rechtsextremisten buitenland 19 van boek operatie-Bin Laden 'Neonazi kan leven van mening' Supertoll Sauerland! vrijdag 24 augustus 2012 deelstaat Noord-Rij nland-Westfalen nale Democratische Partij. „Dit toont aan dat er een nauw ver band bestaat tussen deze extreem rechtse partij en de neonazi's in Noord-Rijnland-Westfalen", aldus minister van Binnenlandse Zaken van NRW, Ralf Jager (SPD). Vol gens Jager overwegen de Duitse au toriteiten momenteel de NPD te verbieden. Het in beslag genomen materiaal zal volgens hem daartoe gebruikt worden. Het rechtsextremistische geweld is dit jaar toegenomen in Noord- Rijnland-Westfalen. In april en mei kwam de politie ook al in ac tie tegen de neonazi's. zie onze website:buitenland Bekijk videobeelden van het pand waar invallen zijn gedaan POTSDAM - In extreem rechtse krin gen in Duitsland gaat tegenwoor dig zo veel geld om, dat de kopstuk ken ervan kunnen leven. Ze verko pen muziek, propagandamateriaal en kleding. Alleen al in de kleine oostelijke deelstaat Saksen verdie nen neonazi's jaarlijks ongeveer 3,5 miljoen euro. Daar hebben deskun digen gisteren voor gewaar schuwd. De merchandise is verreweg de be langrijkste inkomstenbron voor ex- satie gevraagd. Stel dat er allerlei geheimen in het werk staan, dan is het hek van de dam. Volgens Dutton is de hele tekst door een advocaat die vroeger bij geheime operaties was betrokken nagevlooid op tactische, techni sche en procedurele informatie, als mede informatie die als geheim be stempeld zou kinnen worden. Hij vond geen enkel gevaar voor de na tionale veiligheid. Dat de uit Alaska afkomstige 'Owen' weet waarover hij praat, staat vast. Hij nam deel aan hon derden missies over de hele we reld, was actiefin Irak en Afghanis tan, en hielp in 2009 om de door Somalische piraten gegijzelde kapi tein Richard Phillips te bevrijden. In het geval-Bin Laden was 'Owen' een van de aanvoerders van de SEAL's. Eind 2011 verliet hij de actieve dienst. Volgens uitgever Dutton zal 'Owen' het échte verhaal gaan ver tellen over Bin Ladens dood. Daar naast zal hij uiteen zetten wat de SEAL's allemaal doormaken. Hun selectie, hun training, de fysieke en mentale kracht die ze moeten opbrengen. Maar ook de enorme offers die de mannen moeten bren gen bij de uitvoering van 'het sme rige werk' dat ze opknappen. Dat het boek nu uitkomt, is opval lend. In de herfst zou een film over de actie uitkomen, maar dat is uitgesteld tot december na kri tiek van de Republikeinen, die KATHMANDU DUSSELDORF Boze boer bijt gifslang dood Een man in Nepal heeft een cobra doodgebeten nadat de gifslang hem had gebeten. De slang sloeg toe terwijl Mohamed Salmo Miya (55) aan het werk was op zijn rijst veld. Hij ving de slang en beet net zo lang totdat het reptiel het leven liet. „Ik had hem kunnen doden met een stok, maar deed het met mijn tanden omdat ik boos was." BEIROET Oorlog Syrië heeft al 24.495 levens geëist De burgeroorlog in Syrië heeft tot nu toe aan zeker 24.495 mensen het leven gekost. Dat heeft opposi tiebeweging het Syrisch Observato rium voor de Mensenrechten becij ferd. Syrische strijdkrachten heb ben donderdag Daraya, de zuidelij ke voorstad van Damascus, be stormd. Daarbij zouden zeker 15 do den en 150 gewonden zijn gevallen. BRUSSEL Tegenslag slachtoffers moordenaar Dutroux Slachtoffers van de Belgische kin dermoordenaar en -verkrachter Mare Dutroux moeten rekening houden met de vervroegde vrijla ting van diens ex-vrouw en hand langster, Michelle Martin. Hun be zwaren tegen de vervroegde vrijla ting zijn verworpen door een advi seur van de rechtbank die dinsdag definitief de knoop doorhakt. 