Ecologisch tot op het naadje 241 zeeland Schouws duo voor veroordeeld voor afpersingspogingen 10.579 boetes op Schroeweg Steen voor verdwenen kerk Goes Nieuwe collectie tasas&smx/xtisasa xssssaxessssosxas^saa Meisje gewond GERARD* e! 2," 1,- korting DELSCHER presenteert zaterdag 25 augustus 2012 h3 ssö&ES«B door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Omdat hij begin dit jaar een 64-jarige oud-crimineel uit Nieuwerkerk aan den IJssel pro beerde af te persen, is een man (38) uit Renesse vrijdag door de Haagse rechtbank veroordeeld twee weken cel, 200 uur werkstraf en drieënhalve maand voorwaarde lijke gevangenisstraf Een vriend (51) uit Zierikzee die hem hielp, kreeg twee weken cel, 120 uur werkstraf en tweeënhalve maand opgelegd bij de Haagse rechtbank. De twee werden op 21 februari in Rotterdam ingerekend nadat ze al enkele dagen in de gaten waren ge houden door de politie. De man uit Renesse had het in zijn hoofd gehaald om een oude zakenschuld van dertig of veertig jaar terug te gaan innen voor zijn oude vader. Dat gebeurde overigens onge vraagd. Het zou om een schuld van een ton gaan. De man uit Renesse nam een vriend mee die in de beveiliging werkzaam is. De twee zochten de ex-vrouw van het slachtoffer in België op om de verblijfplaats van de schuldenaar te achterhalen. Uit eindelijk stonden beide mannen voor de deur van de Nieuwerkerk- se woning van de schuldenaar, die vervolgens niet opendeed. De twee probeerden hem met ge bruikmaking van dreigende taal naar de Shellpomp in Nieuwer kerk en weer later naar het La Place viaductrestaurant bij Schip hol te dirigeren. Nadat ze nog eens het huis van het slachtoffer belaag den, greep de politie in. Tijdens de behandeling van de strafzaak voor de rechtbank ont kenden de twee mannen twee we ken geleden dat het hen om geld te doen was. „Wij wilden alleen vragen waarom hij mijn vader had laten zitten in het verleden", aldus de hoofdverdachte. De zaak zal nog een staartje krij gen. Ook tegen de vrouw van de verdachte uit Renesse zal vervol ging worden ingesteld. Zij voorzag haar man voor diens speurtocht van vertrouwelijke persoonsgegeve ns uit de archieven van de Belas tingdienst waar zij werkte. De door de rechtbank opgelegde werk straf luidde voor de Renesser ge lijk aan de eis, de ander kreeg tach tig uur minder werkstraf dan was geëist. MIDDELBURG - Dit jaar zijn er al bijna elfduizend boetes uitgedeeld voor te hard rijden op de Schroe weg in Middelburg. De stand op 20 augustus was 10.579. Over heel 2010 en 2011 werden er respectieve lijk 3714 en 2072 overtreders be trapt. De enorme toename is te verklaren uit de nieuwe digitale ca mera ter hoogte bij de kruising met de Torenweg die 24 uur per dag al het verkeer dat Middelburg binnenrijdt controleert. Er is sinds begin juli geen ontko men aan voor mensen die te hard rijden. Zij kunnen rekenen op een acceptgiro van het Centraal Justiti eel Incasso Bureau. Ook werden er meer mensen betrapt op het rij den door rood licht. In 2010 waren dat er 14, in 2011 in 27 en de eerste acht maanden van dit jaar al 55. Tot drie jaar geleden mocht er tus sen de kruising met de Torenweg (McDonald's) en de kruising met de Statenlaan-Vrijlandstraat (hotel Arneville) 70 km per uur worden gereden. Nadat er naast de weg een fietspad werd aangelegd werd de maximumsnelheid 50 km per uur. Dat gebeurde om de hele Schroeweg een en dezelfde snel heidslimiet te geven. Sinds 2011 is sprake van een stevi ge daling van het aantal gewonden bij verkeersongevallen op de weg. Volgens cijfers van de Politie Zee land waren dat er negen in 2008, dertien in 2009, negentien in 2010, drie in 2011 en dit jaar waren dat er tot nu toe twee. Jachtontwerper Ludo van Well is met zijn Zeezilt40 ge nomineerd voor een prijs van het duurzaamste initia tief van Nederland. De uit slag is op 4 september. door Sharon van Oost Zullen we maar eens la ten zien dat het echt waar is, wat ik je zojuist heb verteld?", lacht de Middelburgse jachtontwerper. Be hendig varen hij en zijn vrouw Dimp Nelemans hun grote trots, Zeezilt30, de smalle jachthaven bij Arnemuiden uit. In juni 2011 werd deze ecologisch verantwoorde motorboot gedoopt door commissaris van de koningin Karla