Bijzondere brasserie in Middelburg O De starter brasserie uit idealisme 25 augustus 2012 deOndernemer m Aan de Langeviele 20 in hartje Middelburg zag Brasserie Eiggen- wijzz in het voorjaar het levens licht. Het is een bijzondere lunchroom waarbij commercie en idealisme aan elkaar zijn ge koppeld. Michelle Bartlett leidt een culinair team dat hoofdzake lijk bestaat uit verstandelijk be perkte jongeren. De Middelburg se heeft de juiste papieren in huis om deze jongeren te begeleiden èn ze is een echt mensenmens. Tekst: Henk van de Voorde MIDDELBURG - Eiggenwijzz is een brasserie die tot stand is gekomen door een initiatief van ouden van vijf verstandelijk beperkte jongeren. On der begeleiding van chef-kok Michel le en haar man Joop, runnen de jonge ren op passionele wijze de brasserie. Naast culinaire ervaring, heeft ze op de Klimopschool les gegeven aan kin deren met autisme. ,,De zaak draait goed en de klanten zijn zeer enthousiast. De combinatie van horeca en verstandelijk beperkte jongeren werkt goed. De klanten ko men ook sneller naar je toe om te vra gen hoe het gaat. Ik heb jarenlang een soortgelijke functie vervuld bij Grand Café Willem van de Stichting Philadelphia. Ik heb daar prima ge werkt maar deze kans om te verande ren heb ik met beide handen aange grepen". Droom „Eiggenwijzz is een droom. Ik vind het fijn om met jongeren te werken en heb altijd een eigen bedrijf gewild, sowieso een horecazaak. Ik hou van mensen, zal altijd een praatje maken en vind het leuk als ze met een glim lach op het gezicht vertrekken. Tien jaar geleden kwam ik via mijn werk op de Klimopschool in Middelburg, dat onderwijs verzorgt aan leerlingen die zeermoeilijk leren, in aanraking met verstandelijk beperkte jongeren. Het was liefde op het eerste gezicht, Michelle Bartleth: 'De combinatie werkt goed.' het zijn de mooiste mensen om van te houden. Als we met Eiggenwijzz quitte kunnen spelen, als we ons inko men eruit kunnen halen, ben ik al te vreden. De echte winst is het feit dat de jongeren het hier zo naar hun ge zin hebben en het feit dat de klanten genieten van een lekker ontbijtje of een heerlijke lunch tegen scherpe prij zen", vertelt Michelle Bartlett, die als klein meisje met haar ouders vanuit Schodand naar Nederland emigreer de. Kooklessen De Zeeuwse met Schotse roots heeft in het verleden geregeld kooklessen verzorgd. Onder de vlag van Eiggen- www.eiggenwljzz.nl M - Met óh voor aggenwijzze gasten =«traïi»K«ivf os isjn si sst-.J. wsiso *unt wijzz pakt ze ook deze activiteiten weer op. In september wordt er ge start met kookworkshops op maandag avond, op alle niveaus en eenieder kan zich hiervoor opgeven. De brasse rie is ook het ideale adres voor een be drijfsuitje of een vergaderarrangement inclusief kookclinic. „De zaak loopt goed, mede door pro motie via social media. Er komen bij ons ook regelmatig serviceclubs bij een. Wij faciliteren vergaderarrange menten, zakenlunches, high tea, kookclinics en ook workshops zoals visagie en fotografie. Aan de straatzij de hebben we een ruim terras waar men lekker kan zomeren, terwijl we sinds kort ook beschikken over een uniek en zonnig dakterras." Zeker in de horeca is het niet alle maal rozengeur en manenschijn. Het is vaak hard werken voor weinig geld. „Tuurlijk is het zwaar, maar gelukkig heb ik veel steun van mijn man Joop. Hij regelt alle zaken rondom mijn co- rebusiness, zoals financiën en admini stratie. Nadeel is dat het werk eigen lijk nooit af is. Zakelijk en privé wordt verweven want ook thuis ben ik vaak in de weer met Eiggenwijzz zoals voorbereiden van workshops, clinics, en dergelijke. We beginnen al 's ochtends vroeg met de brasserie, daar moetje dus de avond tevoren Wie: Michelle Bartleth (40) Bedrijf: Brasserie Eiggenwijzz Waar: Middelburg Begonnen: 15 mei 2012 Meevaller: het slechte weer Tegenvaller: het werk is nooit af Email: eiggenwijzz@zeelandnet.nl goed rekening mee houden. Als je dan een wijntje te veel drinkt, heb je een probleem." Michelle vindt het een verademing dat ze haar eigen koers kan varen. „Als ik iets wil lukt het me ook, maar ze moeten me niet in mijn nek zitten hijgen. Een beetje te vergelijken met een ander die je aanspreekt op het ge drag van jouw kinderen. Daar zou ik ook de zenuwen van krijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105