'Straf bij hulp aan belastingzondaars' Banken die in Duitsland belasting ontduikers helpen, moeten gestraft kunnen worden. De Duitse deel staat Noord-Rijnland-Westfalen, die aan Nederland grenst, heeft dat voorgesteld in de Duitse Bonds raad. Duitsland is een van de weini ge landen die zulke hulp niet straf baar hebben gesteld, zei premier Hannelore Kraft (SPD) gisteren. MADRID Ryanairtoestellen bij noodlanding 'veilig' Drie Ryanair-vliegtuigen die in juli op dezelfde dag in Spanje een nood landing moesten uitvoeren, waren 'volkomen veilig', aldus topman Mi chael O'Leary gisteren. De toestel len weken wegens onweer uit naar een andere luchthaven en moesten een noodlanding aanvragen om met de vereiste minimumhoeveel- heid brandstof te kunnen landen. NEW YORK Moordenaar Lennon niet vervroegd vrij Mark David Chapman, de moorde naar van John Lennon, komt niet vervroegd vrij. Dat hebben de auto riteiten in de Amerikaanse staat New York gisteren besloten. Het was Chapmans zevende verzoek tot vrijlating. Over twee jaar kan hij het weer proberen. De nu 57-ja- rige Chapman schoot Lennon op 8 december 1980 dood. Een agent voert tijdens een huiszoeking in een pand van de Kameraad schap Akener Land een doos af met daarin een reliëf van Adolf Hitler. foto Ralf Röger/EPA treem rechts. Ter vergelijking: de toegestane extremistische politie ke partijen in het land krijgen bij elkaar 3 miljoen euro aan subsi dies. „Er is een parallelle economie opgekomen die niet moet worden onderschat", zeggen de experts. Volgens de minister van Binnen landse Zaken van de deelstaat Bran denburg, rondom Berlijn, kunnen sommige neonazi's 'regelrecht van het rechtsextremisme leven, en sommigen van hen zelfs erg goed'. *mr-tJCL meenden dat de film wel eens voordelig zou kunnen zijn voor Ba- rack Obama in de verkiezingsstrijd rond het presidentschap. Met No Easy Day kan dat niet meer. De cover is zelfs al geopen baard. Het Pentagon heeft laten weten dat 'Owen' als ex-militair het veiligheidsprotocol van het mi nisterie had moeten volgen. De CIA, formeel verantwoordelijk voor operatie Neptune Spear, is op zoek naar hem. Naar verluidt be kijkt het ministerie van Justitie al of het geld dat 'Owen' voor het boek krijgt in beslag genomen kan worden, mocht blijken dat er toch geheime informatie in het boek staat. Dan zal 'Owen' ook vervolgd worden. Het Duitse Sauerland is in alle seizoenen een sprookje. Maar het allermooist is deze streek in de herfst! Met dit arrangement ver blijft u midden tussen de kleurrijke bossen. Maar ook vlak bij Winter berg met z'n leuke boetieks, trendy winkeltjes en gezellige terrasjes. En dat op nog geen 2,5 uur rijden van de Nederlandse grens! Uw verblijf U logeert in het landelijk gelegen Land- gasthof Wüllner in Winteroerg-Altenfeid. Een ideaal uitgangspunt voor wandel tochten en uitstapjes in de omgeving. Het hotel heeft een restaurant, bar, terras, ke gel- en minigolfbaan.Voor de ontspanning is er ook een sauna, solarium en fitness. Uw comfortabele kamer is voorzien van een tweepersoonsbed, tv, badkamer met douche, toilet en föhn. euro p.p. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 29611 calafnrtèitenfonds.^^ pharos 4-daagse More Inclusive Winterberg-Altenfeld zoek boekcode 29611 Inbegrepen 3x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet 3x driegangendiner 1x welkomstdrankje 1x koffie met gebak 1 x gebruik van kegelbaan Prijzen 25/08-31/10 109 01/11-30/11 99 01/12-22/12 109 Kinderkorting (bij 2 volbetal- enden op de kamer) 1e kind 0 t/m 11 jaar: gratis 2e kind 0 t/m 11 jaar: 50 Prijzen in p.p. per arrangement, o.b.v. hetgeen beschreven onder 'inbegrepen'. Niet inbegrepen: resérveringskosten en bijdrage v daar al gpw&e-sf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9