Asbest gevonden bij werk aan stadhuis weer water stromen? Sluiskillenaren kunnen weer pinnen bij een 'gewone' geldautomaat almanak Zelfklevend De Kop van de Noordstraat, daar moet straks toch Napoleonhoeve webwijs door Raymond de Frel Het kon natuurlijk niet anders. Als in de voor bije jaren de term 'Kop van de Noordstraat' nog maar op de site van de PZC verscheen, waren veel mensen er als de kippen bij om daar eens lek ker hun ongezouten meningen over te geven. Dus is het niet meer dan logisch dat in de week waarin eindelijk de sloop van zes tien verpauperde panden is losge barsten, u nog eens lekker losgaat. Hoewel... Het nieuwsbericht en de video over de sloop leverden op zich helemaal niet zoveel reac ties op. Het daaropvolgende nieuws, dat projectontwikkelaar Leyten nog een halfjaar extra krijgt om de haalbaarheid van een plan met appartementen en winkels te onderzoeken, maakte veel meer tongen los. Leyten heeft mèer tijd nodig om al dan niet tot overeenstemming te ko men met winkelbedrijven. 'Dixiekees' put in zijn reactie hoop uit het besluit van het colle ge van B en W om Leyten respijt te geven. „Gelukkig nog meer uit stel om nog meer Blokkers, He- ma's en andere eenheidsworst die in alle steden en stadjes te vin den, zijn te vermijden. Temeu- zen, grijp deze kans om het water in de binnenstad terug te bren gen. De kanaalarm Schuttershof doortrekken naar de Kop van de Noordstraat, daar een komvormi ge marina realiseren, met terras jes, watersportwinkels en een boutique hotelletje. De rest van het treurige stukje Noordstraat knapt dan vanzelf op door de aan trekkingskracht van de marina." Het idee van 'dixiekees' kan op steun rekenen van mensen die vaak reageren. 'Temeuzense' en 'Lezersschrijven'. Laatstgenoemde vindt dat 'dixiekees' een handteke ningenactie moet houden om steun voor zijn idee te krijgen. 'Matthijs' geeft geen adviezen, hij schrijft liever zijn frustratie van zich af. „Het is zachtjes aan wel duidelijk dat niet het college van B en W de projectontwikkelaar aanstuurt, maar dat het in Terneu- zen andersom gaat. Het college heeft geen enkele greep op de planning en de inhoud. Die wij zigt van het ene op het andere mo ment, omdat de projectontwikke laar op een ander, lucratiever idee, is gekomen." 'GvP' schept er genoegen in om een kat uit te de len. „Grappig. Gaan we nu jaren te gen een halfgesloopt centrum aan kijken Vreemd volle, die Zeeuws-Vlamingen." 'Robert' wil het water ook graag terug in de binnenstad. „Het is eigenlijk al te rug in Terneuzen, want het staat de gemeenteraad tot aan de lip pen. Nu hoor je die prutsers even niet. Waar zijn onze Gieltjes, de fantastische Gootjes en wazige Pe tertjes nu", prikkelt hij de lokale politici. Even later reageert Ro bert nog een keer, nu om de on dernemers in Terneuzen dubbel zinnig te melden dat de huidige staat van de Noordstraat 'het resul taat is van dertig jaar investeren in gezelligheid.' Welk onderwerp volgende week de meeste ïnternetreacties zal op leveren? Juist, het zou zomaar weer eens de Kop kunnen zijn. D66 presenteert immers woens dag een alternatief plan voor de invulling van het gebied. Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. SLUISKIL - Inwoners van Sluiskil kunnen voortaan weer pinnen bij een 'gewone' geldautomaat van de Rabobank aan het Kerkplein. De pinautomaat was sinds de nacht van 28 op 29 juni buiten ge bruik. Toen werd een plofkraak op de automaat gepleegd. De daders slaagden er, ondanks twee harde knallen, niet in iets buit te maken, maar de ravage was groot. De nabijgelegen supermarkt Spar Martens-Tollenaar schoot daarna te hulp en bood de Rabobank aan om tijdelijk de rol van geldauto maat op zich te nemen. „We heb ben het de afgelopen tijd hartstik ke druk gehad met het uitgeven van geld. Mensen konden bij ons aan de kassa geld pinnen. Dat zorg de voor extra bedrijvigheid. We zijn blij dat de automaat nu weer in werking is", aldus-een mede werkster van de supermarkt. Tip? redactie@pzc.nl Privacy vindt de vrouw wel prettig. Ze ging op zoek naar folie voor op de ramen. Ze ontdekte een nieuwe soort. 'Zelfklevend, zonder lijm' stond er op. Eenmaal thuis bleek er geen gebruiksaanwijzing bij te zit ten, maar ze had wel eens gehoord dat je folie op natte ramen moest plakken. Al snel kleefden de stroken op het raam, maar na krap een uur lag alles op de grond. Een tweede po ging leverde ook al geen succes op. Geïrriteerd over zo'n slechte kleef- kwaliteit pakte ze alles op om terug te brengen naar de winkel. „Zit er geen schutvel op", vroeg haar part ner nog terloops. „Ehhh" hakkelde ze en met een rood hoofd ging ze weer aan de slag. „Wereldspul, zelf klevende folie" riep ze even later. De bungalows worden vandaag verlaten. De laatste ca ravans en tenten verdwijnen zondag van de terreinen van de NapoleonhoeveVanaf 1 september is de cam ping van Waterschap Scheldestromen. Na ontmante ling is de weg vrij voor natuurgebied Waterdunen. Jos Raeymakers en Yvonne Heylen tevreden op een klapstoeltje voor de voortent. „Een koele Duvel en een boek, een wandeling over het strand of een fietstocht door de duinen. Wat wil een mens meer?" foto's Peter Nicolai noordoorstzijde van het stadhuis op de zesde en zevende verdie ping. De werkzaamheden aan de vensterbanken zijn woensdagmid dag meteen gestaakt. Een specialist met beschermende kleding onder zocht het materiaal. Losse delen zijn direct afgevoerd. 11 Er wordt een asbestinventarisatie li- uitgevoerd, waarna wordt beslist hoe het resterende materiaal moet worden verwijderd. Het asbestma- teriaal is afgedekt, zodat niet meer voorzorgsmaatregelen nodig zijn. Het stadhuis blijft dus gewoon open voor publiek en medewer kers. De werkzaamheden lopen Q- vooralsnog geen vertraging op. door Raymond de Frel NAPOLEONHOEVE Kijk naar een video over de laatste week op camping De Napoleonhoe ve in Breskens. www.pzc.nl/video ONDERZOEK DODE De politie onderzocht een woning in Axel in verband met de dood van Mi chael ten Napel, www.pzc.nl/video TIPS NAAR redtern@pzc.nl TERNEUZEN - Bij de opknapbeurt van het gemeentehuis in Terneu zen is een kleine hoeveelheid as best aangetroffen. Alle ambtenaren in het Temeuzen se gemeentehuis moesten daarom van woensdag- tot donderdagmid dag de ramen van hun kantoren gesloten houden. Bij het renovatie werk aan de buitenzijde van het stadhuis werden namelijk twee platen aangetroffen, waarin asbest kon zijn verwerkt. Onderzoek wees gisteren uit dat dit inderdaad het geval is. Het gaat om twee plekken aan de Maaike, Casper, Lise en Dena (vlnr) vermaken zich op het springkussen op het voorterrein van de Napoleonhoeve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60