Middelbare scholen werken samen Hooge Platen beschermd voor vogels ZEEUWS-VLAANDEREN NFI onderzoekt moord Ten Napel Eruit halen wat er in zit op de Gildefeesten ZATERDAG 25 augustus 2012 21 Spetterend concert op het Grote gat 22 en 23 Gymnasiumleerlingen De Rede volgen Grieks en Latijn op Zeldenrust-Steelantcollege door Pascalle Cappetti terneuzen - Scholengemeenschap pen De Rede en Zelden rust-Steelantcollege in Terneuzen bundelen hun krachten. De scho len voor voortgezet onderwijs wil len daarmee de kwaliteit van het onderwijs en het aanbod voor de leerlingen op peil houden. Ze slui ten verdere samenwerking in de nabije toekomst niet uit, maar den ken nadrukkelijk niet aan een fu- Concrete aanleiding was het ver trek van de docent klassieke talen op De Rede kort voor de zomerva kantie. Deze vacature bleek lastig in te vullen. De oplossing werd gevonden bij de zusterinstelling. Met ingang van dit schooljaar volgen zestien onder- bouwleerlingen van De Rede hun lessen Grieks en Latijn op het Zel denrust-Steelantcollege (ZSC). Jos de Kooning en Anton du Pont, respectievelijk voorzitter van de centrale directie van het ZSC en van het college van bestuur van De Rede, zien deze prille samen werking als een opmaat naar meer. Op de eerste plaats om daar mee het totale vakkenpakket voor de leerlingen in stand te houden. „Het laatste wat je wil, is schrap pen in je aanbod." Beide scholen lopen aan tegen het vooruitzicht dat de personeelsfor matie voor bepaalde vakken, zoals Duits of natuurkunde, in deze krimpregio lastiger is in te vullen. Ze verwachten in de toekomst nog meer aan de ander uit te besteden. „Maar we werken niet samen om samen te werken; we moeten er al lebei beter van worden", aldus De Kooning. Volgens Du Pont lukt sa menwerking nu wel, waar die tot vorig jaar nog onbespreekbaar was. Beide rectors zijn nog maar relatief kort geleden - vorig najaar - aangetreden en de Raad van Toe zicht van het ZSC is inmiddels in gekrompen en deels vernieuwd. De nieuwe bestuurders durfden over de cultuurverschillen heen te kijken, overigens zonder dat de ei gen identiteit in het geding komt. De Kooning: „Als fusie het doel zou zijn, was het voorstel meteen gecrasht." Du Pont ziet fusie als vorm van 'oud denken'. Hij ziet veel voordelen voor beide - maar ook voor de vo-scholen in Hulst en Oostburg, ROC en bedrijfsle ven - door samenwerking op het gebied van personeelsbeleid, inno vaties in het onderwijs, aanbeste ding, gezamenlijke inkoop, huis vesting en internationalisering. SLUISKIL - Met vaste hand opereert deze jon- de Gildefeesten. De dorpskinderen konden (balletjes vangen in een gaaskooi). Sommige extra druk op de kinderspelen. De oudere ge Sluiskilse dokter Bibber haar patiënt. Het zich de hele middag vermaken met onder spelletjes komen elk jaar weer terug omdat jeugd wachtte vrijdagavond een set van dj's is één van de kinderspelen die traditioneel meer een skippybalrace, reuzen-vier-op-een- de kinderen die zo leuk vinden. Omdat de van Radio 538 en een laat optreden van Ali B. deel uitmaken van het jeugdprogramma van rij, het stokkenvangspel en de wervelwind scholen al begonnen zijn, was het dit jaar foto Mark Neelemans door Pascalle Cappetti hoofdplaat - Het vogeleiland De Hooge Platen in de Westerschelde boven Hoofdplaat wordt weer een aantrekkelijk broedgebied voor sterns en diverse soorten meeu wen. Een aannemer is deze week in opdracht van beheerder stich ting Het Zeeuwse Landschap be gonnen om over 1200 meter hon derden paaltjes te plaatsen. De paaltjes moeten de bestaande dui nen beschermen tegen brandings- golven en nieuwe duinen helpen vormen. Het project wordt voor tachtig procent gefinancierd door Vogelbescherming Nederland. Projectleider René Beijersbergen van Het Zeeuwse Landschap zag al jaren met lede ogen aan dat het strand en de duinen op het vogelei land in snel tempo afkalven. Elk jaar, vooral in het stormseizoen, verdwijnt zes tot negen meter in de golven. Vanaf 1980 verdween al 250 meter in de vaargeul. De habi tat voor de vogels werd daardoor steeds kleiner. Beijersbergen ziet de laatste tien jaar een sterke afna me van de broedsuccessen van sterns. Dit heeft meer nog met het beschikbare voedsel te maken. axel - Politie Zeeland heeft de hulp ingeroepen van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI) voor onderzoek in de moordzaak rond Michael ten Napel. De technische recherche heeft don derdag een woning aan de Vincent van Goghstraat in Axel onder zocht om uit te sluiten dat de 30-ja- rige Ten Napel (wiens lijk 4 juli na bij Westdorpe werd gevonden) daar om het leven is gebracht. De Axelse woning is de laatste plaats waar Ten Napel in leven is gezien. Hij heeft daar ook tijdelijk verble ven. Het NFI moet uitsluitsel ge ven of Ten Napel al dan niet in Axel is gedood. De woning aan de Vincent van Goghstraat is van een bekende van het slachtoffer. De man is geen ver dachte in de zaak. Volgens een woordvoerster van de Zeeuwse politie worden de resulta ten van het NFI 'binnen enkele we ken tot maanden' verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127