'Snelle aanpak Spetter nodig' te: i Ecologisch tot op het naadje 241 zeeland Nieuwe collectie Jongen vermist Steen memoreert verdwenen kerk File door eenzijdig ongeval €2,- 1,- korting DELSCHER presenteert zaterdag 25 augustus 2012 •SBsasiseeeceexoicseexicasixwsa^^jss^jm. Comité pleit voor renovatie in 2013 door Rob Paardekam THOLEN - Het Comité Blijven Spet teren wil dat zwembad De Spetter in Tholen al in de winter van 2013 wordt gerenoveerd en niet, zoals de gemeente wil, op z'n vroegst in 2015. Dat staat in een visiedocument dat het comité heeft opgesteld. De ge meente wil de renovatie van het zwembad pas over enkele jaren op pakken, omdat het deel uitmaakt van het masterplan voor het hele gebied. Het comité vindt echter dat het zwembad uit dat plan moet worden getild. „Nu het be sluit tot renovatie is genomen door de gemeenteraad zou het een mooi signaal zijn richting de inwo ners om ook snel te beginnen", stelt Johan Koedood. In langer wachten schuilt volgens hem bovendien een gevaar. De in spectie gedoogt op dit moment dat het verouderde bad nog open is, maar dat houdt volgens Koe- dood in 2018 op. Door de renova tie op de lange baan te schuiven zou de gemeente het risico lopen dat deze niet vóór 2018 is voltooid en er dus een tijd helemaal niet meer kan worden gezwommen. Ook de verkiezingen van 2014 zijn voor het comité reden tot haast. „Het zou ons geruststellen als de renovatie dan is voltooid. Je weet nooit hoe de gemeenteraad na de verkiezingen is samengesteld. Mis schien is een meerderheid dan wel tegen renovatie." In het document noemt het comi té verder een aantal basisvoorzie ningen die sowieso aanwezig moe ten zijn in het toekomstige zwem bad. Het glijbaantje en de duik- planken moeten behouden blijven en verder zouden onder meer een speeltuin, voetbalveldje, omkleed- kussens, zitjes, ligstoelen en een voudige voorzieningen voor min- dervaliden aanwezig moeten zijn. Het comité pleit ook voor een 'multifunctionele friettent', waar ouderen een bakje koffie kunnen drinken en kinderfeestjes gehou den kunnen worden. Verder wordt gepleit voor de mo gelijkheid om het zwemseizoen te verlengen als het in september mooi weer is en het afschaffen van de sluiting van het bad tussen de middag. De gemeente en het actie comité gaan over ruim een week weer met elkaar om de tafel om over de plannen te praten. KORTGENE - De politie is op zoek naar de zestienjarige Lorenzo van 't Hof Hij is sinds woensdag ver mist. Lorenzo woonde in De Vliet- hoeve in Kortgene. Hij is blank, 1.80 meter lang en heeft kort, donkerblond haar. In beide oren draagt hij een oorbel. En hij heeft een tatoeage met de letters BACO op zijn onderarm. Op de website van de Politie Zee land is een foto van de jongen te zien. Mensen met informatie kun nen bellen: 0900 8844. Jachtontwerper Ludo van Well is met zijn Zeezilt40 ge nomineerd voor een prijs van het duurzaamste initia tief van Nederland. De uit slag is op 4 september. door Sharon van Oost Zullen we maar eens la ten zien dat het echt waar is, wat ik je zojuist heb verteld?", lacht de Middelburgse jachtontwerper. Be hendig varen hij en zijn vrouw Dimp Nelemans hun grote trots, Zeezilt30, de smalle jachthaven bij Amemuiden uit. In juni 2011 werd deze ecologisch verantwoorde motorboot gedoopt door commissaris van de koningin Karla Peijs. Nu, een jaar later, ligt het bouwplan voor grote zus Zee- zilt40 al lang en breed op tafel. De bouw van het - volgens het echt paar - meest ecologische en duur zame motorjacht, is nog niet eens begonnen en de boot is nu al geno mineerd voor een prijs. De nomi natie komt vanuit het overheidsini- tatief Duurzame Dinsdag. Met een opleiding als beeldhou wer zat het ontwerpen er al vroeg in bij Van Well. Varen is