Klacht over Deltapark Neeltje Jans Horeca Giro 2010 baande weg voor de Vuelta 2015 221 zeeland Ook boa's gaan bekeuringen uitdelen b§| de Stationsbrug Sanering Aardenburgs woonwagenkamp bepleit Zaterdag 25 augustus NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE vrijdag 24 augustus 2012 Tijdens en na de Giro was het drukker dan ooit in de stad. Er kwamen vooral meer Belgen, Fransen en Italianen naar Zeeland. 'De invloed van de Giro is absoluut merkbaar geweest.' Connie de Lange, uitbaatster café-restaurant Vriendschap door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - „Commerciële uit buiting ten top, maar dan ook nog eens erg vervelend." Dat vindt Ti neke Doorten uit Amsterdam van haar bezoek aan Deltapark Neeltje Jans.. De kritiek van Doorten, die het at tractiepark vorige week met haar man en zoon bezocht, spitst zich toe op het 'zwemmen met zeeleeu wen.' Na lang wachten verscheen er één zeeleeuw in het bad. Daar moest men voorzichtig mee zijn omdat hij een wond op zijn rug had. Pas aan het eind van de sessie ver scheen een tweede dier. Dit mocht helemaal niet worden aan geraakt, omdat het ongetraind was. Er werd niet gezwommen, wel waren er drie fotoshoots. „Eentje van ieder van ons met de snoet van zeeleeuw Tara in onze hand, eentje waar Tara als zoen haar snoet in onze nek duwt en eentje met de twee zeeleeuwen op de kant." Doorten betaalde bovenop de toe gangsprijs honderd euro voor haar zoon en zichzelf om de zeeleeu wensessie mee te maken. „Bij de uitgang had ik de grootste afknap per. Ik mocht de foto's komen op halen. Maar alleen die met de recla me erop-was gratis. Voor de foto die ik het leukst vond - die van de zoen - moest ik tien euro betalen. Ik voel me ontzettend in de ma ling genomen." „Bij het omkleden vertellen we de mensen dat ze één foto gratis krij gen en voor extra foto's jnoeten bijbetalen", reageert parkdirecteur Bert van de Hoef „En de mensen mogen zelf zo veel foto's maken als ze willen. Maar ja, wij weten natuurlijk uit ervaring wat de leuk ste foto's oplevert. Dertig procent koopt die foto." De klacht van Doorten is de eerste die Van de Hoef ontvangt over de zeeleeuwenattractie, zegt hij. „Er zwemmen altijd twee zeeleeuwen, soms drie. Eén dier is inderdaad nog in training. De dieren bijten el kaar wel eens, dat verklaart het wondje waarschijnlijk." Het zwemmen met zeeleeuwen vergt veel begeleiding, zegt Van de Hoef „De deelnemers moeten dan op elkaar wachten. Maar voor vijf tig euro kan ik deze mevrouw echt geen privé-sessie aanbieden." De kritiek van Tineke Doorten staat niet op zich. Op websites Zoover en Tripadvtsor.nl krijgt Neeltje Jans flink om de oren. Het waterpark scoort een 4,2 en er val len termen als 'een ramp' en 'geda teerd'. Delta-park-directeur Bert van de -Hoef is er niet van onder de in druk. „Positieve kritiek zie je zel den op die sites. Wij enquêteren per seizoen vijf keer honderd be zoekers. Die geven ons gemiddeld een acht." Na de pizza-coureurs van 2010, de tapas-trappers in 2015? Middelburg heeft interesse in een etappe van de Vuelta, de Ronde van Spanje, die over drie jaar in Nederland van start gaat. door Theo Giele Zo druk was het nog nooit geweest in Mid delburg: 10 mei 2010, de dag dat de finish lijn van de Giro d'Ita- lia op de Dam lag. Zeventigdui zend mensen waren naar de stad gekomen om het roze wielerfeest in de Zeeuwse hoofdstad mee te maken. Daarbij kwamen nog eens de tienduizenden toeschouwers die langs de route door Zeeland stonden om de wielrenners aan te moedigen. De ondernemers in de binnen stad, en dan met name de horeca, deden bijzonder goede zaken. „Het is absoluut merkbaar ge weest", zegt Connie de Lange van café-restaurant Vriendschap. In 2010 en 2011 was het drukker dan ooit in de stad. „Er was een massa publiek. Vooral Belgen, maar ook toeristen uit Frankrijk, Italië. En niet alleen in Middelburg, ook in de rest van Zeeland." De komst van de Ronde van Spanje juicht De Lange dan ook toe, al ziet ze wel veel werk op zich afkomen. De Giro was de aanzet tot veel sa menwerking tussen horeca- en an dere ondernemers. In de aanloop tot de etappe op 10 mei 2010 werd een Italiaanse feestweek ap poten gezet. De Giro was echter in het voorsei zoen, de Vuelta is in augustus, zo ongeveer de drukste maand van het jaar ook zonder de komst van een internationaal wielercircus. „Dat maakt het wel wat lastiger", denkt De Lange. Directeur Carla Schönknecht van de VW denkt dat Zeeland zich juist in het seizoen op een hele po sitieve manier in de kijker kan spe len. Het binnenhalen van de Vuel ta past ook prima bij de ambitie die de provincie heeft om Zeeland