Feyenoord leeft nog na treffer Achahbar 261 sport FC Twente geeft te veel weg tegen Bursapor Heerenveen onnodig onderuit tegen Molde 24t/m26 augustus Schepen van alle tijden www.vlissingenmaritiem.nl vrijdag 24 augustus 2012 BURSA - FC Twente heeft zich don derdagavond in de play-offs van de Europa League bij Bursaspor aardig in de nesten gewerkt. In een vrij''mat duel ging het elftal van trainer Steve McClaren met 3-1 onderuit. Dat terwijl Twente voor rust aanvankelijk op voor sprong was gekomen. McClaren verwachtte een heksen ketel in Bursa, maar van grote druk op het doel van FC Twente was in de openingsfase nauwelijks sprake. Slechts enkele kansjes kre gen de Turken aanvankelijk. De in zet van Sebastian Pinto werd opge vangen door doelman Nikolai Mi- chaüov. Even later schoot de Chi leen nog eens voorlangs. FC Twente kreeg al snel enige grip op het duel Het gedegen spel van de Enschedese formatie leidde na iets meer dan een half uur tot de openingstreffer. Na een voorzet van Leroy Fer zorgde Dusan Tadic met een overstapje voor verwar ring in de verdediging van Bursas por. Nacer. Chadli kon daardoor vrij aannemen en in alle rust de hoek uitkiezen. Vlak"voor rust kwam de Turkse op ponent wat onverwacht terug. Pab lo Batalla zorgde voor de 1-1. De Argentijn nam de bal op fraaie wij ze ineens op de schoen, na een voorzet van Ozan Ipek. Michailov was kansloos op de inzet. Bij FC Twente debuteerde Luc Cas- taignos als basisspeler. Hij nam de plek in van Dmitri Bulykin. Ook Douglas, die waarschijnlijk binnen kort naar een club in de Premier League vertrekt, was van de partij. Na de hervatting kwam Bursaspor op voorsprong. Stanislav Sestak kreeg de bal op het randje van bui tenspel aangespeeld en had vol doende ruimte om aan te leggen, 2-1. Even later leek het nog erger te worden voor FC Twente. Het schot van Batalla strandde echter op de paal. Het bleek uitstel van de ellende voor FC Twente. Door een kopbal van Batalla liep de thuisclub in de slotfase alsnog ver der weg, 3-1. In de laatste minuten was er voor FC Twente nog een kans voor Dmitri Bulykin, maar de invaller kopte over. MOLDE - SC Heerenveen ging don derdag in de laatste voorronde van de Europa League met 2-0 onder uit bij Molde FK. De ploeg van trai ner Marco van Basten faalde zowel in aanvallend als defensief opzicht en zal bij de return, volgende week in het Abe Lenstra-stadion, met drie doelpunten verschil moe ten winnen om zich te plaatsen voor de groepsfase. De Noren kregen beide goals in de schoot geworpen. Vooral bij de tweede treffer, vlak voor tijd, stond Heerenveente klungelen. Mattias Moström gaf het laatste zetje nadat de matig spelende Sven Kums en doelman Kristoffer Nordfeldt elkaar niet begrepen en de bal niet weg kregen. Even daar voor waren Youssef El Akchaoui en Arnold Kruiswijk al gezakt voor hun examen uitverdedigen. Heerenveen kreeg kansen op mini maal een doelpunt, maar miste een echte afmaker. De tactiek van Molde was eenvoudig: loeren op fouten bij de tegenstander en toe slaan in de tegenstoot. Dat leidde na een halfuur tot de 1-0 van Mag nus Eikrem. Lang leek dat het eni ge doelpunt van de wedstrijd te blijven, totdat Heerenveen kort voor het laatste fluitsignaal besloot de thuisploeg nog een handje te helpen. Bij Heerenveen viel aan voerder Ramon' Zomer gebles seerd uit. 'JT-JLBH *3 i In drie Europese duels met Sparta Praag verloor Feyenoord twee keer en speelde het één keer gelijk. 1 Na een valse start knokt Feye noord zich terug in de play-offs van de Europa League. De Rot terdammers komen tegen Sparta Praag na een 2-0-achter- stand terug tot 2-2. Daardoor is de return in Tsjechië niet bij voorbaat een kansloze misssie. