zeeland 123 Beleidsplan Schouwen- Duivelandse kerkhoven VERHUIZEN MET ZORG! Ondernemers kunnen zich nog drie weken inschrijven Koor Sheborim 0113 22 22 20 Al deze toestellen gratis én 24 maanden 50% korting op een abonnement! Bestellen: www.vodafone.nl/pzc zaterdag 25 augustus 2012 Marten Hemminga Door het realiseren van het Kustlaboratorium, den ken we mee over de ontwikkeling van het landschap in Zeeland. Hoe kun je aquacultuur inpassen in een mooi landschap? Niet alleen onze eigen gebieden, maar het hele landschap gaat ons aan het hart." Een ondernemer die interesse heeft om mossels, zagers, tong, zeekraal of iets anders 'zouts' te kweken in het Kustlabo ratorium, kan zich nog drie weken melden bij Het Zeeuwse Land schap. De voorinschrijving loopt sinds 28 juni, maar tot op heden zijn er nog geen ingevulde formu lieren binnengekomen. Toch maakt Marten Hemminga zich geen zorgen. „We hebben ver schillende gesprekken gehad met geïnteresseerde ondernemers. En het systeem van proefbedrijf De Zeeuwse Tong wordt sowieso in het Kustlaboratorium getest." Aan de huurprijs voor de percelen van elk een hectare groot, kan het in elk geval niet liggen. De Wage- [BESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012!» Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen ZONDAG OPEN f| lO.OO I7.QO uurj door Piet «leemans ningen Universiteit heeft uitgere kend dat er na aftrek van huur en arbeidsloon nog genoeg winst overblijft voor de ondernemer. Hemminga: „We kunnen de huur prijs zo laag houden, omdat we al leen de kosten voor het onder houd in rekening brengen. De aan leg van de vijvers zelf is gefinan cierd door het Droomfonds." HAAMSTEDE - Gospelkoor shebo-- rim uit Middelburg treedt zondag 2 september op tijdens een dienst in de Gereformeerde kerk in Haamstede. Die zondag is er een wisseling van ambtsdrager in de kerk. Voorganger is ds. Ineke de Heer. Aanvang 10.00 uur. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat de capaciteit van de bij haar in beheer zijnde be graafplaatsen in kaart brengen. Ook wil de gemeente proberen de begraafplaatsen beter kostendek kend te maken. De kostendekkend heid ligt nu rond de 60 procent. Dat moet hoger, vindt de gemeen te. Ook wil de gemeente komen tot eenduidig beleid voor alle be graafplaatsen. Dat alles moet resulteren in een in tegraal beleidsplan voor de ge meentelijke begraafplaatsen op het eiland voor de komende vijf jaar. De 21 gemeentelijke begraafplaat sen zijn, zegt de gemeente, mooi gelegen en goed beheerd. Deson danks is een aantal zaken voor ver betering vatbaar. Allereerst moet de nog resterende begraafcapaciteit duidelijk in kaart gebracht worden. Verwacht wordt dat door de toenemende vergrij zing en de demografische ontwik kelingen de komende decennia op het eiland meer capaciteit nodig is voor het begraven. Een eilandbre- de inventarisatie moet leren hoe veel capaciteit er voor de komende jaren voorhanden is. Ook wil de gemeente toe naar een heid in de manier waarop niet de begraafplaatsen wordt omgegaan. Dit is nu niet het geval: een erfenis je uit de verordeningen van de voormalige afzonderlijke zes ge meenten van vóór de gemeentelij ke herindeling. Duidelijke richtlij nen voor het toekomstig beheer van de begraafplaatsen zijn drin gend nodig om de oude rechten in te bedden in nieuw beleid. Ook de inrichting van de begraaf plaatsen dient in de visie van het gemeentebestuur o'nder de loep ge nomen te worden. De gemeente beschouwt de begraafplaatsen niet alleen als dodenakkers, maar ook als 'park en groene ruimte'. gaumwiHWnmwBggi monpidLmouERS OOLTGENSPLAAT Boer treft vermiste man aan op akker De vermiste Jan Pieter Vos (57) is weer terecht. Hij is donderdaga vond ongedeerd aangetroffen op een akker in de gemeente Oostflak- kee. Vos verliet maandag zijn wo ning in Ooltgensplaat. Nadat de po litie Rotterdam-Rijnmond de mel ding van de vermissing binnen kreeg, werden zijn signalement en foto verspreid op Twitter. Donder dagavond rond 20.30 uur werd hij door een boer gevonden op een ak ker. Hij wordt momenteel opgevan gen door zijn familie. DREISCHOR Seizoenstart voor Duivelandse zangers In de Hervormde kerk aan de Ring in Dreischor gaan woensdag 29 au gustus de repetities van het Duive- lands Mannenkoor weer van start. Het koor, dat al sinds 2001 onder leiding staat van Dinant Struik, re peteert om de 2 weken op woens dagavond. Wie ouder is dan 16 jaar en eens een oefenavond wil mee maken is welkom. De repetities be ginnen altijd 20.00 uur. SCHARENDIJKE Ouderwets ploegen met trekpaarden Op een terrein aan de Kloosterweg in Scharendijke worden vandaag ploegwedstrijden met trekpaarden gehouden. Naast de diverse span nen paarden worden ook oude trac toren ingezet. Iedere deelnemer moet een eigen veldje omploegen en het resultaat wordt beoordeeld door een jury. De wedstrijden be ginnen om 12.00 uur en zijn toegan kelijk voor het publiek. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 («ws/gesprew Deze aanbieding Is geldig zolang de voorraad strekt, exclusief €30.- aansluitkost en. Druk- en zetfouten voorbehouden. ,Tapijtschelpen: Zagers: ^Lamsoren. Zeekraal «Mosselen/oesters! Natuurgebied (niet zout) met agrarisch gebruik Suikerdi'jk Burghsluis Oosterschelde iitl&ójciËgMtifiA rif-. infographic: Rolant Quist bron www.kustlaboratorium nl HTC Desire C Samsung ACE SonyExperiaU Samsung Mini 2 Nokia N300

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111