Nostalgisch concert op het Grote Gat nwasia zeeland 123 Samen Blazen op en over het water Extra natuur in Blikken Weitje door tunnelwerken Zangers gezocht Stroomtankstations voor auto's Al deze toestellen gratis én 24 maanden 50% korting op een abonnement! Bestellen: www.vodafone.nl/pzc zaterdag 25 augustus 2012 Aardenburger Mare Moens: „Hoe kleiner het dorp, hoe makkelijker het is iets te organiseren, zo lijkt het. De dorpsgeest en saamhorigheid in Sint Kruis zorgen er voor dat wilde ideeën tot bloei kunnen komen." Zo'n halve eeuw geleden musi ceerden muzikanten uit Sint Kruis aan het water tijdens een legendarisch concours. De fanfa- re(n) uit Aardenburg spelen van avond 'op 't waoter van de kreeke'. Een reken maar dat het optreden 'spetterend' zal zijn. door René Hoonhorst De kermis is voor Sint Kruis ook het jaarlijkse dorpsfeest. Niet alleen de dorpelingen en men sen die er vroeger woonden, ko men bij Greetje in het café en op andere feestlocaties. Ook Aarden burgers en andere buitenlui schui ven graag aan en haken graag in. Het feestgedruis (en het gerstenat van Greetje) wakkert nostalgische gevoelens aan, zeker die van oude re dorpelingen en leden van de Ko ninklijke Muzieksociëteit Aarden- burgsche Fanfaren. (KMAF) De muzikanten vertolkten vroeger vaak een rol op de kermis en bij de jaarlijkse toneelpremière. Sinds het toneelpodium te klein is - of het aantal toeteraars van de fanfa re te groot - is de rol van de KMAF uitgespeeld in 'Sintekruus'. Een oud-muzikant als Walter Pari- daen, tot eind vorige jaar voorzit ter van de dorpsraad, en de schrij ver van het Peperbusselied, de Aar- denburgse fanfarebestuurder Mare Moens, willen de historie graag nieuw leven inblazen. Ze kwamen al snel op het idee om de oude Vlaamse kermis en het muziekcon cours op het erf van boer Noë - dat eind jaren vijftig, begin jaren zestig hoogtij vierde - te laten her leven. Mensen roeiden tijdens die kermissen op gigantische Zwanen-, vlotten over de kreek het Grote Gat. De muzikanten bleven welis- 'Buienradar? Het concert is óp en valt niet in het water. Desnoods spelen we in de schuur' waar op de oever, maar de geschie denis kan in de loop der tijd best een beetje geweld aan worden ge daan, vonden Moens en Paridaen. Dus borrelde het idee op een open luchtconcert te houden 'op de kreeke'. Het idee voor een concert Op 't Waoter' sloot aan bij het door de provincie uitgeroepen Zeeuwse Jaar van het Water. Volleybalclub De Kikkers vond het prima dat het concert in het verlengde van hun jaarlijkse fietstocht viel en de stich ting Dorpsgemeenschap en FC Pe- perbusse hielpen graag bij het op zetten van een 'smakelijk ribben- festijn' om hongerige fietsers en naar gezelligheid hunkerende eters van dienst te zijn. Sponsors en on baatzuchtige vrijwilligers, de fami lie Noë van de gastvrijheid verle nende hofstede voorop, zorgden dat Sint Kruis dit jaar twee keer dorpsfeest kan vieren. Mare Moens en Walter Paridaen weten het zeker: „Het wordt een prachtig evenement, waar we nog jaren over praten." Waarschijnlijk heeft mu ziekvereniging Elk Naar Zijne Kracht dik vijftig jaar geleden niet op het water ge musiceerd. Verder dan de oever van het Grote Gat bij Sint Kruis, dat toen nog een eigen muziekge zelschap had, kwam het korps niet. Maar dat doet anno 2012 niet zo veel ter zake. De Koninklijke Mu zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren staat morgen wèl op het Gro te Gat. Niet in het water, maar op een stevige bühne: een houten vlonder van tien bij tien meter, die van de oever wordt gescheiden door een houten brug van even eens tien meter lang. De muzikan ten hopen zaterdagavond, zonder in het water te vallen, een spette rend concert te geven. Met num mers die te maken hebben met wa ter en dus gaan over rivieren, zee ën of vaartuigen. Zo is vanaf 19.30 uur te horen hoe nummers als Bridge over Troubled Water, Yellow submarine en Yel low River klinken als 38 blazers hun instrumenten er van langs ge ven. Een deel van Handels Water muziek mag niet ontbreken. Eén nummer heeft geen binding met water, het Peperbusselied. TERNEUZEN - Natuurgebied Het Blikken Weitje bij Hoek wordt de komende maand 2,2 hectare gro ter. De uitbreiding dient ter com pensatie van het natuurverlies door de aanleg van de verdubbel de Westerscheldetunnelweg en de