zeeland 123 1955 Meiden moeten naar gevangenis voor straatgevecht Middelburg pekaar JÜIUIIPLUS Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto vrijdag 24 augustus 2012 De straatnamen zoals we die nu kennen zijn in Zierikzee in 1955 ingevoerd. Voor die tijd was Schouwen-Duivelands centrumstad opgedeeld in vier kwarten die elk een ei gen letter en nummering kregen. ZIERIKZEE Zilte wandeling met een smakelijk tintje Natuurmonumenten verzorgt za terdag een wandelexcursie langs de inlagen van Zierikzee aan de Oosterschelde. De gids laat zien wat er allemaal aan eetbare groen ten is in de zilte natuur. Deelne mers aan de excursie wordt aange raden om goede wandelschoenen aan te trekken en de verrekijker niet te vergeten. Vertrek om 15.00 uur vanaf parkeerplaats Levens strijd. Opgeven via 0113-644044. OUWERKERK Seizoenstart voor Vrouwen van Nu Het nieuwe seizoen voor de afde ling Noordwelle van Vrouwen van Nu gaat dinsdag 28 augustus van start met een bezoek aan het fruit- bedrijf van de familie Remeeus aan de Boterhoekseweg in Ouwerkerk. Daarna volgt theetuin De Stokroos in Nieuwerkerk. De afdeling Duive- land opent het nieuyve seizoen woensdag 29 augustus met een be zoek aan Oudheidkamer en Visse rijmuseum in Bruinisse. OUDDORP Concert van pianotrio in De Overkant MEEST CELEZEN -Flitscamera schuil achter baal hooi -Welzijnshuis sluit peuterspeelzalen -Van Nistelrooij gast Havendagen VIDEO Bekijk ook de video's over de nieuws- verhalen op de site van de PZC. www.pzc.nl/video TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is nog steeds niet duidelijk wat de aanleiding is geweest van de vechtpartij woens dagavond rond 20.15 uur op de kruising Groenewoud-Langeviele- buitenbrug in Middelburg. De poli tie wil in verband met het onder zoek geen mededelingen doen over de achtergrond. Bij de vecht partij raakten drie mensen ge wond. Drie anderen, meiden van 14, 15 en 16 jaar oud uit Middelburg, zijn vlak na de vechtpartij aangehou den op de Langevielesingel en op gesloten in de politiecellen bij To- rentijd. De verhoren van de drie zijn nog niet afgerond. Vandaag worden ze voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Deze moet bepa len of de meiden in verband met het onderzoek nog langer in Toren- tijd moeten blijven. De drie meiden gebruikten bij de vechtpartij een mes en een knup pel. Ze verwondden daarmee twee vrouwen uit Vlissingen. Een 21-jari- ge Vlissingse raakte door een mes steek gewond aan haar rug. Een 19-jarige plaatsgenote liep een flin ke hoofdwond op. De twee zijn met ambulances naar het zieken huis in Goes gebracht, maar kon den later naar huis. Volgens woord voerder Alwin Don van de politie maken ze het naar omstandighe den goed. De drie Middelburgse meiden had den bij hun aanhouding de knup pel en het mes niet meer bij zich. De knuppel is teruggevonden op de plaats van de vechtpartij; naar het mes is onder meer met een po litiehond gezocht, maar het is nog niet gevonden. De derde persoon die bij de vecht partij gewond raakte, is een 28-jari- ge man uit Middelburg. Hij kwam de slachtoffers te hulp. De man is ter plaatse medisch verzorgd aan zijn hoofd en hoefdemiet naar het ziekenhuis. Een piano-trio bestaande uit Shuann Chai en twee leden van het ensemble De Bezetting Speelt geeft zaterdag een concert in 'De Overkant' aan de Dijkstelweg in Ouddorp. Shuann Chai is pianiste en speelt met diverse artiesten en orkesten. Ensemble De Bezetting Speelt bestaat uit violiste Caroline Wagner en celliste Sanne van der Horst. Aanvang 20 uur. RENESSE Regulier discovervoer gaat weer van start Nu het hoogseizoen weer voorbij is, gaan de reguliere nachtbussen van de stichting Horeca Renesse weer rijden. De bussen vertrekken op de gebruikelijke tijden en rijden de bekende routes naar Haamste de, Zierikzee, Bruinisse en de dorp jesbus. Het vertrek in Renesse is vanaf het Transferium. De kaartver koop is bij muziekcafé De Stulp en de Snackcorner. De bewoners van villawijk Burghduin wonen niet langer aan de A. van der Weijdeweg maar aan het Burghduin. foto's Ronald den Dekker. Straatnamen vertellen altijd een verhaal: soms leuk, soms gruwelijk Straatnamen vertellen altijd een verhaal. Vaak verwijzen ze naar een plaatselijke nering uit vroeger tijden. Namen als Raamstraat en Wevers- hoek verwijzen naar de vroeger zo bloeiende lakenindustrie. In veel steden is een Poortstraat of een Hoofdpoortstraat te vinden. Vaak verwijst die naar het bestaan van stadspoorten. Poort was echter in de Middeleeu wen synoniem voor 'weg naar de haven' dus daar kan de benaming Poortstraat óók op slaan. Ook in veel steden te vinden: de Oranjewijk. Toen Maxima naar Ne derland kwam doken ineens overal Maximaplantsoenen en Maximala- nen op. Sommige namen verwijzen naar ge beurtenissen. In de polder bij Schuddebeurs is de Verbrande- mansweg te vinden. Deze weg is zo genoemd omdat op die plek in 1486 een moorde naar werd geëxecuteerd. De man werd levend verbrand. In meerdere dorpen op Schouwen wordt met straatnamen verwezen naar de hulp uit het buitenland na de watersnoodramp van 1953. Zo zijn in Ouwerkerk een Noorse- straat en Zweedsestraat te vinden en kent Nieuwerkerk het Koningin Maudplein. Politiek heeft vaak invloed. Na de gemeentelijke herindeling van 1961 werd verordonneerd dat in el ke gemeente een straatnaam maar één keer voor mocht komen. In de toenmalige' gemeente Brou wershaven mocht alleen Dreischor de naam Ring voeren. Gemeente-archivaris Huib Uil is au teur van een boek waarin straatna men van Schouwen-Duiveland verklaard worden. Klorineiweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl M Bij ieder mens past een kunststof kozijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47