Het zomerleed dat muggen heet 7 Vooruitblik w zomerer Meer PROFILINE.NL vrijdag 24 augustus 2012 Openstelling Jacobuskerk aan de Dorpsring, van 10.00 uur tot 13.00 uur. Binnen is een expositie met Zeeuw se gedichten en schilderijen. Verder is er een medita- tiehoek, leestafel en zijn er wereldwinkelproducten te koop. RITTHEM Open tuindagen bij Rammekenshof. Dat is een afwis selende bloementuin rond en achter een Zeeuwse woonboerderij. Ook is er een boomgaard met diverse soorten laagstamfruit en een gigantische vijgenstruik. In de vernieuwde groentetuin groeien groenten en snijbloemen naast elkaar. Hier is voor zachtfruit een fruitkooi van 20 meter lang. De tuin is voor een groot deel rolstoelvriendelijk. Open tussen 13.00 uur en 17.00 uur. Locatie: Rammekensweg 11. SLUIS Rondleiding op struisvogelboerderij Monnikenwerve aan de Hogeweg, tussen Sluis en Aardenburg. Doorlo pend van 11.00 uur tot 15.30 uur. TERNEUZEN Canal by Night. Eet- en vaararrangement op het Ka naal van Cent naar Terneuzen. Ontdek de dynamiek van het Terneuzense havengebied vanaf het water, meer af bij restaurant Dallinga in Sluiskil en geniet daar van een driegangendiner. Tijdens de terugvaart is het donker op en rond het kanaal. Vertrek om 18.00 uur bij het Portaal van Vlaanderen aan de Zeevaart- weg 11 Rondje Portaal. Ontvangst en bezoek aan het interac tieve informatiecentrum over de haven. Wandeling langs het sluizencomplex met een bezoek aan de brugkelder en radartoren, en vaartocht over het Ka naal van Gent naar Terneuzen). Aanvang 13.30 bij het Portaal van Vlaanderen aan de Zeevaartweg 11. Orgelconcert door Wim Magré in de Grote Kerk in de Noordstraat. Aanvang 20.00 uur. THOLEN 3 Kermis aan de Contre Escarpe en bra derie in het centrum. Van 13.00 uur tot 21.00 uur. Boekenmarkt in het gebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat. Van 11.00 uur tot 17.00 uur. VLISSINGEN Vlissingen Maritiem. Driedaagse show van historische schepen. Ook andere attracties en activiteiten, waar onder shantykoren, kinderamusement en vaartochten. Zie www.vlissingenmaritiem.nl. Vanaf 12.00 uur in het centrum, Dokhaven en binnenhavens. Openstelling Sint Jacobskerk aan de Oude Markt. Van 13.30 uur tot 16.30 uur. Ook op donderdag en zater dag. Openstelling Onze Lieve Vrouwekerk aan de Singel. Van 13.30 uur tot 17.00 uur. Jamsessie in De Paljas aan het Pablo Picassoplein. Gra tis toegang en deelname. Vanaf 19.30 uur. WESTENSCHOUWEN Sleepnetvissen op het strand. Speciaal voor kinderen, maar ook leuk voor hun ouders of begeleiders. Kos ten: 2 euro. Vertrek om 10.30 uur bij de excursie- schuur van de boswachterij aan de Kraaijensteinweg 140. WESTKAPELLE Seizoensmarkt op de Markt, van 12.00 uur tot 20.00 uur. Hobbymarkt op het plein van de Moriakerk aan de Markt. Van 12.00 uur tot 18.00 uur. YERSEKE Zeehondentocht op de Adriana. De boot vaart rich ting de platen op de Oosterschelde, waarop regelma tig zeehonden liggen. De gids vertelt over de dieren, hun leefomgeving en over de andere facetten van de Oosterschelde. Vertrek om 14.00 uur in de Beatrixha- ZIERIKZEE 4 Havendagen, met muziek, proeverijen en attracties. Vandaag ook de jaarlijk se wielerwedstrijd (17.00 uur), vooraf gegaan door een dikke bandenrace voor jeugd (16.00 uur). Sint Lievensmonstertoren (Dikke Toren) aan het Kerk plein open voor beklimming. Kosten: 2 euro. Van 10.00 uur tot 17.00 uur. Openstelling van Gasthuiskerk aan het Havenplein. Voor kinderen is er een quiz. Van 13.30 uur tot 16.30 uur. Meezeilen met een Zeeuwse tjalk. Drie uur rondvaren over de Oosterschelde. Deelnemers mogen meehel pen met het hijsen van de zeilen. Afvaart om 14.00 uur. Meevaren kost 18 euro, kinderen tot 13 