Sluiskiltunnel. HHRBBnBaaBBMBHBBaaMBHBiBaBMHMnMI Het bestaande Blikken Weitje, in beheer bij Staatsbosbeheer, is nu vier hectare groot en ligt in de Oud-Westenrijkpolder: een laagge legen brakwatergebied met bijzon dere zoutminnende planten, zoals gesteelde zoutmelde, blauw kwel dergras en zeegerst. De uitbreiding Stichting Welzijn Ouderen Terneu- zen zoekt nieuwe leden voor haar zangkoor. Repetities zijn elke don derdagmiddag in De Veste. Het koor treedt vaak op bij korenmid dagen en tijdens de kerstviering. AANNEMINGSBEDRIJF AERS, NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE heroal ©m^ veka www.haers.net Tel. 0115-491282 HULST Kudde schapen op Hulster stadswallen Een kudde van 30 tot 150 schapen graast de komende dagen op de stadswallen van Hulst, tussen de Dubbele Poort en het Nassaubol- werk. De schapen - Drentse heide- schapen en Vlaamse kuddeschapen - houden het gras kort en zorgen voor een natuurlijke spreiding van zaden, 's Nachts staan ze in een tij delijke wei op het Doelebolwerk. HULST Vijfhonderd stemmen voor MVO-prijs Hulst Wie is de beste Maatschappelijk Verantwoorde Ondernemer van- Hulst? Tot 30 september kan ieder een zijn stem uitbrengen via www.mvoprijs.nl op één van de zes genomineerde bedrijven. De eerste 500 stemmen zijn inmiddels bin nen. De winnaar wordt 13 novem ber bekend gemaakt tijdens de be drijvendag Hulst. HULST Hoedenmaker Corine de Serière exposeert In een leegstaand winkelpand On der de Toren in Hulst exposeert tot eind augustus hoedenmaker Cori ne de Serière. De expositie kent drie thema's: het alledaagse leven, Afrika (met hoeden en vilten mas kers die refereren aan de rol van Nederland in de slavenhandel), en natuurrampen. De Serière is ook aanwezig tijdens de Vestingdagen. TERNEUZEN Bijzondere vaartocht over Westerschelde VW Zeeuws-Vlaanderen houdt za terdag 15 september een 'unieke vaartocht' van Antwerpen naar Ter- neuzen. Om 11 uur vertrekt de bus naar Antwerpen voor een bezoek aan de stad. Om 15.30 uur kunnen deelnemers aan boord voor de boottocht met muziek van het Rot terdamse trio Naar de haaien. Daar na volgt nog een stadswandeling. Een lied dat fanfare-penningmees ter Mare Moens - Aardenburger in hart en nieren, maar met, zoals vëel kikkers, een zwak voor Sint Kruis - schreef, maar dat deson danks uitgroeide tot het alternatie ve dorpslied: Peperbusse Zie 'em daor ens prachtig staon mee die jiïle dikke toren j' is niet omver te slaon De Peperbusse blijft morgenavond ongetwijfeld staan. Maar voor de rest gaat heel Sint Kruis los, hopen de organisatoren van het Vrolijk Openluchtconcert Op 't Waoter. Wethouder Clen de Kraker (rechts) nam vrijdag het laadstation voor elektri sche auto's aan De Statie in Hulst in gebruik. foto Mark Neelemans komt aan de westkant van de Wes terscheldetunnelweg. Daar graaft de aannemer het terrein af, zodat ook hier zoute kwel boven kan ko men. Met de vrijgekomen grond wordt-een oude stortplaats in Phi lippine afgedekt. Financier is NV Westerscheldetunnel. HULST - Bezitters van elektrische auto's kunnen hun voertuigen van af nu op twee plaatsen in de ge meente Hulst opladen. Op het par keerterrein aan De Statie in Hulst en nabij het Hof te Zandeplein in Kloosterzande zijn de oplaadpun- ten te vinden. Wethouder Clen de Kraker (open bare werken, vervoer, rechts op de foto) nam vrijdagochtend het eer ste laadstation, dat aan De Statie in Hulst, in gebruik. De Toyota Prius van ambtenaar Jan Wijnae- cker en een Renault Twizy van ga rage Van de Voorde waren de eer ste auto's die aan het oplaadpunt werden gekoppeld. De laadsta- tions zijn van e-laad, een Neder landse stichting die overal in Ne derland oplaadpunten plaatst en onderhoudt. „We hebben vorig jaar met alle Zeeuwse gemeenten een conve nant gesloten dat we allemaal een of meerdere oplaadpunten wil len", zegt De Kraker. „Ik vind de locaties die wij hier hebben, goed gekozen; in de buurt van hotels en horeca. Zo kun je even een terrasje pakken, terwijl je je auto oplaadt." Alleen leden van e-laad kunnen terecht bij de sta tions. vodafone gg ijjyyp ggi Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 reews/gesprek) HTC Desire C Samsung ACE SonyExperiaU Samsung Mini 2 Nokia N300 Deze aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt exclusief €30.- aansluitkosten. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129