Nieuwe banen om beter uit crisis te komen 29 213 lïl no Nog 34 vergunninghouders erbij 2 vrijdag Festivalhotelkamer De krant 6 weken voor 18 euro! #zeelandkiest PZC vrijdag 24 augustus 2012 f De hele zomer lang al zie ik ze voorbij ko men: verhalen over popfestivals. Verlekkerde vooruitblikken op fes tivals die ons te wachten staan, meeslepende reportages over festi vals die bezig zijn, weemoedige verhalen over festivals die ge weest zijn en waarop nog eens te ruggeblikt wordt. Festivals, festivals, festivals. Met bands die ik op een paar na men na niet meer ken, conclu deerde ik dit jaar weer eens mis moedig, na een vluchtige blik op de lijsten met te verwachten top attracties. Helaas. Wat was het toch mooi om je idolen in leven de lijve op het podium te zien, en te luisteren naar al die nummers die je al duizend keer gehoord had, omdat je ze zo verschrikke lijk goed vond. Op mijn laatste festivalbezoek lag ik met een heel erg dikke buik, zwanger van de jongste, in een heel warm tentje. Niet voor mijn eigen lol, maar als chaperonne voor mijn tienerdochter. Dat was de laatste keer dat je mij COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Gharles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzeri T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht- Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice, Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal {was) '□een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na2s> ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres door Ondine van der Vleuten Emile Roemer Alexander Pechtold Sybrand Buma SP D66 CDA „We hebben een te grote „We moeten de koek niet „We moeten de kleine afstand van de menselijke blijven hervèrdelen, maar scholen in stand zien te maat.". de economie aanjagen." houden." zo gek kreeg, besloot ik ter plek ke, krabbend over mijn rug waar zich eën bont landschap van mug genbulten en distelprikken afte kende. Sindsdien zwelg ik ieder jaar in herinneringen. Aan die met niets te vergelijken festivalsfeer van vrijheid, blijheid, bloemetjes, bij tjes, biertjes en decibellen. Maar er is hoop voor mensen zo als ik, die geen zin meer hebben om vier dagen af te zien, maar toch nog wel eens onder zouden willen duiken op Lowlands of Pinkpop. Voor deze doelgroep is iets slims bedacht: mobiele, lowbudget ho telkamers. Denk aan containers met een comfortabel bed erin. De bedenker hoopt ze ook te ver huren aan roadies en ander festi valvolk, dat tenslotte ook wel eens normaal wil slapen tussen al het harde werken door. In drommen zullen de babyboom ers de festivalterreinen veroveren. Arme, arme jongeren: „Nee, voor mij geen biertje meer. M'n opa en oma lopen hier ook er gens rond." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De boei is gerond. Met Diederik Samsom toog donderdag nummer vijf van de negen politieke kopstukken naar Zeeland, om in het vragenvuur van PZC en Omroep Zeeland uit te leg gen wat de landelijke politiek met de provincie voor heeft. De PvdA-leider bracht het er, ondersteund door grote belangstel ling uit de achterban en andere geïnteresseerden in de Zeeuw se Bibliotheek, soepeitjes vanaf. Hij gaf Zeeland onder meer uitzicht op behoud en zelfs nieuwe werkgelegenheid in de scheepsbouw, windmolenparken op zee en mariniers. door Marcel Modde Voor veel mensen is het half zeven 's avonds (nog) etenstijd. Desondanks mocht Diederik Samsom zich donderdag volgens de interviewers Ernst Jan Rozen- daal en Ad Hagesteijn verheugen in de tot dusver grootste opkomst bij de Zeeland Kiest bijeenkom sten. Sommigen hadden inder haast hun fruithapje maar meege nomen, gelabeld met 'Monique', om misverstanden in de deelkoel- kast op het werk te voorkomen. Vragen antwoord Halbe Zijlstra (WD) stelde aan PvdA-lijsttrekker Diederik Samsom de vraag: „Hoe denkt u de werkge legenheid bij Damen Shipyards overeind te houden als u zoveel op