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Wat gisteravond na een klein half uur op een kansloze avond leek, eindigde voor alles en iedereen bij Feyenoord met een ge voel van opwinding. Door twee Tsjechische doelpunten, binnen een tijdsbestek van vier minuten, was de groepsfase van de Europa League opnieuw uit beeld aan het verdwijnen. Feyenoord toonde echter veerkracht tegen Sparta Praag en sleepte dankzij een su bliem doelpunt van invaller Anass Achahbar nog een gelijkspel uit het vuur (2-2). De blessuretijd liep al, toen Lex Im mers vlak bij de achterlijn de bal oppikte. De middenvelder gaf laag voor en zag Achahbar de bal bij de eerste paal achter het standbeen langs binnenwerken. De Kuip ont plofte na de gelijkmaker, maar vol gende week zal pas blijken of het doelpunt van de invaller nog van enige waarde is geweest. Feye noord moet in Tsjechië winnen - of met hoge. cijfers gelijkspelen - anders is het Europese seizoen net als twee seizoenen geleden voorbij voordat het goed en wel begonnen is. Bijna twee jaar geleden struikelde Feyenoord over AA Gent. Na de tweede plaats van vorig seizoen, die uitbundig werd gevierd, werd deze zomer een bredere selectie sa mengesteld, omdat Feyenoord meer wedstrijden zou gaan spelen. De kans dat dat ook daadwerkelijk gaat gebeuren is na gisteravond echter niet meer zo heel groot. Na dat het bereiken van de groepsfase van de Champions League eerder deze maand al geen haalbare kaart was, wordt het bereiken van de groepsfase van de Europa League ook erg lastig. En daar hadden ze na het succesvolle seizoen dat ach ter Feyenoord ligt, eigenlijk geen rekening mee gehouden. In eigen huis twee doelpunten in casseren is dodelijk in een Europe se campagne. Natuurlijk is er nog een sprankje hoop voor de return in Tsjechië, maar Feyenoord lijkt een klein wonder nodig te hebben om op de laatste dag van augustus nog aanwezig te zijn bij de loting voor de groepsfase. Het geslepen Sparta Praag was voor rust bijzon der effectief en sloeg twee keer ge nadeloos toe. Beide keren ging Bru no Martins Indi niet vrijuit. De centrale verdediger, die vorige week debuteerde in het Neder lands elftal, was twee keer niet scherp genoeg. Eerst kwam hij te Karakteristiek Feyenoord-Sparta Praag 2-2 (0-2). 23. Kadlec 0-1, 27. Kadlec 0-2, 60. Nelom 1-2, 90+3. Achahbar 2-2. Scheidsrechter: Rasmussen (Den). Gele kaart: Kweuke, Husbauer, Ma- tejovsky, Vaclik (Sparta Praag) Aantal toeschouwers: 45.000 laat bij een schot van de beresterke Leonard Kweuke en kon Vaclav Kadlec bij de eerste paal voor 0-1 zorgen. Vier minuten later gebruik te de pas twintigjarige Kadlec het lichaam van Martins. Indi om weg te draaien en liet doelman Erwin Mulder met een harde volley voor de tweede keer kansloos (0-2). Feyenoord had daardoor weinig keus meer. Het moest gaan jagen op een doelpunt, het liefst zelfs twee, maar zelf het spel maken is niet de beste kwaliteit van Feye noord. De Kuip veerde na een uur echter op, na de onverwachte 1-2. Links back Miquel Nelom, tot dat mo ment-zwak opererend, haalde van ruim twintig meter uit en zag zijn schot in de verre hoek tegen het net ploffen. Guyon Fernandez, ook een zwakke schakel, schreeuw de drie minuten later tevergeefs om een strafschop. Tien minuten voor tijd maakte hij plaats voor Achahbar, die Feyenoord in blessu retijd een minder slechte uitgangs positie voor de return van donder dag in Praag verschafte. Feyenoord-trainer Ronald Koe man was tevreden over de veer kracht die zijn ploeg toonde. In de- rust was hij echter voor het eerst dit seizoen boos op zijn spelers. „Omdat ik vond dat we te schijte rig speelden. Ik vond dat vreemd. We hebben dat nog niet eerder ge daan." Hij miste de overtuiging bij zijn spelers. „Als je wilt winnen moet je wel durven. Gelukkig maakten wë nog de 2-2. Dat is toch even wat anders dan een ne derlaag. Wie weet wat er in Tsje chië nog mogelijk is. Het is zeker nog niet verloren." 2012 Spectaculaire inwijding gerestaureerde Scheldekraan Meevaren op de Westerschejdé Cultuur Muziek J en nog veel meer... Christopher Samba van Anzji Machatsjkala (rechts) zit Viktor Elm dicht op de huid. AZ zou het duel tegen de Rus sen met 1-0 verliezen. foto Yuri Kochetkov/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56