Toyota Priuslijn is uitgebreid Onze manier om de belasting te ontduiken De Jonge Cappendijk TOYOTA IC» Welke van de vijf Toyota Full Hybrids u ook kiest, u betaalt ook nu géén BPM en wegenbelasting. Today Tomorrow Toyota Ril deOndernemer 25 augustus 2012 Toyota is zonder twijfel de onge kroonde koningin van de hybride auto's. Inmiddels in de Priuslijn, sinds 1997, al aan de derde genera tie toe en het merk heeft dan ook een enorme know how van deze materie. Op het gebied van het bouwen van betrouwbare auto's zat ze al boven op een troon. Dat moet dus helemaal goed komen met de Prius modellenserie. Deze lijn auto's, alleen verkrijgbaar als full-hybrid, dus zowel met brand stof- als elektromotor onder de kap. werd onlang uitgebreid met een Plug-in Hybrid en met de Wagon. Deze laatste is in wezen de lang ver wachte stationcaruitvoering van de 'normale' Prius. Met zijn riante bin- nenmaten is hij de ruimste auto op de Nederlandse markt die in het fiscaal gunstige 14 procents tarief valt. De Prius plug-in valt zelfs in het 0-pro- cents tarief. Tel uitje winst en je kunt er dus staat op maken dat beide mo dellen een glorieuze toekomst tege moet gaan. Wagon De Prius Wagon, sinds enige tijd in de vaderlandse Toyota-showrooms te bekijken, is de enige 7-pe'rsoons auto met een bij telling van maar 14 pro cent. Toyota zag al in een heel vroeg stadium in dat het een nieuwe weg moest inslaan omdat brandstofprijzen de pan uitrijzen. Ze bedacht een con structie waarbij de brandstofmotor, met een inhoud van 1,8 liter, werd bijgestaan door een elektromotor. Kortere afstanden kunnen met matige snelheid zelfs helemaal elektrisch wor den gereden. Andere motoren zijn tot nu toe niet leverbaar. Wel zijn er drie uitrustingsprogram ma's leverbaar: de Comfort, de Aspira tion en de Dynamic Business. Vooral deze laatste laat berijders op het ge bied van luxe en comfort naar weinig méér verlangen. Hij is tot de nok vol gestopt met opulente luxe. Het Japan se merk heeft er om economische re denen voor gekozen om een CVT-au- tomaat toe te passen omdat die het meest efficiënt met brandstof omgaat. En aangezien duurzaamheid en zuinig heid hoog in het vaandel staan van de ze autofabrikant, moest die het wor den. Het is al gezegd, maar qua ruimte is deze Wagon echt de ongekroonde ko ningin van de markt voor hybride au to's. Met zoveel mogelijk stoelen neergeklapt kan de Prius Wagon zelfs tot 1750 liter herbergen aarmee ze zich kan meten met aanzienlijk grote re stationcars. Wie ooit met een Prius van de derde generatie heeft gereden zal zich het soepele rijkarakter herin neren in combinatie met de stilte in het interieur en het feilloos functione ren van alle bedieningsorganen die bo vendien ook nog eens heel logisch rondom de bestuurder zijn gegroe peerd. Het is duidelijk dat Toyota met deze Prius Wagon er weer een absolute verkooptopper bij heeft. Plug-in Hybrid De fonkelnieuwe Prius Plug-in Hy brid is een doorontwikkeling van de alom geroemde Prius. Het belangrijk ste verschil is datje deze auto met een stekker aan een laadpaal of stopcon tact kunt opladen waardoor je maxi maal 25 kilometer volledig elektrisch kunt rijden. Maar het is juist dit ver schil dat voor ons land, met zijn ver fijnd belastingsysteem voor zakelijke rijders, het onderscheid maakt tussen 14 procent bijtelling of - als in het ge val van de Plug-in Hybrid - 0 pro cent. Weliswaar is de aanschafprijs van dit model fors hoger dan van een reguliere Prius, voor de zakelijke be rijder valt zijn jaarlijkse nettosalaris tot 4000 euro hoger uit. Een aardige opslag dus. Voor andere wetenswaar digheden over dit model verwijs ik naar de pagina met elektrische auto's, elders in deze bijlage, waar dit type uitgebreid beschreven staat. vanaf 0 bijtelling Waar 'concurrenten' met de nieuwe belastingregelsin de 20% of 25% bijtellingcategorie vallen, blijft de bijtellingscategorie bij het leasen van een Toyota Full Hybrid 14%. Of zelfs 0% in het geval van de Prius Plug-in Hybrid! Onze steeds schonere hybride techniek is dus niet alleen goed voor het milieu. Ook voor uw portemonnee. Binnen het hybride aanbod van Toyota bieden we vijf modellen; Yaris Full Hybrid, Auris Full Hybrid, Prius, Prius Wagon en de Prius Plug-in Hybrid. De totale verkoop van Full Hybrids staat op vier miljoen exemplaren wereldwijd; in Nederland was vorig jaar bijna een kwart van de totale Toyota verkopen een hybride model. Wilt u ook ontdekken hoeveel u kunt besparen door de belasting te ontduiken? Kijk dan nu op toyota.nl en natuurlijk verwelkomen we u graag in onze show room voor een proefrit. Brandstofverbruik (556/2011F/EC) varieert van 2.11/100 km (47,6 km/1) t/m 4,1 km/100 km (24,4 km/1), CO2 49-101 gr/km. Goes, Pearyweg 10,0113-214810 Vlissingen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 www.toyota-cappendijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100