Dijkvak Goese Sas dicht met hekken Boete wegens slik op weg BEVELANDEN/THOLEN Stadshaven sfeervol openluchtpodium bij MuziKade almanak Oma ZATERDAG 25 augustus 2012 21 PZC Oma Koosje geniet van eigen stekkie 22 en 23 Onderhoudsweg niet toegankelijk voor fietsers vanwege Natuurbeschermingswet door Luc Oggel WILHELMINADORP - De nog aan te leggen onderhoudsweg van het waterschap op het dijkvak Goese Sas-Katseveer wordt aan beide kan ten afgesloten met een hek. Buiten dijks fietsen is op dat traject daar om niet mogelijk. Voetgangers kunnen er wel door. Daardoor ontstaat de merkwaar dige situatie dat er wel gerecreëerd kan en mag worden op de dijk, maar dat fietsers worden geweerd omdat die het natuurgebied zou den verstoren. Waterschapsbestuurder Guiljam van der Schelde geeft toe dat dat moeilijk is uit te leggen. Hij wijst op de Natuurbeschermingswet van de provincie en het feit dat het om een Natura 2000-gebied gaat. „Er is altijd een hoop discus sie over. In overleg met Rijkswater staat en de provincie zullen de on- derhoudswegen op enkele delen van de resterende nog te verster ken dijken met ander materiaal (open asfalt) worden uitgevoerd, wat voor fietsers niet aantrekkelijk is." Van der Schelde is niet bang voor toestanden als in het Zeeuws- Vlaamse Ossenisse, waar een hek op de dijk de gemoederen al jaren bezighoudt. „Dat zal wel meevallen denk ik. Fietsers kun nen bovendien onderlangs de dijk (binnendijks, red.)." Ook over de onderhoudsweg tus sen het Goese Sas en is al veel te doen geweest. De gemeente Goes is van het begin af aan al niet blij met het feit dat de dijk wordt voor zien van een drie meter brede as faltweg voor toekomstig onder houd. De dijk is geliefd bij recrean ten, maar het groene karakter wordt door de onderhoudsweg ernstig aangetast, stelden B en W eind vorig jaar al. Het gemeentebe stuur pleitte voor het gebruik van zogeheten open asfaltbeton, maar dat is volgens het waterschap on veilig voor zwaar materieel. De Goese burgemeester René Ver hulst had graag gezien dat de asfalt weg dan in elk geval ook door fiet sers zou mogen worden gebruikt, maar dat gaat dus niet door. Wel heeft Goes bereikt dat de weg in het definitieve ontwerp ter hoogte van de haven niet dwars over een ligveldje wordt aangelegd, maar langs het talud. De dijkversterkingswerkzaamhe den door Bureau Zeeweringen lie pen deze zomer bij het Goese Sas forse vertraging op door de vondst van munitie. GOES - De Goese stadshaven kan prima dienst doen als openluchtpodium. Dat werd vrijdag avond opnieuw bewezen tijdens MuziKade, het tweedaagse door Stichting Goese Kaden georganiseerde muziekevenement dat na het succes van vorig jaar een vervolg krijgt. On danks een wat dreigende lucht en een paar druppels was het een prima avond voor de jaz zy klanken van onder anderen Lils Mackin tosh, Red Dice en internationale topact Gare du Nord. In combinatie met de feeërieke ver lichting van de historische haven zorgde dat voor een sfeervol geheel. Vanavond vanaf 18.00 uur gaat MuziKade verder met popmu ziek van Lace, De Muziekboot, Albertina en Sobeer XL. foto Johan van der Heijden esugssseaaBoutassaessssmeiasesssaB^sBSBs Tip? redactie@pzc.nl BAARLAND - Een loon- en grond- verzetbedrijf uit Baarland is vorig jaar 'grovelijk' nalatig geweest en heeft een bewust risico genomen door het slik dat na werkzaamhe den op de weg was achtergebleven niet op te ruimen. Daardoor kon het gebeuren dat er op 6 oktober vorig jaar op de 's-Gravenpolders- estraat bij Hoèdekenskerke een 'glijbaan' ontstond, waardoor een 26-jarige vrouw met haar auto in een slip raakte en zwaargewond raakte. De rechtbank veroordeelde het bedrijf donderdag tot een boe te van 10.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Een uienbe- drijf uit 's-Gravenpolder had het Baarlandse bedrijf opdracht gege ven zeefgrond over een landbouw- perceel uit te rijden. Dat bedrijf had het daar zo druk mee, dat zo wel het uienbedrijf als een loonbe drijf uit Hoedekenskerke moest bij springen. Hoewel ook die bedrij ven niet hadden schoongemaakt, werden zij vrijgesproken. De recht bank oordeelde dat zij er vanuit mochten gaan dat de opdrachtne mer dat zou doen. De Temeuzense dertiger kijkt er al niet meer zo van op dat wildvreem den hem groeten, dat-hij de vraag krijgt of hij nog steeds aan volleybal doet en dat mensen stellig beweren dat ze onlangs zijn broer nog zagen fietsen. De dertiger heeft geen broer en doet helemaal niet aan volleybal. Zijn vader wel. Vader en zoon lijken sprekend op elkaar. Veel van die op merkingen zou hij als een belediging kunnen opvatten. Het leeftijdsver schil is immers een kleine dertig jaar. Maar hij is de beroerdste niet. Dus toen de directeur van een verzor gingscentrum hem deze week vroeg hoe lang het geleden was dat zijn moeder daar woonde, bezorgde hij de man grinnikend een rood hoofd. Hij bedoelde namelijk zijn oma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 119