Brandweerprimeur Koudekerke voor vechtpartij WALCHEREN Middelburgse almanak Zelfklevend VRIJDAG 24 augustus 2012 21 Giro2010 baande weg voor de Vuelta 22 en 23 Nooit meer met boeken zeulen 24 en 25 Snel Interventie Voertuig kan met vier man uitrukken door Theo Ciele KOUDEKERKE - Nog een paar we ken en dan kan de brandweer in Koudekerke op pad met het 'Snel le Interventie Voertuig' (S1V). Kou dekerke heeft daarmee de Zeeuw se primeur. Dit Snelle Interventie Voertuig van de post Koudekerke is de eer ste auto die met vier - minder dan de gebruikelijke zes - bemannings leden wordt ingezet bij inciden ten. Na Koudekerke krijgen ook de brandweerposten Baarland en Cad- zand een SIV. Kleine brandweerwagens zijn er al, ook in Zeeland, maar dit is de eerste die alles aan boord heeft om als volwaardige brandweerwagen uit te rukken. Volgens brandweer commandant Cor Bos is het niet al leen de eerste in Zeeland, maar zelfs de eerste in heel Nederland. De brandweerkazerne in Koude kerke is onlangs verbouwd. Deze week werd de kazerne officieel her opend. De verbouwing van de ka zerne is één van de redenen waar om de eerste SIV hier komt te staan. Na de verbouwing is de ka zerne meer geschikt voor dit klei ^susscsaossasxêxaexsBBSsszBessa MIDDELBURG Filosofiecentrum opent in oude kerk In de voormalige kerk in de Kerk steeg in de Middelburgse wijk 't Zand opent zondag vanaf 14.00 uur het nieuwe onderkomen van de Stichting voor Praktische Filosofie Zeeland. De voormalige kerk was eerder eigendom van de gemeente. Toen deze het pand verkocht, stel de ze als voorwaarde dat er een maatschappelijk nuttige bestem ming voor gevonden zou worden. nere voertuig. De traditionele tank autospuit is eigenlijk iets te groot voor deze kazerne. De SIV mag dan kleiner zijn, de bluscapaciteit is vergelijkbaar met die van een gewone brandweer auto. Mede omdat 'druklucht- schuim' kan worden ingezet. De komende weken gaat de brand weer oefenen met het nieuwe voertuig en het nieuwe blusmid del. Ook zullen de bevelvoerders le ren wanneer ze extra hulp moeten inroepen, aldus brandweercom mandant Bos. Het Snelle Interventie Voertuig VLISSINGEN Inbraak in woning aan Schuitvaartgracht Bij een inbraak in een woning aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen is geld gestolen. De inbraak is ge pleegd in de periode tussen 17 en 22 augustus. De bewoners ontdek ten de diefstal woensdagavond rond 21.15 uur toen ze weer thuis kwamen. De inbrekers zijn vermoe delijk naar binnen gegaan nadat ze een ruit hadden vernield. De poli tie onderzoekt de inbraak. heeft de brandweer 200.000 euro gekost, compleet met alle blus- en communicatieapparatuur. Ook bur gemeester Rob van der Zwaag is enthousiast over het nieuwe voer tuig. „Hij is sneller, beter en goed koper. Doordat met schuim ge blust wordt, wordt veel waterscha de voorkomen." De inzet van het kleinere zelfstan dige blusvoertuig past in de proef van de brandweer in Zeeland om met kleinere blusgroepen uit te rukken. De standaard is nu nog zes brandweerlieden op een tank autospuit. MIDDELBURG Bergmann wordt maandag geïnstalleerd Harald Bergmann wordt maandag geïnstalleerd als burgemeester van Middelburg. Dat gebeurt in een bui tengewone raadsvergadering in het stadhuis op de Markt. Deze begint om 19.00 uur. Na de raadsvergade ring is er van 20.30 tot 22.30 uur een openbare receptie. Bergmann wil daar graag ook Middelburgse jongeren ontmoeten. Dinsdag be gint Bergmann als burgemeester. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is nog steeds niet duidelijk wat de aanleiding is geweest van de vechtpartij woens dagavond rond 20.15 uur op de kruising Groenewoud-Langeviele- buitenbrug in Middelburg. De poli tie wil in verband met het onder zoek geen mededelingen doen over de achtergrond. Bij de vecht partij raakten drie mensen ge wond. Drie anderen, drie meiden van 14, 15 en 16 jaar oud uit Middelburg, zijn vlak na de vechtpartij aange houden op de Langevielesingel en opgesloten in de politiecellen bij Torentijd. De verhoren van de drie zijn nog niet afgerond. Vandaag worden ze voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. Deze moet bepa len of de meiden in verband met het onderzoek nog zes dagen lan ger in Torentijd moeten blijven of dat ze naar huis mogen. De drie meiden gebruikten bij de vechtpartij een mes en een knup pel. Ze verwondden daarmee twee vrouwen uit Vlissingen. Een 21-jari- ge Vlissingse raakte door een mes steek gewond aan haar rug. Een 19-jarige plaatsgenote liep een flin ke hoofdwond op. De twee zijn met ambulances naar het zieken huis in Goes gebracht, maar kon den later naar huis. Volgens woord voerder Alwin Don van de politie maken ze het naar omstandighe den goed. Hij kon donderdag nog niet zeggen of de Middelburgse en Vlissingse betrokkenen elkaar ken den. De drie Middelburgse meiden had den bij hun aanhouding de knup pel en het mes niet meer bij zich. De knuppel is teruggevonden op de plaats van de vechtpartij; naar het mes is onder meer met een po litiehond gezocht, maar het is nog niet gevonden. De derde persoon die bij de vecht partij gewond raakte, is een 28-jari- ge man uit Middelburg. Hij kwam de slachtoffers te hulp. De man is ter plaatse medisch verzorgd aan zijn hoofd en hoefde niet naar het ziekenhuis. Volgens Don is het nog onduidelijk of de man bewust of onbewust aan zijn hoofd is ver wond. In verband met de vechtpartij was de kruising Groenewoud-Langevie- lebuitenbrug woensdagavond tot 22.00 uur afgezet voor het politie onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl Privacy vindt de vrouw wel prettig. Ze ging op zoek naar folie voor op de ramen. Ze ontdekte een nieuwe soort. 'Zelfklevend, zonder lijm' stond er op. Eenmaal thuis bleek er geen gebruiksaanwijzing bij te zit ten, maar ze had wel eens gehoord dat je folie op natte ramen moest plakken. Al snel kleefden de stroken op het raam, maar na krap een uur lag alles op de grond. Een tweede po ging leverde ook al geen succes op. Geïrriteerd over zo'n slechte kleef- kwaliteitpakte ze alles op om terug te brengen naar de winkel. „Zit er geen schutvel op", vroeg haar part ner nog terloops. „Ehhh" hakkelde ze en met een rood hoofd ging ze weer aan de slag. „Wereldspul, zelf klevende folie", riep ze even later. Commandant Cor Bos (links) en Peter de Kraker bij het nieuwe blusvoertuig. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21