hem als oud-wedstrijdzeiler ook niet vreemd. Een ontmoeting met mensen van de Technische Univer siteit Delft leidde ertoe dat die twee liefdes samenkwamen. Zij zorgden ervoor dat hij ging naden- GOES - In het stedelijk plaveisel van Goes vult sinds vanmorgen een gedenksteen een leemte in de Korte Vorststraat. Daar onthulde burgemeester René Verhulst de ge denksteen die verwijst naar de plaats waar voorheen de Doopsge zinde Gemeente kerkte in de Dorpsgezinde Vermaning. Dat ge bedshuis was gevestigd op huis ken over het ontwerpen van sche pen en het ontdekken van nieuwe materialen en technieken. Het idee voor project Zeezilt werd geboren toen Van Well en Dimp Nelemans vanuit Brabant naar Zeeland verhuisden. „We wilden een boot maken die helemaal aan ons ideaalbeeld voldeed." Het schip moest snel zijn en zee waardig. Een stoere boot, niet al leen voor de stille binnenwateren. Maar het allerbelangrijkste was duurzaamheid. Want dat vond het duo altijd al belangrijk. Van Well: „Ik heb kasten vol ideeën. Het is een uitdaging die zo uit te werken dat ze ten goede komen aan het milieu en de samenleving." Dat stoer en duurzaam wel dege lijk samengaan, hebben de ontwer per en zijn vrouw ondertussen be wezen met de Zeezilt30. De bijna 10 meter lange motor boot, haalt een snelheid van 10 knopen (zo'n 18 km per uur). Maar dan wel met een motor van 40 pk. Ter vergelijking: bij een standaard motorboot heeft een motor 300 pk nodig voor eenzelf de snelheid. Hij verbruikt dus veel minder brandstof Dit komt onder andere door de spitse vorm van de romp. Daarmee snijdt het schip als het ware in het water. Ook het materiaal (hout, glasvezel en ecologische harsen) waaruit het schip is gebouwd, is heel licht en ecologisch. En duur is dat hele maal niet. „De materialen die wij gebruiken, worden al voor andere doeleinden gebruikt en hoeven niet speciaal voor ons geprodu ceerd te worden. We maken ge- nummers 8-12. De Doopsgezinden hadden daar tot 1891 hun basis. Met de steqn vragen de Doopsge zinde gemeente Goes en de Vereni ging van Vrijzinninge Protestanten aandacht voor hun geschiedenis. Stadshistoricus Allie Barth ging voor de onthulling in op de ge schiedenis van de verdwenen ker ken van Goes zoals de Vermaning. bruik van een bestaand product." In juni 2011, na de doop van Zeezilt30, gingen ze meteen om de tafel met negen andere ondernemers. Want er was interes se voor deze boot. Het echtpaar heeft zijn hoop gevestigd op mi lieubewuste 55-plussers, omdat de oudere generatie volgens hen een voorbeeld is voor jongeren. „Vroe ger konden mensen ook leven met minder", zegt Nelemans. Eigenlijk vond de doelgroep Zee- zilt30 te klein. Niet comfortabel ge- ji 1 GOES - Door een eenzijdig ongeval is de A58 tussen Goes en 's Gravenpol der vrijdag een tijd afgesloten geweest. Rond kwart over twaalf belandde een auto op zijn kop in de berm. De bestuurder, een 42-jarige man uit de gemeente Reimerswaal, raakte gewond en is door de hulpdiensten uit de auto gehaald. De bevrijdingsactie duurde een uur. Getuigen hebben ver klaard dat de auto tijdens een inhaalmanoeuvre van de weg raakte. Het ver keer is omgeleid. Tegen drie uur was de weg weer vrij. foto Hannah Troost EF Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl i m b? herfst/winter 2012 Burberry Christ lammy's R&L bont Etro Ralph Lauren Tod's schoenen en tassen Hogan schoenen en tassen Brunello Cucinelli Strenesse Paul Smith Armani Jeans Citizens of Humanity Natan Paule Ka Rena Lange Woolrich Fay Fabiana Filippi Parajumpers Peutery Bogner Iceberg Iris vArnim e.v.a. Nieuw!! Nu ook www.delscheronlineshoppen.nl Parkeren parkeergarage Westwal DELSCHER. Grote Markt 11 -13 446IAHGoes T 01 13 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 122