Peijs. Nu, een jaar later, ligt het bouwplan voor grote zus Zee- zilt40 al lang en breed op tafel. De bouw van het - volgens het echt paar - meest ecologische en duur zame motorjacht, is nog niet eens begonnen en de boot is nu al geno mineerd voor een prijs. De nomi natie komt vanuit het overheidsini- tatief Duurzame Dinsdag. Met een opleiding als beeldhou wer zat het ontwerpen er al vroeg in bij Van Well. Varen is hem als oud-wedstrijdzeiler ook niet vreemd. Een ontmoeting met mensen van de Technische Univer siteit Delft leidde ertoe dat die twee liefdes samenkwamen. Zij zorgden ervoor dat hij ging naden- ken over het ontwerpen van sche pen en het ontdekken van nieuwe materialen en technieken. Het idee voor project Zeezilt werd geboren toen Van Well en Dimp Nelemans vanuit Brabant naar Zeeland verhuisden. „We wilden een boot maken die helemaal aan ons ideaalbeeld voldeed." Het schip moest snel zijn en zee waardig. Een stoere boot, niet al leen voor de stille binnenwateren. Maar het allerbelangrijkste was duurzaamheid. Want dat vond het duo altijd al belangrijk. Van Well: „Ik heb kasten vol ideeën. Het is een uitdaging die zo uit te werken dat ze ten goede komen aan het milieu en de samenleving." Dat stoer en duurzaam wel dege lijk samengaan, hebben de ontwer per en zijn vrouw ondertussen be wezen met de Zeezilt30. De bijna 10 meter lange motor boot, haalt een snelheid van 10 knopen (zo'n 18 km per uur). Maar dan wel met een motor van 40 pk. Ter vergelijking: bij een standaard motorboot heeft een motor 300 pk nodig voor eenzelf de snelheid. Hij verbruikt dus veel minder brandstof Dit komt onder andere door de spitse vorm van de romp. Daarmee snijdt het schip als het ware in het water. Ook het materiaal (hout, glasvezel en ecologische harsen) waaruit het schip is gebouwd, is heel licht en ecologisch. En duur is dat hele maal niet. „De materialen die wij gebruiken, worden al voor andere doeleinden gebruikt en hoeven niet speciaal voor ons geprodu ceerd te worden. We maken ge- VLISSINGEN - Een 13-jarig meisje uit Vlissingen is vrijdagochtend ge wond geraakt toen ze op het kruis punt Spuikomweg-Kommestraat in Vlissingen op haar fiets werd aangereden door een auto. Ze is naar het Admiraal de Ruyter- ziekenhuis in Goes gebracht met verwondingen aan haar been en aan haar hoofd. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl SMS :-v bruik van een bestaand product." In juni 2011, na de doop van Zeezilt30, gingen ze meteen om de tafel met negen andere ondernemers. Want er was interes se voor deze boot. Het echtpaar heeft zijn hoop gevestigd op mi lieubewuste 55-plussers, omdat de oudere generatie volgens hen een voorbeeld is voor jóngeren. „Vroe ger kond.en mensen ook leven met minder", zegt Nelemans. Eigenlijk vond de doelgroep Zee- zilt30 te klein. Niet comfortabel ge- ®5aSg0SüüESI GOES - In het stedelijk plaveisel van Goes vult sinds vanmorgen een gedenksteen een leemte in de Korte Vorststraat. Daar onthulde burgemeester Renée Verhulst de gedenksteen die verwijst naar de plaats waar voorheen de Doopsge zinde Gemeente kerkte in de Dorpsgezinde Vermaning. Dat gebedshuis was gevestigd op huisnummers 8-12. De Doopsge zinden hadden daar tot 1891 hun basis. Met de steen vragen de Doopsgezinde gemeente Goes en de Vereniging van Vrijzinninge Protestanten aandacht voor hun geschiedenis. Stadshistoricus Allie Barth ging voor de onthulling in op de geschiedenis van de verdwe nen kerken van Goes zoals de Ver maning. Tegen inlevering van deze (originele) adv.: Dagkaart 3e klasse voll. traject: Volw. 9,- i.p.v. 11,-, kind (4-12) 4,50 i.p.v. 5,50. Max. 4 pers. per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2012. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl herfst/winter 2012 Burberry Christ lammy's R&L bont Etro Ralph Lauren Tod's schoenen en tassen Hogan schoenen en tassen Brunello Cucinelli Strenesse Paul Smith Armani Jeans Citizens of Humanity Natan Paule Ka Rena Lange Woolrich Fay Fabiana Filippi Parajumpers Peutery Bogner Iceberg Iris v Arnim e.v.a. Nieuw!! Nu ook www.delscheronlineshoppen.nl Parkeren parkeergarage Westwal DELSCHER. Grote Markt I l-l3 4461 AH Goes TOM3 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112