Schot in plan voor starterswoningen Loonwerker beboet voor slik op weg »f SCHOUWEN-DUIVELAND Armada zet koers naar Vlissingen almanak Oma ZATERDAG 25 augustus 2012 21 Ecologisch tot op het naadje 24 en 25 Bewoners nieuwe huizen aan de Lijnzaad krijgen parkeerplaats op eigen erf door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De plannen voor de bouw van tien starterswo ningen aan de Lijnzaad in Burgh-Haamstede zijn aangepast naar aanleiding van kritiek van omwonenden. De toekomstige be woners krijgen een parkeerplaats op eigen erf Dat staat in de antwoordnotitie van de gemeente Schouwen-Dui- veland op tegen het bestemmings plan ingediende zienswijzen. Te gen het bouwplan van de Schie- damse broers Bert en Herman Toorman zijn in totaal zes ziens wijzen ingediend, alle afkomstig van omwonenden. De bezwaarmakers zijn vooral bang dat door de nieuwe huizen parkeerproblemen op de Lijnzaad ontstaan. De gemeente probeert deze problemen voor te zijn door bij elke woning een parkeerplaats op eigen erf aan te leggen. De toe komstige bewoners mogen die par keerplaatsen niet verwijderen en - bijvoorbeeld - de grond inrichten als tuin. Per saldo neemt het aan tal parkeerplaatsen volgens de ge meente met 18 toe. „Dit is ruim voldoende voor het plan voor 10 starterswoningen." Bij de bezwaarmakers zijn twijfels over de vraag of er wel behoefte is aan starterswoningen. „De behoef te hieraan is niet aangetoond, maar aangepraat", schrijft één van hen. De gemeente weerspreekt dat met klem. „Uit de bijeenkomsten met de dorpsraad Burgh-Heemste- de, de maatschappelijke partners en de makelaardij komt naar vo ren dat er nog steeds vraag is naar starterswoningen, maar dat door de gebrekkige doorstroming in de markt er nagenoeg geen aanbod van starterswoningen is. Nu het te vens nietde verwachting is dat de doorstroming in de komende pe riode op gang komt is de bouw van starterswoningen zeer wense lijk." De angst die bij omwonen den leeft voor wateroverlast is vol gens de gemeente onnodig. Voor de tien woningen komt een aparte hemelwaterriolering. Dat de bouw van de starterswonin gen mogelijk ten koste gaat van het woongenot van omwonenden is voor de gemeente geen reden een streep door de plannen te ha len. Overlast voor de omwonen den is tijdens de bouw van de star terswoningen volgens de gemeen T te niet te voorkomen. „Het is een niet of nauwelijks te vermijden noodzakelijk tijdelijk kwaad." VLISSINGEN - Zo'n zestig historische schepen schepen voeren in twee blokken over het ka- burg de doortocht van de vele schepen. „Hier Veel van deze schepen keren zondagavond, af voeren vrijdag via het Kanaal door Walcheren naai en zorgden ervoor dat de bruggen wat zie je ze het beste", zei Alfred ten Hove die ge- loop van het maritiem evenement, weer huis van Veere naar Vlissingen. Ze nemen vandaag langer dan normaal open stonden. wapend met een forse camera en dito lens fo- waarts. Ze varen dan niet in konvooi, en morgen deel aan Vlissingen Maritiem. De Heel wat belangstellenden volgden in Middel- to's nam van de schepen vanaf de Kanaalweg. foto Ruben Oreel BAARLAND - Een loon- en grond- verzetbedrijf uit Baarland is vorig jaar 'grovelijk' nalatig geweest en heeft een bewust risico genomen door het slik dat na werkzaamhe den op de weg was achtergebleven niet direct op te ruimen. Daardoor kon het gebeuren dat er op 6 oktober vorig jaar op de 's-Gravenpoldersestraat bij Hoede- kenskerke een 'glijbaan' ontstond, waardoor een 26-jarige vrouw met haar auto in een slip raakte en zwaargewond raakte. De recht bank veroordeelde het bedrijf - conform de eis -donderdag tot een boete van 10.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Een uienbedrijf uit 's-Gravenpol- der had het Baarlandse bedrijf op dracht gegeven zeefgrond over een landbouwperceel uit te rijden. Dat 1B6SSeaB«te£SCSB£SSSSi5StOSOia Tip? redactie@pzc.nl bedrijf had het daar zo druk mee, dat zowel het uienbedrijf als een loonbedrijf uit Hoedekenskerke moest bijspringen. Hoewel ook die bedrijven niet hadden schoonge maakt, werden zij vrijgesproken. De rechtbank oordeelde dat deze ondernemingen er vanuit moch ten gaan dat de opdrachtnemer, het Baarlandse bedrijf, dat zou doen. De Temeuzense dertiger kijkt er al niet meer zo van op dat wildvreem den hem groeten, dat hij de vraag krijgt of hij nog steeds aan volleybal doet en dat mensen stellig beweren dat ze onlangs zijn broer nog zagen fietsen. De dertiger heeft geen broer en doet helemaal niet aan volleybal. Zijn vader wel. Vader en zoon lijken sprekend op elkaar. Veel van die op merkingen zou hij als een belediging kunnen opvatten. Het leeftijdsver schil is immers een kleine dertig jaar. Maar hij is de beroerdste niet. Dus toen de directeur van een verzor gingscentrum hem deze week vroeg hoe lang het geleden was dat zijn moeder daar woonde, bezorgde hij de man grinnikend een rood hoofd. Hij bedoelde namelijk zijn oma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109