zeeland 123 Mantelzorg nabij met mantelzorgwoning VERHUIZEN MET ZORG! 0H3 22 22 20 Bestellen: www.vodafone.nl/pzc Autokaper vast Kloetinger moet glasbak voor de deur dulden zaterdag 25 augustus 2012 HTC Desire C Samsung ACE Son Experia U Samsung Mini 2 Nokia N300 Oe2eaanWedlng is geldig zolang de voorraad strekt exclusief €30.-aansIu.tv..5tea Druk-•-•r.üetfouten-.c- behouden. Voor vragen en meer informatie bei: 0900-0603 (€0.45/gespreW R&B Wonen wil de eerste Zeeuwse mantelzorgwoning in Rilland ontwikke len. In 's-Gravenpolder woont oma Koosje bij haar dochter Nelleke in de tuin. Ze heeft een eigen unit. YERSEKE - Een 45-jarige man uit ge meente Moerdijk is gistermiddag in Yerseke aangehouden omdat hij er vandoor was met een auto tij dens een proefrit. De man kon zich niet identificeren maar, had toch een wagen meegekregen van het autobedrijf 'S HEER ARENDSKERKE Werk aan de Nieuwe Kraaijertsedijk Het waterschap vernieuwt vanaf volgende week een gedeelte van het wegdek op de Nieuwe Kraaijert sedijk bij 's Heer Arendskerke. Het werk zal ongeveer zeven weken du ren. De oude asfaltlaag en de funde ring van het weggedeelte tussen de Noord Kaaijertsedijk tot aan de spoorwegovergang richting Lewe- dorp worden volledig verwijderd. De weg krijgt-een nieuwe hinde ring en een nieuwe asfaltlaag. Het doorgaande verkeer wordt omge leid. De woningen en percelen blij ven bereikbaar, behalve tijdens as- falteringswerkzaamheden. op op nummer 4 diegene die zorg nodig heeft. Binnenshuis komt een tussendeur die beide huizen met elkaar ver bindt. Het kan volgens Bevers bij voorbeeld gaan om mensen die door een lichamelijke of geeste lijke beperking zorg van familiele den kunnen gebruiken. „Je ziet nu initiatieven dat familie leden die hulp nodig hebben bij mensen in huis wonen of een af zonderlijke woonruimte in de tuin hebben. Maar daar gaan vaak nogal wat procedures aan vooraf. Daarom hebben we het initiatief van de mantelzorgwoning ontwik keld. Dan heeft diegene die hulp nodig heeft een volwaardige wo ning beschikbaar terwijl hulp in de buurt voorhanden is." R&B zoekt kandidaten voor de mantelzorgwoning. Hoe uiteinde lijk wordt geselecteerd is nog on duidelijk. „We hebben inmiddels 'Voor diegene die hulp nodig heeft, is een vol waardige woning beschik baar' gesprekken gehad met zorgorgani saties Allévo en Ter Weel maar het concept moet nog worden uitge werkt. Ik kan me voorstellen dat we de uiteindelijke keuze samen met zorginstellingen maken. We hanteren objectieve criteria vol gens de normen van de wetgever." De woningen worden binnenkort gerenoveerd. De huurprijs is be paald op 664,66 euro per maand. „Wij vinden dat zeer acceptabel. Het gaat om vrij grote woningen. Als mensen dit concept aan spreekt kunnen ze contact met ons opnemen." HOOFDPLAAT Paaltjes slaan tegen afkalven Hooge Platen Het vogeleiland De Hooge Platen in de Westerschelde boven Hoofd plaat wordt weer een aantrekkelijk broedgebied voor sterns en meeu wen. Een aannemer plaatst sinds deze week in opdracht van beheer der stichting Het Zeeuwse Land schap over 1200 meter honderden paaltjes om de bestaande duinen beschermen tegen brandingsgol- ven en nieuwe duinen te helpen vormen. Afkalving was de laatste jaren een probleem. Het project wordt bijna helemaal betaald door Vogelbescherming Nederland. RILLAND Twee Brabanders verdacht van diefstal De politie heeft vrijdag om kwart voor één 's nachts op de Valckenis- seweg in Rilland twee mannen aan gehouden wegens diefstal. De twee, 24 en 33 jaar oud en af komstig uit de gemeente Woens- drecht, zijn betrapt, toen zij een fiets wilden stelen in Rilland. Na een zoekactie door de politie in de omgeving konden de twee worden aangehouden. In de personenauto's van de ver dachten vond de politie een hoe veelheid gereedschap. Dat is in be slag genomen. DEN HAAG - Kloetinger L. Valken burg zal de komende jaren vanuit diens woning aan de Martinus Nij- hofflaan tegen een ondergrondse glasbak moeten aankijken. De Raad van State heeft alle be zwaren van Valkenburg tegen de plaatsing van een nieuwe onder grondse glasbak afgewezen. Valken burg wilde niet dagelijks met de overlast van rinkelend en brekend glas en af en aanrijdende auto's worden geconfronteerd. Hij vindt de locatie ongeschikt omdat die grenst aan een speelweide waar veel kinderen spelen. De combina tie van glasscherven en spelende kinderen lijkt hem zeer ongeluk kig. De Raad van State stelt dat de glasbak grotendeels ondergronds waardoor die niet zo erg in het zicht staat. Bovendien neemt de gemeente maatregelen om geluids overlast te voorkomen. OOSTDIJK Tien weken werk voor nieuw riool en stoep Oma 'Koosje' met kleindochter Hilde (links) en dochter Nelleke bij haar woonunit in de tuin. Het riool en de bestrating aan de Vreijenpolderstraat en onderaan de Lavendeldijk in Oostdijk wor den vernieuwd. De werkzaamhe den duren ongeveer tien weken. De straat is dan afgesloten voor au toverkeer. De woningen aan de Vre ijenpolderstraat en de Lavendeldijk blijven blijven te voet of op de fiets bereikbaar. Op de rijbaan komen dezelfde straatstenen die er nu lig gen terug. De stoep krijgt wel nieu we tegels. R. van de Weele van de gemeente Reimerswaal beant woord algemene vragen via tele- foto Willem Mieras foonnummer: 0113 39 50 00 MIDDELBURG Oostmede 26 modelwoning 5** en Breedmede 40 OPEN HUIS zaterdag 1 september 2012 van 10.00 - 12.00 uur www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121