2 I De klok staat stil op het Arendsslot Dankewel èn to ziens ^TfmiTTT Zomergasten vrijdag 24 augustus 2012 'Zuinigheid met vlijt, bouwt huizen als kastelen.' Dat kreeg Hennie Bosman als klein meisje van haar oma te horen. Door hard te werken heeft ze uiteindelijk bereikt wat voor de meeste meisjes een vervlogen droom wordt: haar eigen kasteel. De zomerkrantredactie ging op visite in het Arendsslot. door EDOen Nieuwenhuijze Sinds 2010 woont Hennie Bosman met man Marco en'kinderen Lycia en Joü- ke in haar zelfontwor pen kasteeltje in 's- Heer Arendskerke, het Arendsslot. Het is niet alleen hun woning, maar ook een onderdeel van Hennie's bedrijf. „Ik ben ontwerpster van complete woonconcepten en heb mijn eigen bedrijf de Woonwij zer. Ik werk aan projecten en geef cursussen binnenhuisarchitectuur. Het Arendsslot is als het ware een showroom waar mensen inspira tie op kunnen doen." En die moge lijkheid wordt iedere woensdag ochtend gegeven. Dan wordt het kasteel opengesteld voor bezoekers die op afspraak op 'visite' komen in het Arendsslot. In gepaste kleding arriveren we woensdagochtend om tien voor tien bij het slot. Wanneer we aan komen lopen, worden we enthou siast ontvangen door Jasper Moer dijk, één van de medewerkers. „U kunt eerst de tuin op uw gemakje bekijken. Wanneer de klok luidt is het tijd om naar binnen te gaan." Achter hem doemt het kasteel op. Onze eerste indruk: smetteloos. Het kasteel ziet er symmetrisch en afgewerkt uit, een kasteel uit de 21e eeuw. Het wordt omgeven door een slotgracht. Vóór het kas teel ligt een mooie tuin, bestaande uit vier etages. Geen blaadje lijkt verkeerd te liggen. Wanneer ieder een is gearriveerd, krijgen we in het souterrain een huisgemaakte merinque en een welkomstdrank je aangeboden. Hennie begint met Voor het kasteel ligt een verzorgde kasteeltuin. foto's Sarina Oosse Jasper schenkt de bezoekers muntthee bij. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Scoutgroep Bournemouth Uit: Bournemouth, Groot- Britannië Gespot: Markt van Middelburg door Sarina Oosse E en vrolijk paars gekleurde groep trekt de aandacht op de marlet van Middel burg. „Wij zijn van scoutgroep Bournemouth", vertelt Nathalie Pattison (32). „We zijn hier met 95 leden, verdeeld over drie groe pen", gaat haar man Andrew Pat tison (35) verder. „We slapen in tenten bij het Scoutcentrum Zee land, dichtbij Veere. Iedere vier jaar komen we hier terug, want we vinden het prachtig in Neder land. De mensen zijn heel gast vrij, meer dan in Engeland. Vandaag is de groep speciaal voor de marktdag naar Middel burg gekomen. „Het is belang rijk dat de scouts kennismaken met verschillende culturen", ver telt Andrew. „Daarom laten we ze in groepjes de stad verken nen." De scoutinggroep heeft le den van alle leeftijden. „De jong ste die mee is, is nog maar vier maanden oud", zegt Nathalie. „En de oudste is rond de 70. De grootste groep is tussen de 10 en 40 jaar." „Mijn moeder werkte vroeger op een camping in Sluis", vertelt Andrew. „Ze was helemaal weg van Zeeland. Daarom ben ik hier ook al vaak geweest. En het gaat nooit vervelen." Problemen met de Nederlandse taal hebben ze niet. „Iedereen praat hier Engels", grijnst Andrew. „Onze zoon Harry spreekt drie woordjes Neder lands." Hij richt zich op het klei ne blonde jongetje op zijn nek. „Harry zeg eens dankjewel?" Verlegen kijkend zegt Harry.(3) heel zachtjes dankewel. En bij het afscheid zegt hij glunderend to ziens. Een klein deel van de Scoutgroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38