als fietsprovincie neer te zetten. Henk Boers, de pas afgezwaaide voorzitter van de ondernemers in de binnenstad van Middelburg, heeft goede herinneringen aan de Giro. „Je moet eerst de kosten te gen de baten afwegen, maar het binnenhalen van de Vuelta is de kans om Middelburg weer even het middelpunt van de sportwe reld .te laten zijn." Het levert direct voordeel op voor de horeca, zo leerde de ervaring van de Giro. Voor de horeca-onder- nemers heeft de Ronde van Italië erg goed uitgepakt. Maar ook de detailhandel pikte een graantje mee. Middelburg kleurde in de mei maand van 2010 roze: van de Lan ge Jan en de fontein op de Balans tot het roze wasgoed in de Sint Pie terstraat. Ook op de Walcherse dorpen werd enthousiast meege daan aan het wielercarnaval. Het 1 duurde maanden voordat de laat- i ste restjes roze verf van de Dorps- g straat in Oostkapelle waren ge spoeld. Het zal niet meevallen om dit in 2015 te overtreffen. Al was het alleen maar omdat de Vuelta f niet zo'n allesoverheersende kleur als symbool heeft. Maar er is nog tijd genoeg om initiatieven te ont wikkelen. Tijdens en na de Giro in 2010 was het drukker dan ooit in de binnen stad van Middelburg De finish van de Giro-etappe op 10 mei 2010 op de Dam in Middelburg. AARDENBURG - De Sluise raadsfrac tie Nieuw Gemeentebelang hoopt dat het Aardenburgse woonwagen- centrum aan de Eedeweg binnen kort kan worden gesaneerd. De verhuizing van twee vaste bewo ners maakt de weg vrij voor het opruimen van het ruim dertig jaar oude kampje, hoopt de partij. Het echtpaar dat nog op het centrum woont, voelt daar weinig voor. Nieuw Gemeentebelang veronder stelt dat de kosten voor voorzienin gen voor één gezin 'peperduur' zijn en hoopt daarom dat het over blijvende echtpaar ook kan wor den overgehaald tot verhuizing. Maar Nelis en Linda Maasmans hebben daar weinig trek in. Nelis drijft een handel in ijzer en oude metalen. Bovendien woont het echtpaar al 27 jaar met veel plezier aan de Eedewe.g Linda: „Nu de rondweg bijna klaar is, hopen we straks van een hoop sluipverkeer af te zijn. Dan wonen we hier nog rustiger. Onze woning is al geheel gelijkvloers, dus zo lang onze ge zondheid het toelaat, blijven we hier graag wonen." De familie sluit zich wel aan bij het voorstel van Nieuw Gemeentebelang om direct na het vertrek van de buren de woningen af te breken en het vrijgekomen perceel te egaliseren en te'beplanten, als het even kan met een klein bos. Net als de leden van de oppositie partij vreest Nelis dat het perceel aan de rand van de bebouwde kom snel verandert in een illegale stortplaats. „En daar zit natuurlijk niemand op te wachten." Een woordvoerster van de gemeen te Sluis kon donderdag niet achter halen of de gemeente het kampje wil opdoeken of niet. De brief van Nieuw Gemeentebelang is op het gemeentehuis gearriveerd. Maar de ambtenaar die een advies voor het college moet opstellen, geniet nog van zijn vakantie. door Emile Calon MIDDELBURG - De bijzondere op sporingsambtenaren (boa's) van de gemeente Middelburg gaan ook automobilisten bekeuren die over de Stationsbrug rijden. Waarschijnlijk komen de ambtena ren vanochtend al in actie, aldus een woordvoerder van de gemeen te. De boa's mogen, net als de poli tie, bestuurders een bekeuring a 120 euro geven als die het inr ij ver bod op de brug negeren dat sinds ruim twee weken van kracht is voor gemotoriseerd verkeer met uitzondering van lijnbussen. Vol gens de woordvoerder worden de boa's vooral tijdens de spitsuren in gezet. Ook de politie blijft het ver keer in-het Stationsgebied extra in de gaten houden. De gemeente is nog aan het over leggen met de provincie over het plaatsen van extra borden bij de Stationsbrug zodat het nog duide lijker wordt dat er niet meer over gereden mag worden. De brug is. eigendom van de provincie; de ge meente kan dat daarom niet op ei gen houtje kan doen. Om de duidelijkheid te vergroten, komen er voor de bussen ook spe ciale busverkeerslichten te hangen. Nu hangen boven en naast de bus banen nog de 'gewone' verkeers lichten. Die busverkeerslichten zijn besteld. Wanneer ze in Mid delburg arriveren, is echter nog niet bekend. Ook donderdag werd er op ver schillende tijdstippen van de dag door automobilisten over de brug gereden. Het ging, zo bleek uit waarnemingen, om zowel Walche- naren als mensen van buiten. Wal- chenaren nemen de brug vooral op die momenten dat de Schroe- brug open is en er gewacht moet worden voor er naar de andere kant van het kanaal kan worden gereden. De politie was donderdag echter ook weer actief rondom de brug. iPipi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22