zeeland 123 Ondernemers Replica van fregat tsaar aan Loskade pekaar Vier tijdelijke lokalen erbij voor Nehalennia JbtiCilPLUS vrijdag 24 augustus 2012 S» Stclconplali.il Trommelkawien bestratingtmaterialen bv MIDDELBURG Frisfeest en discussie in jeugdhonk De Poort In Jeugdcentrum De Poort in Mid delburg wordt vanavond van 20.00 tot 23.00 uur een 'frisfeest' (zonder alcohol) gehouden. Thema van de avond is 'The Caribbean'. Daarbij worden alcoholvrije cocktails geser veerd. Dj Wes zorgt voor muziek. Er wordt ook gediscussieerd over het gebruik van alcohol. Naast het Jongerenwerk van Stichting Wel zijn Middelburg is ook Indigo Pre ventie aanwezig. Toegang gratis. RITTHEM Oranje Boven en Atlas vieren samen feest Twee verenigingen in Ritthem vie ren morgen samen hun 65-jarig be staan. Oranjevereniging Oranje Bo ven en korfbalvereniging Atlas (At letische Training Lenigt Alle Spie ren) beginnen hun jubileumfeest om 13.00 uur met spelletjes op het sportpark van Atlas. Vanaf 16.30 uur worden er waterkorfbalwed- strijden gespeeld en om 19.00 uur begint een barbecue. Vanaf 21.30 uur is er een feest met muziek. RILLAND Zeventig kilometer te snel over de A58 Een 50-jarige automobilist uit Mol (B) heeft woensdagavond rond 20.30 uur een boete van 740 euro gekregen. Hij reed met een snel heid van 190 kilometer per uur over de A58 ter hoogte van Rilland, een overschrijding van zeventig ki lometer per uur. Na overleg met de officier van justitie stelden de agen ten bovenstaande transactie voor. De man betaalde direct. STAVENISSE Geld gestolen uit niet afgesloten woning In een woning aan de Scheldseweg in Stavenisse is woensdagavond rond 20.15 uur ingebroken. De bewoners van de woning wa ren korte tijd weg en hadden hun deur niet op slot gedaan. Toen ze terugkwamen, bleek dat iemand zijn kans schoon had gezien om een onbekend geldbedrag uit de woning te stelen. Er zijn geen spo ren van braak aangetroffen. W je moet eerst de kosten tegen de baten afwegen, maar het binnenhalen van de Vuel- ta is de kans om Middelburg weer even het middelpunt van de sportwereld te laten zijn.' Henk Boers, oud-voorzitter Vereniging Ondernemers Middelburg Bewoners versierden de Sint Pieterstraat met roze wasgoed. foto's Ruben Oreel Ronde van Spanje De Ronde van Spanje ofwel de Vuelta Cidista a Espana is één van de drie grote wielerrondes in de wereld. De andere twee zijn de Giro d'lta- lia in mei en de Tour de France die in juni/juli wordt verreden. De Ronde van Spanje volgt in au gustus. De eerste editie van de Vuelta was pas in 1935. (Tour in 1903, Giro in 1909). MIDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg heeft er vanaf dit schooljaar tijde lijk vier lokalen bij. De uitbreiding was nodig door de grote toe stroom van havo-vwo-brugklas- sers op de locatie Breeweg. Omdat daar geen ruimte is voor de tijdelij ke uitbreiding, zijn er units ge plaatst op de vlakbij gelegen vmbo-locatie van Nehalennia aan de Kruisweg. Verwacht wordt dat de leerlingengroei over een aantal jaar weer afneemt. De huurunits kunnen dan weer weg. De gemeen te Middelburg betaalt de kosten van de tijdelijke extra huisvesting en de inrichting van de lokalen. Tweemaal won een Nederlander de Vuelta: Jan Janssen (1967) en Joop Zoetemelk (1979). Beiden wisten daarna ook als enige Neder landers de Tour de France te win nen. In 2009 ging de Vuelta voor het eerst in Nederland van start. As sen, Emmen en Venlo waren toen etappeplaatsen. De stichting La Vuelta Holanda 2015 heeft van de provincies Dren the en Friesland de opdracht gekre gen om de Vuelta in 2015 naar Ne derland te halen. De Vuelta zou Emmen als start plaats krijgen. De tweede etappe rijdt door Friesland, de derde van Drenthe naar Zwolle en de vierde eri de vijfde in Zeeland en Brabant. De vierde etappe zou in Zeeland fi nishen, de vijfde in Breda. Een startplaats betaalt aan de or ganisatie 150.000 euro, een finish kost 250.000 euro en de provincie waar de renners doorheen rijden 300.000 euro. Middelburg heeft nooit een bere kening gemaakt, maar afgaande op de norm die startplaats Amster dam hanteerde (per bezoeker 47,50 euro) zouden de 70.000 Gi ro-bezoekers in Middelburg 3,3 miljoen euro hebben gespendeerd. De Giro kostte de gemeente ruim zes ton. MIDDELBURG - De Shtandart, een replica van het gelijknamige fregat dat tsaar Peter de Grote in 1703 bouwde in Sint Petersburg, ligt van maandag tot en met woens dag afgemeerd aan de Loskade in Middelburg. Wie wil, kan een kijk je nemen aan boord van de Russi sche driemaster. Peter de Grote bouwde de origine le Shtandart nadat hij in Zaandam en Amsterdam het vak van scheepstimmerman had geleerd. Het werd het vlaggenschip van de Russische marine. De replica wordt door de Russi sche liefdadigheidsinstelling Shtandart Project gebruikt om jon geren te laten meevaren en onder weg hun sociale vaardigheden te stimuleren. De Shtandart lag vorig jaar mei nog enkele dagen in de Dokhaven in Vlissin- gen. archieffoto Lex de Meester 'Klarinelweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl Bij ieder mens past een kunststof kozijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23