zeeland 125 DE NOBELAER WD: Auto's terug op Stationsbrug Verfbadje? de nieuwe collectie van o.a. MARCCAIN PINKO hangt nu voor u klaar! loop eens bij ons binnen en laat u verrassen... Jongen vermist NFI onderzoekt moord Ten Napel Jacob Catsstraat I Middelburg S3 Zeer ruime woning waarbij y van 2 woningen tijdens de renovatie I nantc woning (510 or) is gereaJiseerd met vele mdelings- en - gebruiksmogelijkheden. Nieuw Middelburg is een karakteristieke wijk uit de jaren twintig aan de rand van de stad. Vraagprijs 169.000,- k.k. 'Het is voor mij een uitdaging om mijn ideeën zo uit te werken, dat ze ten goede komen aan het milieu en de samenleving' Ludo van Well, bedenker en ontwerper van het project Zeezilt zaterdag 25 augustus 2012 ooststraat 8 - domburg - tel. 01 I 8 5821 21 ZIERIKZEE - Het ziet er een beetje raar uit. Onnatuurlijk groene heuvels langs de invalsweg van Zierikzee. Een trucje van de aannemer om het zaai zaad op z'n plek te houden. De groene kleur is afkomstig van vezels. Dezelf de als in de groene onderplaten onder vloerbedekking. De vezels zijn ge mengd met het zaad van wilde bloemen, lijm en kiemversneller en op de dijken gespoten. Zo moet worden voorkomen dat de zaadjes van helling spoelen. Als het weer meewerkt zijn de zaadjes over veertien dagen ont kiemt en hebben de dijken een natuurlijke groene kleur gekregen. foto Ronald den Dekker der verantwoordelijk is in dit dos sier, zal Nieuwenhuis niet weer houden. „Onze wethouder Chris Simons zit met een erfenis uit het verleden. Dat is hem niet kwalijk te nemen." Zijn voorganger Frank Streng (ook WD) zette het beleid in om de Stationsbrug autovrij te maken. KORTGENE - De politie is op zoek naar de 16-jarige Lorenzo van 't Hof Hij is sinds woensdag ver mist. Lorenzo woonde in De Vliet- hoeve in Kortgene. Hij is blank, i.8o meter lang, heeft kort, donker blond haar, draagt oorbellen en heeft een tatoeage met de letters BACO op een onderarm. Op de po- litiewebsite is een foto van hem te zien. Mensen met informatie kun nen bellen: 0900 8844. MIDDELBURG - WD-fractievoorzit ter Benno Nieuwenhuis vindt dat de afsluiting van de Stationsbrug voor auto's tot een chaos heeft ge leid. Nieuwenhuisis altijd fervent tegen stander geweest van de afsluiting. Hij zou het liefst zien dat de brug in elk geval voor auto's die van de stad naar het station rijden weer opengaat. „Ik ben ontzettend boos", aldus Nieuwenhuis. In de raadsvergadering van oktober wil het WD-raadslid de afsluiting op nieuw aan de orde stellen. De chaos zal alleen nog maar toene men, is zijn verwachting. Dat uitgerekend een WD-wethou- AXEL - Politie Zeeland heeft de hulp ingeroepen van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI) voor onderzoek in de moordzaak rond Michael ten Napel. De technische recherche heeft don derdag een woning aan de Vincent van Goghstraat in Axel onder zocht om uit te sluiten dat de 30-ja- rige Ten Napel (wiens lijk 4 juli na bij Westdorpe werd gevonden) daar om het leven is gebracht. De Axelse woning is de laatste plaats waar Ten Napel in leven is gezien. Hij heeft daar ook tijdelijk verble ven. Het NFI zal uitsluitsel geven of Ten Napel al dan niet in Axel is gedood. De bewoner van de wo ning is geen verdachte in de zaak. De resultaten van het NFI worden binnen enkele weken tot maanden verwacht. Ludo van Well vaart met trots op zijn Zeezilt30. noeg. en zo ontstond het idee voor Zeezilt40. Het doel was een nog duurzamere boot te ontwer pen. Dimp Nelemans coördineert het project. „Eén brok energie, zijn we met zijn allen." Duurzaam is ze zeker, de Zee- zilt40. Met zonnecellen en wind molentjes op het dak en een elek trisch oplaadpunt is er niet veel brandstof nodig. En voor een beet je extra snelheid kun je een grote kite bevestigen op het schip. Ludo: „Het is net een klein fabriek je, het schip produceert haar eigen energie." Het interieur is van bam boe en ook de stoffen zijn zo veel mogelijk van ecologische materia len. „Het schip is dus letterlijk tot op het naadje ecologisch", grapt hij. Ze vinden het ontzettend span nend, de nominatie. „We zijn als enige Zeeuwen uit het bedrijfsle ven genomineerd. Daar zijn we heel erg trots op", glundert Dimp. „Maar uiteindelijk gaat het niet om het winnen, maar dat we ge zien worden. Ik ga ontzettend veel lawaai maken." foto Lex de Meester Duurzame Dinsdag: Vraagt aandacht voor innovatieve duurzame ideeën vanuit de samen leving; Geeft bij de politiek aan wat nodig is in wet- en regelgeving om duur zaam te kunnen innoveren en ope reren; Zorgt ervoor, dat er ondersteuning komt vanuit de politiek en de sa menleving om de initiatieven te versnellen in hun ontwikkeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113