Ecologisch tot op het naadje 24I 'Verlaten' Vlaams dorp ideale locatie voor film Nieuwe collectie agenda Jongen vermist DELSCHER presenteert zaterdag 25 augustus 2012 bruik van een bestaand product." In juni 2011, na de doop van Zeezilt30, gingen ze meteen om de tafel met negen andere ondernemers. Want er was interes se voor deze boot. Het echtpaar - heeft zijn hoop gevestigd op mi lieubewuste 55-plussers, omdat de oudere generatie volgens hen een voorbeeld is voor jongeren. „Vroe ger konden mensen ook leven met minder", zegt Nelemans. Eigenlijk vond de doelgroep Zee- zilt30 te klein. Niet comfortabel ge- door Romain van Damme PROSPERPOLDER - In Prosperpol- der, net over de grens van de be dreigde Hedwigepolder, werkt Die- derik Ebbinge aan zijn eerste speel film: Matterhorn. De rolprent zou 'overal opgenomen kunnen zijn', maar de verlatenheid van het Vlaamse dorp geeft de film wat extra's, vindt Ebbinge. De regisseur geniet vooral bekend heid als lid van theatergezelschap De Vliegende Panters. In de film spelen René van 't Hof en Ton Kas de hoofdrollen. Van 't Hof is voor al bekend als Kees in de eerste Flodderfilm. Kas speelde onder meer in de rolprenten 'Vet Hard' en 'Gewoon Hans'. De film wordt volgend jaar maart op de Neder landse televisie uitgezonden door de VPRO. Later komt Matterhorn ook in België op televisie, maar een datum is nog niet bekend. „Wat er na de televisievertoningen gebeurt met de film, is afwach ten", zegt locatiemanager Quinten Ravoo. „In eerste instantie is de film gemaakt voor de televisie, maar hij kan ook in filmhuizen worden uitgebracht. Dat hangt on der meer af van de reacties op de film. Het is in ieder geval een film over alledaagse dingen die voor veel mensen herkenbaar zijn." Acteur René van 't Hof in de grime mseSSBSBSmmsaSSBSameK^WeeBSS^BSaBSOSSSSi r de kerk van Prosperpolder. KORTGENE - De 16-jarige Lorenzo van 't Hof die in Kortgene ver bleef wordt sinds woensdag ver mist. Van 't Hof is weggelopen van zijn verblijfadres in Noord-Beve land. Lorenzo is een blanke jongen van 1.80 meter lang met donker blond kort haar. Hij draagt oorbel len in beide oren en heeft .een ta toeage met de letters BACO op zijn onderarm. Op de website www.politie.nl/zeeland is een foto van Lorenzo te vinden. Mensen die hem zien kunnen bellen met de politie: 0900-8844. lachtontwerper Ludo van Well is met zijn Zeezilt40 ge nomineerd voor een prijs van het duurzaamste initia tief van Nederland. De uit slag is op 4 september. door Sharon van Oost Zullen we maar eens la ten zien dat het echt waar is, wat ik je zojuist heb verteld?", lacht de Middelburgse jachtontwerper. Be hendig varen hij en zijn vrouw Dimp Nelemans hun grote trots, Zeezilt30, de smalle jachthaven bij Arnemuiden uit. In juni 2011 werd deze ecologisch verantwoorde motorboot gedoopt door commissaris van de koningin Karla Peijs. Nu, een jaar later, ligt het bouwplan voor grote zus Zee- zilt40 al lang en breed op tafel. De bouw van het - volgens het echt paar - meest ecologische en duur zame motorjacht, is nog niet eens begonnen en de boot is nu al geno mineerd voor een prijs. De nomi natie komt vanuit het overheidsini- tatief Duurzame Dinsdag. Met een opleiding als beeldhou wer zat het ontwerpen er al vroeg in bij Van Well. Varen is hem als oud-wedstrijdzeiler ook niet vreemd. Een ontmoeting met mensen van de Technische Univer siteit Delft leidde ertoe dat die twee liefdes samenkwamen. Zij zorgden ervoor dat hij ging naden ken over het ontwerpen van sche pen en het ontdekken van nieuwe materialen en technieken. Het idee voor project Zeezilt werd geboren toen Van Well en Dimp Nelemans vanuit Brabant naar Zeeland verhuisden. „We wilden een boot maken die helemaal aan ons ideaalbeeld voldeed." Het schip moest snel zijn en zee waardig. Een stoere boot, niet al leen voor de stille binnenwateren. Maar het allerbelangrijkste was duurzaamheid. Want dat vond het duo altijd al belangrijk. Van Well: „Ik heb kasten vol ideeën. Het is een uitdaging die zo uit te werken dat ze ten goede komen aan het milieu en de samenleving." Dat stoer en duurzaam wel dege lijk samengaan, hebben de ontwer per en zijn vrouw ondertussen be wezen met de Zeezilt30. De bijna 10 meter lange motor boot, haalt een snelheid van 10 knopen (zo'n 18 km per uur). Maar