defensie wilt bezuinigen?" Samsom: „We willen ook een aan tal dingen versterken van defensie. En één daarvan is de jacht op pira ten. Precies de fregatten die daar voor nodig zijn, die worden hier ge bouwd." Samsom wil van SGP-lijsttrekker Kees van der Staaij horen 'hoe hij aan het fundamentele grondrecht van passief kiesrecht voor vrouwen gaat voldoen'. Gastheer Dick van den Bout van Scoop moest het publiek voor aan vang zelfs tot drie keer toe tot stil te manen, om aandacht te vragen voor de PvdA-lijsttrekker. Samsom kwam, zag en overwon in Middelburg. Hij profileerde zich als banenschepper. Met de PvdA aan het roer kan Damen Shipyards orders verwachten voor de bouw van nieuwe fregatten, wees Samsom op de noodzaak om de strijd tegen piraterij op te voeren. Daarvoor zijn nieuwe fregatten no dig en in Vlissingen bouwen ze precies dat type. Niet dat hij voor af ook de garantie kan geven dat Damen kan rekenen op die orders. is het aantal zetels dat de PvdA volgens lijsttrekker Diederik Samsom minimaal moet halen „Nee, we zullen ze bestellen bij de beste bouwer voor de scherpste prijs. Maar tot nu toen zien die or ders allemaal hier terechtgeko men", grijnst de PvdA-leider in de camera's. Ook de komst van de marinierska zerne naar Vlissingen ligt voor de PvdA voor de hand. Buiten Defen sie om ziet Samsom kansen voor een brede ontwikkeling van off shore windenergie in Zeeland. Het havengebied is in zijn visie bij uit stek geschikt als basis voor de bouw, verscheping en onderhoud van windmolens op zee. Tot zover zo goed. Louter lachen de gezichten in de mediatheek. Geen verkiezingspraat van Samsom evenwel wanneer het weer eens gaat over ontpoldering. Ook al werd tevoren aangekondigd dat leden van de Levende Delta hem na afloop van het vragenvuur een manifest zouden aanbieden, waarin wordt aangedrongen op al ternatieve oplossingen. „Ik begrijp dat wel", begint Samsom, „maar ik denk ook dat we met z'n allen nu gebaat zijn bij een eindconclusie. Dus doen wat is afgesproken: de Westerschelde verdiepen en een polder teruggeven aan de natuur." Applaus en boegeroep klinken on geveer even hard. Samsom stand vastig: „Je kunt blijven zoeken naar een alternatief, maar dat gaat steeds meer pijn doen. We moe ten dit boek nu sluiten," Eén ding staat vast, in een onderge lopen Hedwigepolder is dan geen ruimte meer voor een experiment met legale wietteelt. De PvdA-lei der zou het liefst zien dat in meer dere plaatsen in het land legale kwekerijen zouden komen, maar Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening MIDDELBURG - De Zeeuwse ge7 meenten moeten dit halfjaar in to taal nog 34 asielzoekers huisvesten die een verblijfsvergunning heb ben gekregen. In heel Nederland gaat het om 1600 vergunninghou ders. Die 34 komen bovenop de achter stand die de gemeenten hebben in het huisvesten van vergunninghou- ders. Die stond in heel Nederland op 1 juli op 841 vergunninghou ders en in Zeeland op 202. De 34 vergunninghouders worden verdeeld over de Zeeuwse gemeen ten. Bij die verdeling is het aantal inwoners van een gemeente maat gevend. Overigens zijn die aantallen bedui dend lager dan het zich aanvanke lijk liet aanzien. De aanvankelijke taakstelling van 4000 vergunning houders voor de tweede helft van 2012 was al bijgesteld naar 3000 en gaat nu dus naar 1600. Voor de gemeenten is het pro bleem dat ze wel vergunninghou ders willen huisvesten, maar dat die geen interesse hebben in een woning in een van de meeste Zeeuwse gemeenten. Daarom wordt per 1 oktober een nieuwe toewijzingsprocedure inge voerd, die er op neer komt dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers een vergunninghouder direct aan een gemeente koppelt. Hier door moet de procedure en wie •aan zet is duidelijker worden. Met dat systeem is geëxperimen teerd in de provincies Drenthe, Utrecht en Friesland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2