Comte, op aangeven van Ronald Zwager, op 0-1. Tien minuten na rust ging Le Comte met een lichte blessure uit voorzorg naar de kant. Invaller Masoud Osmanie zorgde na een assist van opnieuw Zwager voor de 0-2. Tien minuten voor tijd bracht Roosendaal-speler Luc van Broekhoven de spanning te rug in de wedstrijd. Duiveland wankelde even, maar een uitbraak via Wesley Goud, die Osmanie be diende die vervolgens met het hoofd de 1-3 scoorde, bracht de be slissing in de wedstrijd. Poule 10. Kapelle-Bruse Boys 1-1: Bruse Boys kwam in Kapelle na een snelle aanval via Domenique van den Berge op voorsprong. Nog voor het verstrijken van de eerste helft leidde een rush en een af standschot van Salim Sandee tot de 1-1. In de tweede helft waren de bezoekers wel de bovenliggende partij. Bruse Boys kreeg de nodige kansen op de winnende treffer, via Thomas Groeneveld de aller grootste, maar Bruse doelpunten bleven uit. Voor zowel Kapelle als Bruse Boys zit het bekertoernooi er op. Poule 16. Zeelandia Middel burg-De Noormannen 8-1: De thuisspelende zondagvereniging was een klasse beter dan de colle ga-derdeklasser op zaterdag. Sebas tian La Grand opende de score voor Zeelandia Middelburg. De thuisploeg miste daarna een opge legde kans op de 2-0 en uit de te genaanval zorgde Menno de Nooijer voor de gelijkmaker. Voor rust liep Zeelandia Middelburg door treffers van Niels Luteijn en opnieuw La Grand uit naar 3-1. In de tweede helft werd het verschil nog duidelijk in cijfers uitgedrukt. Luteijn maakte zijn tweede treffer en ging daarna naar de kant. Inval ler Jerfy Booy tekende voor de 5-1 en via Guust Malcorps werd het 6-1. Met twee doelpunten bracht Alberto Conté Morgado de eind stand op 8-1. Scheidsrechter Fitters uit Den Bosch maakte al in de 83e minuut een einde aan de lijdens weg van de ploeg uit Westkapelle. Oefenvoetbal. Philippine-Bres- kens 8-0: Philippine leidde bij rust met 3-0, door goals van Ro nald van de Wege, Dennis de Nooijer en een eigen doelpunt. Na de rust scoorden scoorden Dennis de Nooijer (drie keer) en Maarten van Hecke (tweemaal). SCHEVENINGEN Oranje met Rawidjan moet nu winnen Daryl Rawidjan heeft vrijdag met het Nederlands beachsoccerteam de eerste wedstrijd tijdens het EK voor B-landen verloren. De Zeeuws-Vlaamse speler kon niet voorkomen dat Oranje in Scheven- ingen met 2-4 onderuit ging tegen Wit-Rusland. Zaterdag speelt het Nederlands team de tweede poule wedstrijd tegen Duitsland. Bij een overwinning met minimaal vier goals plaatst Oranje zich voor de fi nale van zondag, waarin promotie naar de A-klasse op het spel staat. HENGSTDIJK Kermiskoers nieuw leven ingeblazen De kermiskoers in Hengstdijk wordt nieuw leven ingeblazen. Za terdag wordt onder auspiciën van de Belgische vrij bond Waod de draad weer opgepakt. Om 12.00 uur gaan de categorieën D, E en F van start Daarna volgen om 13.45 uur de C-categorie en de toeristen. Om 15.30 uur beginnen de A- en B-renners aan hun wed strijd. Start en finish zijn in de Hengstdijkse Kerkstraat. Het par koers heeft een lengte van ruim drie kilometer. HOOFDPLAAT Opnieuw autocross bij Hoofdplaat Net als vorige week staat Hoofd plaat vandaag in het teken van de autocross. De races worden verre den op het terrein op de hoek van de Kaaistraat en de Oostlangeweg. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur, inschrijven kan vanaf 9.00 uur, de prijsuitreiking wordt ver wacht rond 18.00 uur. Er wordt in diverse klassen gereden: regioklas sen, tourklassen, de Keverklasse en - het meest spectaculair - de sprin terklasse. Bij voldoende animo kan er ook geracet worden door het pu bliek. CHARLEROI Van der Meet plaatst zich voor halve finale Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Wallonië Open geplaatst. De Zeeuwse tennis ster was in de kwartfinale met tweemaal 6-4 te sterk voor de als zesde geplaatste Letse Marcinkevi- ka. Lesley Kerlchove liep in Charle roi een plaats bij de laatste vier mis. De tennisster uit Zierikzee ver loor in de kwartfinale van de Chal lenger met 6-0 3-6 1-6 van de als eerste geplaatste Francaise Severi- ne Beltrame. VLISSINGEN Bruggenrace kent drie afstanden In het kader van Vlissingen Mari tiem wordt zondag de eerste Brug genrace gehouden. Het is een open waterwedstrijd zwemmen, waar van de organisatie berust bij de stichting zwemmen langs Walche ren. Er zijn drie afstanden te zwem men: 800 meter (vanaf de Keer sluisbrug), 1200 meter (vanaf de Sloebrug) en 2500 meter (vanaf de Oost-Souburgse Draaibrug). Finish is steeds de Koningsbrug in Vlissin gen. De eerste wedstrijden begin nen om 14.00 uur. Het is inmiddels een vertrouwd beeld: Mario Willemse komt winnend over de meet in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 137