time... DE NOBLLALR zeelandI 25 NFI werkt mee aan moordzaak 10579 boetes op de Schroeweg Dorp Kloetinge bezwaard over weghalen zebra's de nieuwe collectie van o.a. MARCCAIN PINKO hangt nu voor u klaar! loop eens bij ons binnen en laat u verrassen... zaterdag 25 augustus 2012 'Het is voor mij een uitdaging om mijn ideeën zo uit te werken, dat ze ten goede proer met verbod op komen aan het milieu en de samenleving' VFaClltWaCGIlS lil 1(61*11 Ludo van Well, bedenker en ontwerper van het project Zeezilt door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De gemeente Tholen en de provincie beginnen een proef waarbij doorgaand vrachtverkeer wordt geweerd uit Oud-Vossemeer. De N656 gaat een stukje door de bebouwde kom van dat dorp, de zogeheten Molenbuurt. Bewoners klagen daar steen en been over. Met name vrachtauto's zouden veel overlast en verkeersonveilige situaties veroorzaken. De inwo ners vragen al jaren om een oplos sing. Die lijkt er nu te komen. De proef loopt van eind september tot eind december. Volgens een woordvoerster van de gemeente komt er geen fysieke afsluiting voor vrachtwagens. Met borden zal duidelijk worden gemaakt dat chauffeurs een andere route die nen te nemen, bijvoorbeeld over Steenbergen. Waar deze borden komen, is nog onbekend. „Maar duidelijk is dat we chauffeurs al ruim voor ze bij Oud-Vossemeer komen, zullen moeten waarschu wen dat ze niet meer door het dorp mogen", zegt een woordvoer ster van de gemeente. Vincent van Bijnen van het actie comité dat al jaren pleit voor maat regelen is blij dat de gemeente en de provincie nu eindelijk iets gaan doen. Volgens hem komt er wel licht nog meer goed nieuws, want de wethouder zou hebben gezegd dat een rechtstreekse afrit van de Oud-Vossemeersedijk naar bedrij venterrein Klaverveld niet langer wordt uitgesloten. Daarmee zou ook weer een stuk vrachtverkeer uit het dorp worden geweerd. „Zelfs over het doortrek ken van die afrit naar de Molen dijk wordt nagedacht", zegt Van Bijnen. „Als dat gebeurt, zou er een rondweg rond Oud-Vosse meer ontstaan." De woordvoerster van de gemeen te bevestigt dat deze en andere op lossingen worden bekeken. „Maar het is heel prematuur", benadrukt ze. „Nog niets is zeker." Ludo van Well vaart met trots op zijn Zeezilt30. noeg. en zo ontstond het idee voor Zeezilt40. Het doel was een nog duurzamere boot te ontwer pen. Dimp Nelemans coördineert het project. „Eén brok energie, zijn we met zijn allen." Duurzaam is ze zeker, de Zee- zilt40. Met zonnecellen en wind molentjes op het dak en een elek trisch oplaadpunt is er niet veel brandstof nodig. En voor een beet je extra snelheid kun je een grote kite bevestigen op het schip. Ludo: „Het is net een klein fabriek je, het schip produceert haar eigen energie." Het interieur is van bam boe en ook de stoffen zijn zo veel mogelijk van ecologische materia len. „Het schip is dus letterlijk tot op het naadje ecologisch", grapt hij. Ze vinden het ontzettend span nend, de nominatie. „We zijn als enige Zeeuwen uit het bedrijfsle ven genomineerd. Daar zijn we heel erg trots op", glundert Dimp. „Maar uiteindelijk gaat het niet om het winnen, maar dat we ge zien worden. Ik ga ontzettend veel lawaai maken." MIDDELBURG - Dit jaar zijn er al bijna elfduizend boetes uitgedeeld voor te hard rijden op de Schroe weg in Middelburg. De stand op 20 augustus was 10.579. Over heel 2010 en 2011 werden er respectieve lijk 3714 en 2072 overtreders be trapt. De enorme toename is te verklaren uit de nieuwe digitale ca mera ter hoogte bij de kruising met de Torenweg die 24 uur per dag al het verkeer dat Middelburg binnenrijdt controleert. Er is sinds begin juli geen ontko men aan voor mensen die te hard rijden. Ook werden er meer men sen betrapt op het rijden door rood licht. In 2010 waren dat er 14, in 2011 in 27 en de eerste acht maanden van dit jaar al 55. Tot drie jaar geleden mocht er tus sen de kruising met de Torenweg (McDonald's) en de kruising met de Statenlaan-Vrijlandstraat (hotel Arneville) 70 km per uur worden gereden. foto Lex de Meester Duurzame Dinsdag: Vraagt aandacht voor innovatieve duurzame ideeën vanuit de sa menleving; Geeft bij de politiek aan wat nodig is in wet- en regelgeving om duur zaam te kunnen innoveren en ope reren; Zorgt ervoor, dat er ondersteuning komt vanuit de politiek en de sa menleving om de initiatieven te versnellen in hun ontwikkeling. KLOETINGE - De Vereniging Dorps belangen Kloetinge, de bewoners vereniging en het bestuur van ser viceflat De Schakel en de vereni ging van eigenaren van de apparte menten aan het Rossinipark heb ben bezwaar ingediend bij het col lege van Goes tegen het voorne men om de voetgangersoversteek plaatsen te laten vervallen bij het Rossinipark en De Schakel over de 's-Gravenpolderseweg. Zij voorzien problemen bij het oversteken. Volgens het college is er nu sprake van schijnveiligheid, omdat voetgangers nu wel voor- rangsrecht hebben op het overige verkeer, en fietsers niet. De be zwaarmakers vinden dat het colle ge op deze manier veronderstelde schijnveiligheid inruilt voor echte onveiligheid. Zij bepleiten haaien- tanden ter weerszijden van de oversteekplaatsen. Jacob Catsstraat I Middelburg Zeer ruime woning waarbij liüïlr van 2 woningen tijdens de i J renovatie I 'riante woning ki l l i (510 nr) is gerealiseerd met vele indeiings- en i i'Vyi 1 gebruiksmogelijkheden, i 1 1 I V'i; 1 bJieuw MiddeJbijt-g is een m [vil I I' l&i Vkarakteristieke wijk uic de A t jaren twintig aan de rand IEUW van de stad, Vraagprijs 169.000,- k.k. AXEL - De politie heeft de hulp in geroepen van het Nederlands Fo rensisch Instituut voor onderzoek in de zaak Michael ten Napel. De recherche heeft donderdag een huis aan de Vincent van Goghstraat in Axel onderzocht om uit te sluiten dat Ten Napel (wiens lijk 4 juli bij Westdorpe werd ge vonden) daar is omgebracht. De Axelse woning is de laatste plaats waar Ten Napel in leven is gezien. ooststraat 8 - domburg - tel. 01 18 582121

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 123