KO sportieveling DE NOBELAER Reünie en tentoonstelling rond 150-jarig bestaan school Terhole Industrieel museum krijgt cadeaus de nieuwe collectie van o.a. MARCCAIN PINKO hangt nu voor u klaar! loop eens bij ons binnen en laat u verrassen... zaterdag 25 augustus 2012 'Het is voor mij een uitdaging om mijn ideeën zo uit te werken, dat ze ten goede komen aan het milieu en de samenleving' door Romain van Damme TERHOLE - Basisschool Tervliet in Terhole houdt zaterdag 22 septem ber een grote reünie voor alle oud-leerlingen en oud-medewer kers van de school. Ook is er een tentoonstelling en dat alles in het kader van het 150-jarige jubileum van het onderwijs in het kleine dorpje. Heeft in de meeste dorpen de ba sisschool een centrale plaats, zo niet in Terhole. Daar mocht in 1862 een school worden gebouwd, maar van de toenmalige gemeente raad moest die komen op een plek die voor kinderen uit de polders ook gemakkelijk te bereiken was: buiten het dorp dus. De school heette eerst Molenhoek, toen Gerardus Majella en kreeg ver volgens in 1982 de huidige naam; Tervliet. Ooit, in de jaren dertig, zaten er 120 kinderen in de school banken, nu zijn er dat nog slechts 23 en dat is precies genoeg om de school open te houden. Het dorp strijdt dan ook voor het behoud van de school. Naast oud-medewerkers en -leer lingen zijn ook andere belangstel lenden van harte welkom op de reünie. Vanaf 14.30 uur kan ieder een op school terecht voor een kopje koffie, thee of iets anders. De reünie zelf is van 16.00 uur tot 18.00 uur in de school. Die dag is er ook een tentoonstelling over 150 jaar onderwijs in Terhole. In diverse (streek)archieven zijn veel oude stukken en foto's van de school gevonden. Daaronder de oprichtingsakte en de eerste teke ningen van de school. Een gedeel te van het oude gebouw is ver werkt in de huidige gymzaal. De school die er nu staat, werd in 1982 gebouwd en biedt sindsdien ook plek aan de kleuters. De reünie en de expositie zijn on derdeel van het jaarlijkse dorps feest dat voor de veertiende keer wordt gehouden. Het feest begint op vrijdag 21 september en duurt tot en met zondag 23 september. 150 Jaar onderwijs in Terhole werd afgelopen week al ingeluid door de kinderen van basisschool Tervliet. In het bijzijn van personeel, ouders en medewerkers van de werkgroep Hart voor Terhole werd er een bord onthuld met daarop aandacht voor anderhalve eeuw onderwijs in Terhole. Het bord wordt aan de rand van het dorp geplaatst. Belangstellenden voor de reünie kunnen zich opgeven via de websi te van de school www.teruliet.nl. Telefonisch kan dat via het num mer 0114-370437. Ludo van Well, bedenker en ontwerper van het project Zeezilt SAS VAN GENT - Het Industrieel Mu seum in Sas van Gent krijgt dins dag 28 augustus enkele collectie stukken cadeau van Dow Benelux en Delta. Delta schenkt het museum, dat ge vestigd wordt in de voormalige sui- kerloodsen aan de Westkade, een oude windturbine. Deze biedt het museum de kans om de ontwikke lingen in de energieproductie in beeld te brengen. Van Dow krijgt het museum een zogenaamde flare tip, afkomstig uit het krakerscomplex LHC. Dit is een soort uitlaat die werd gebruikt bij het fakkelen. Ook geeft Dow de vrijwilligers van het museum con structiematerialen die gebruikt kunnen worden bij de inrichting van het museum. De cadeaus worden dinsdag over handigd tijdens een speciale bij eenkomst in het verbouwde pand. Ludo van Well vaart met trots op zijn Zeezilt30. noeg. en zo ontstond het idee voor Zeezilt40. Het doel was een nog duurzamere boot te ontwer pen. Dimp Nelemans coördineert het project. „Eén brok energie, zijn we met zijn allen." Duurzaam is ze zeker, de Zee- zilt40. Met zonnecellen en wind molentjes op het dak en een elek trisch oplaadpunt is er niet veel brandstof nodig. En voor een beet je extra snelheid kun je een grote kite bevestigen op het schip. Ludo: „Het is net een klein fabriek je, het schip produceert haar eigen energie." Het interieur is van bam boe en ook de stoffen zijn zo veel mogelijk van ecologische materia len. „Het schip is dus letterlijk tot op het naadje ecologisch", grapt hij. Ze vinden het ontzettend span nend, de nominatie. „We zijn als enige Zeeuwen uit het bedrijfsle ven genomineerd. Daar zijn we heel erg trots op", glundert Dimp. „Maar uiteindelijk gaat het niet om het winnen, maar dat we ge zien worden. Ik ga ontzettend veel lawaai maken." foto Lex de Meester Duurzame Dinsdag: Vraagt aandacht voor innovatieve duurzame ideeën vanuit de sa menleving; Geeft bij de politiek aan wat nodig is in wet- en regelgeving om duur zaam te kunnen innoveren en ope reren; Zorgt ervoor dat er ondersteuning komt vanuit de politiek en de sa menleving om de initiatieven te versnellen in hun ontwikkeling. AXEL - Werd Jêan-Loup Deltour toch nog vertast tijdens zijn laatste klus als organisator van de Open Week van golfvereniging De Woes te Kop. Na afloop van de diverse toernooien is er natuurlijk altijd een prijsuitreiking. Deze keer bleek de president van de toemooi- commissie echter zeifin de prijzen te zijn gevallen. Burgmeester Jan Frans Mulder - vroeger van Axel, maar nu van Del tours 'eigen' Hulst - was naar het clubgebouw gekomen omdat het Hare Majesteit had behaagd Del tour te benomen tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Deltour maak te zich van 1970 tot 1985 verdien stelijk als bestuurslid van Ten nisclub Hulster Ambacht. Vanaf 1998 is Deltour betrokken bij De Woeste Kop. Tot zes jaar geleden was hij lid van de wedstrijdcom missie en de laatste tien jaar was Jean-Loup Deltour hij voorzitter van de Open Week. Sinds 2005 is Deltour ook voorzit ter van de seniorencommissie en lid van de Marshallcommissie. ooststraat 8 - domburg - tel. 01 1 8 5821 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 131