2211661311 'Krakers* Arenbergpolder moeten hun huizen uit Behoud overheidsinstanties almanak Oma Concert 'Op 't Waoter' zaterdag 25 augustus 2012 door Christel Tuin Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de F rel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Ruth Boussen uit de klas van Christel. Ruth Boussen is niet van plan om naar Zeeuws-Vlaanderen terug te keren. „Qua werk zijn er voor mij in Brabant veel meer mogelijkheden." Ruth Boussen kwam pas op haar achtste in Zeeuws-Vlaanderen te recht. „Ik was er al va ker geweest en woonde voor onze verhuizing naar Zeeuws-Vlaande ren in een aantal dorpen, dus een enorme overgang was het niet echt." Toen ze na de middelbare school in Hulst aan de Pabo in Breda ging studeren, merkte ze wel dat het stadsleven veel voordelen heeft „Er zijn veel meer voorzie ningen en ook andere steden zijn makkelijker bereikbaar. Verder is het openbaar vervoer veel beter geregeld. Zeeuws-Vlaanderen ligt echt afgelegen en er is weinig te doen, ook de banen liggen niet voor het oprapen." In het laatste jaar van de Pabo be sloot Ruth te stoppen met de op leiding en koos ze voor de studie Pedagogische Wetenschappen aan de Radboud Universiteit in Nijme gen. Op dit moment woont ze samen met haar vriend in Tilburg. Of ze plannen hebben om naar het Zeeuws-Vlaamse land terug te ke ren? Voorlopig zeker niet. „We willen graag in Breda wonen, om dat we het een leuke stad vinden. Mijn vriend is bovendien militair in Rijen en dus aan Brabant ge bonden. Verder heeft hij als Bra bander niet echt een binding met Zeeuws-Vlaanderen. Qua werk zijn er voor mij hier ook meer mo gelijkheden." Mist ze Zeeuws-Vlaanderen wel eens? „Jazeker, ik mis de zee en het strand en natuurlijk soms Ruth Boussen (26), 5vwo, Reynaertcol lege Hulst (2002). mijn familie. Gelukkig ben ik van uit Brabant vrij snel in Hulst." Ruth heeft nog wel wat tips om jongeren in de regio te houden en te krijgen. „Het zou goed zijn als er meer opleidingsmogelijkheden worden gecreëerd in Zeeuws-Vlaanderen. Ook valt me op dat steeds meer overheidsin stanties fuseren. Mijn vader werkt bijvoorbeeld bij het water schap. Eerst werkte hij in Hulst, toen na een eerste fusie in Terneu- zen en nu werkt hij in Middel burg, omdat de waterschappen op nieuw gefuseerd zijn. Het is opval lend dat, zeker in verband met de krimp, de overheid niet investeert in deze regio, maar zelf werkgele genheid uit de streek haalt. Zo blijft er natuurlijk weinig bedrij vigheid overin Zeeuws-Vlaande ren." Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense dertiger kijkt er al niet meer zo van op dat wildvreem den hem groeten, dat hij de vraag krijgt of hij nog steeds aan volleybal doet en dat mensen stellig beweren dat ze onlangs zijn broer nog zagen fietsen. De dertiger heeft geen broer en doet helemaal niet aan volleybal. Zijn vader wel. Vader en zoon lijken sprekend op elkaar. Veel van die op merkingen zou hij als een belediging kunnen opvatten. Het leeftijdsver schil is immers een kleine dertig jaar. Maar hij is de beroerdste niet. Dus toen de directeur van een verzor gingscentrum hem deze week vroeg hoe lang het geleden was dat zijn moeder daar woonde, bezorgde hij de man grinnikend een rood hoofd. Hij bedoelde namelijk zijn oma. Met vereende krachten wordt het podium voor het 'vrolijk openluchtconcert' opgebouwd. )to Mark Neelemans www.pzc.nl door Sheila van Doorsselaer KIELDRECHT - Jongeren die sinds april vier huizen bezet houden in de Arenbergpolder, moeten die woningen binnen een week verla ten. Dat heeft; de rechter beslist. De 'krakers' behoren tot de actie groep De Derde Generatie. Ze age ren tegen de sloop van woningen in de Arenbergpolder in het kader van de uitbreiding van de Ant werpse haven. Ze vinden het zin loos goed bewoonbare huizen te slopen en stellen dat de Maatschap pij Linker Scheldeoever (MLSO) de panden wil laten verloederen om ze daarna te kunnen slopen. De Derde Generatie zegt de ver krotting door de huizen te bewo nen tegen te willen gaan. Omdat de jongeren eerder niet wil den vertrekken, kwam de zaak voor de rechter. Die oordeelde dat de jongeren de huizen vóór eind volgende week moeten verlaten. Doen ze dat niet, dan worden ze door de politie uit de woningen ge zet. De jongeren, die de huizen 'ille gaal bewonen', zijn niet van plan zomaar hun biezen te pakken. Ze gaan in hoger beroep en bereiden nieuwe acties voor. De jongeren vinden zichzelf geen krakers, om dat ze wel huur betalen. MEEST GELEZEN 1Op zoek naar einde Michael. 2. Naopoleonhoeve sluit slagbomen. 3. Asbest in stadhuis Ternéuzen. VIDEO 1 Kijk ook naar het onderzoek naar de in Westdorpe gevonden vermoorde man op www.pzc.nl/video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl jMgrggggjfggm™* f Diep is het niet,maar de bouwers van het podium moesten wel tot over hun knieën het water in. Ze staan er voor in dat de 38 muzikanten van de Konink lijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren op en niet in het water kunnen spelen vanavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 128