jaar beta len 12 euro, kinderen tot 4 jaar gratis. Reserveren bij de WV via 0900 2020233. Vertrek bij 't Luitje aan de Zierikzeese haven. Meer agendanieuws op www.wvzeeland.nl. Daar kunt u ook zelf evenementen toevoegen. ZATERDAG 25 AUGUSTUS OOSTKAPELLE Waterarrangement bij museum Terra Maris aan de Duinvlietweg. Bezoekers kijken bij het zeeaqau- rium, gaan vissen in de watertuin en jutten op het strand. Deelname kost 8 euro, kinderen betalen 5,50 euro. Aanvang 13.30 uur. Reserveren via email: reserveringen@terramaris.nl. SEROOSKERKE (W) Excursie door Park Welgelegen, met ook een be zoek aan de Johanneskerk. Vertrek is om 14.00 uur aan de parkingang aan de Oostkapelseweg. Meelo pen kost 3 euro, kinderen van 6 tot en met 12 jaar 1,50 euro, kinderen tot 6 jaar gratis. SLUIS Kinderrondleiding 'Op zoek naar J.H. van Dale'. De gids vertelt in eenvoudige woorden over de ge schiedenis van de samensteller van het woorden boek en leuke weetjes over Sluis. Vertrek om 14.30 uur bij het WV-kantoor aan de Sint An- nastraat. VLISSINGEN Rondleiding op scheepswerf De Schelde. Locatie: Stadspark Scheldekwartier, vanaf 12.00 uur. ZIERIKZEE Zilte excursie langs de zuidkust van Schouwen. Een gids neemt deelnemers mee naar de inlagen bij Zie- rikzee. Thema: eetbare groenten. Vertrek om 15.00 uur bij parkeerplaats Levensstrijd aan de Levens- strijdweg. Kosten: 6 euro, kinderen 4 euro. Aanmel den via 0113 644044. ZONDAG 26 AUGUSTUS HEINKENSZAND Stiltewandeling over de bloemdijken. Een wandel- coach richt de aandacht op de ademhaling en de zintuigen. Vertrek bij De Schaapskooi aan de Nieuw- kamerseweg. Aanvang 13.30 uur. Meelopen kost 10 euro. Aanmelden via info@natuurenpsyche.nl. HULST Zomervestingwandeling door de binnenstad. Mee lopen kost 3,50 euro. Reserveren bij de VW via 0114 315221. Vertrek om 15.30 uur bij de VW aan de Steenstraat. Te combineren met een beklim ming van de toren van de basiliek. Vertrek daar voor om 14.30 uur. Een klim kost 4,50 euro, combi- kaarten voor 7,00 euro. Kozijnen Dakkapellen Zonwering (0118) 820 220 De zomer is een mooi seizoen, maar van sommige bijkomstighe den heb je meer last dan plezier. Zomerkrantverslaggever Sarina schrijft haar ergernis van zich af. Lig je net lekker in te dom melen, moe van een dagje werken of een dagje strand (van die duinovergang moet je zeker een week bijko men), word je hardgrondig opge schrikt door een gemeen zoe mend geluid. O nee, een mug! Gelukkig ben je heel inventief Je kruipt met hoofd onder de de kens, zodat het beest niet bij je kan. Maar na een minuutje of drie wordt dat, met een nachttempe- ratuur van 20 graden, onhoud baar. Voorzichtig kruip je onder je schuilplaats vandaan. Met in gehouden adem luister je of het ondier nog ergens in de buurt is. Het lijkt stil, dus je ontspant en draait je lekker om. Zzzzz, ja hoor daar is 'ie weer. Dan het bed maar uit en het licht aan. Tien keer moet je met je ogen knipperen tot ze aan het plotselinge licht gewend zijn. En dan met je slaapdronken hoofd zoeken naar een zwart stipje dat van jouw kamer zijn luchtruim heeft gemaakt. Dan zie je hem, daar boven in de hoek waar je natuurlijk on mogelijk bij kan. Ter improvisa tie neem je je gammele bureau stoel, waar je met trillende be nen op klimt, klaar voor de slag. Mis! Het beest vliegt weg en ver dwijnt in het niets. Na nog eens tien minuten turen zie je hem op je deur zitten. Een geconcen treerde goede mep en het beest je tuimelt naar de grond. Zo, nog een keer extra met je slipper er op slaan en hij is zo plat als een cent. Tevreden kruip je te rug in je bed, licht weer uit. Zzzzz. Nee! Niet nóg een... Zzzzzzzzzzzprik!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43