dan wel met een motor van 40 pk. Ter vergelijking: bij een standaard motorboot heeft een motor 300 pk nodig voor eenzelf de snelheid. Hij verbruikt dus veel minder brandstof Dit komt onder andere door de spitse vorm van de romp. Daarmee snijdt het schip als het ware in het water. Ook het materiaal (hout, glasvezel en ecologische harsen) waaruit het schip is gebouwd, is heel licht en ecologisch. En duur is dat hele maal niet. „De materialen die wij gebruiken, worden al voor andere doeleinden gebruikt en hoeven niet speciaal voor ons geprodu ceerd te worden. We maken ge- Meer agendanieuws op de website van deze krant. Zaterdag 25 augustus axel - Finlandweg, 10.00 - 22.00 uur: Open dag 'General Armygreen Founda tion' met 'dienstplicht op herhaling'; Goflclub de Woeste Kop, 7.00 - 18.00 uur: Open week; breskens - Parking veerhaven, 8.30 -17.00 uur: Lange Strange wandeltocht over 15 kilometer; caozand - Molen, 10.30 uur: Streekpro ducten markt; clince - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; eeoe - Stal Het Kroonhof, 10.00 uur: AII4horses festijn; heikant - Brasserie Du Commerce, 14.00 uur: Kaarten; hengstdijk - Kermis tot en met 27 augus tus; Vanaf 12.00 uur wielerwedstrijden 'Rondje Putting'; Café 't Jagershuis, 14.30 uur: Schieting; 17.00 uur: Mosselmaaltijd, 18.30 uur: Gaaibollen en live muziek; hulst - Reynaertland, 11.30 - 12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; 'Mosselkoning' Frank Wiskerke Centrum, 8.00 uur: Vestingdagen met tal van activiteiten. Café 't Raedthuys, 21.00 uur: Discoparty; kloosterzande - WZC Antonius, 17.30 uur: Woord -en communieviering; Café Tommy's, 20.30 uur: Boelies pop; nieuwvliet - Boerenhoeve, 13.00 uur: Ad- venture sportmiddag; Dorp en omgeving: Vanaf 21.00 uur: Ver lichte fietsroute met ambiance onder weg; oostburg - Watertoren, 14.00 -17.00 uur: Expositie werk jong talent; Philippine - Dorpskern, 12.00 uur: Mossel feesten met uitreiking Gouden Mossel, wedstrijd mosselen opensteken. schoondijke - Korenmolen, 11.00 uur: Rondleiding; Sasputsestraat 14,11.00 uur: Voetbal -en Boerengolf; sluis - W kantoor, 14.00 uur: Rondleiding voor kinderen; sluiskil - Dorpskern, 8.00 uur: Gildefees- ten met tal van activiteiten, zoals optre dens. terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Koersbal, biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei- ding; Markt, 15.00 uur: Openlucht concert Ma rinierskapel; Speeltuin Oranjekwartier, 19.00 uur: Chili avond voor jeugd van 13 t/m 17 jaar; westdorpe - Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; ijzendijke - Paradijshoeve, 13.00 uur: Oogstfeest met puzzelrit voor aanspan ningen; Zondag 26 augustus eede - Stal Het Kroonhof, 10.00 uur: All4horses festijn; hengstdijk - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Dikke Banden Race; 14.30 uur: Schieting en gaaibollen; 18.30 uur; live muziek met Bennie de Vet; hoek - Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; Braakman boerderij, 14.00 uur: Broodjes bakken met de boswachter; hulst - VW kantoor, 14.30 uur: Torenbe klimming basiliek; 15.30 uur: ZomerVes- tingWandeling; Centrum, 8.00 uur: Vestingdagen met tal van activiteiten. kloosterzande - Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; oostburg - Watertoren, 14.00 - 17.00 uur: Expositie werk jong talent; Philippine - Dorpskern, 8.00 uur: Mossel feesten met tal van activiteiten. sluis - Croote Markt, 9.00 -17.00 uur: Bel fort old timerrit; sluiskil - Dorpskern, 10.00 uur: Gildefees- ten met tal van activiteiten. terneuzen - Markt, 15.00 uur; Openlucht pop quiz; ijzendijke - Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten; Paradijshoeve, 9.30 uur: Oogstfeest met rit voor aanspanningen, spel zonder gren zen, Zeeuws Vlaams kampioenschap laar zen gooien; herfst/winter 2012 Burberry Christ lammy's R&L bont Etro Ralph Lauren Tod's schoenen en tassen Hogan schoenen en tassen Brunello Cucinelli Strenesse Paul Smith Armani Jeans Citizens of Humanity Natan Paule Ka Rena Lange Woolrich Fay Fabiana Filippi Parajumpers Peutery Bogner Iceberg Iris v Arnim e.v.a. Nieuw!! Nu ook www.delscheronlineshoppen.nl Parkeren parkeergarage Westwal DELSCHER. Grote Markt I I -13 4461 AH Goes T0II3 227607 www.delscher.nl IfefiÉS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 130