D ad )p gifuitstoot Strijd L banon om Syrië ia afwijzing euthanasie Prins Harry viert in Las Vegas feest in z'n nakie REIZEN jrt vrij donderdag 23 augustus 2012 iiTAnlsnn O i.b.v. logies ontbiit Portugal Algarve flpp. Vitor's Village**** ruime appartementen kindvriendelijk Vertrek: oktober 2-kamerappartement o,b.v. logies mooiaangêlegde_tuin. Spanje Tenerife App. Barranco** centraal gelegen familiaire sfeer goede piijs-Zkwalitèitverhouding Vertrek: oktober 2-kamerappartement o.b.v. logies Griekenland Kefalonia App. Helena**+ Y buitenzwembad kleinschalig familieappartement Vertrek: september 1-kamerappartement o.b.v. logies ^Mum-mm Curasao X Piscadera Baai Hotel Hilton Curasao**** y' aan het strand zeer ruim opgezet gratis shuttle KffffWIW Vertrek; september 'F»W r,li 2-persoonskamer °b" Turkije Turkse Rivièra Hotel Elysee**** dichtbij het strand zeezichtkamers dichtbij het centrum Vertrek: september 2-persoonskamer Bali Sanur Hotel Sanur Beach**** aan het strand bestseller V; perfecte service Vertrek: september 2-persoonskamer 'Extra 50,- koning geldt per boeking met Uw Oad-Reischeque, minimale reissóm 750,-. In te leveren t/m 30-9-2012 voor vertrek i/m 31-3-2013. oad.nl/staatsloterij 3® Bel 0900-8482 (o,i5 pjn.) of ga naar uw ANVR-reisbureau. tien andere gevangenen hielden een het gratieverzoek in behandeling is hongerstaking voor zijn vrijlating, bij de Spaanse Hoge Raad. Die hebben ze onderbroken zolang foto Javier Etxezarreta/EPA VSSSaBeBBeaaBBaSBmBBSSaSSSBBSBSl&BSBBBafmSSBSBSmmSBMmBSm ing hoogovencomplex milie Riva, die de fabriek op haar eigen manier openhield. „Gewaag de technologie, de machines altijd op hun maximum en de 12.000 ar beiders uitbuiten. Dat was het re cept", zegt Donatello Stefanelli van de metaalvakbond Fiom. Mi lieu en gezondheid waren geen is sue. Oproepen om milieumaatrege len leidden wel tot akkoorden, maar die werden vervolgens niet uitgevoerd. Zonder dat dit ophef veroorzaakte. De politiek en de bonden werden gecorrumpeerd of gechanteerd met het argument van werkgelegenheid. Voor de rest, zo blijkt uit stukken van justitie, zorgde de chef externe betrekkingen. Hij manipuleerde en betaalde de inspecteurs, de pers en zelfs de kerk. De vorige bis schop ontving 10.000 euro voor goede pr. Nu justitie 'stop' zegt, is het hek van de dam. De rege- ring-Monti kan geen sociale crisis gebruiken en heeft geld vrij ge maakt voor een 'eerste- sanering'. Van justitie mag de fabriek open blijven zolang dat niet de sanering en reductie van de giftige uitstoot stoort. Volgens experts zijn ingrepen 'met draaiende motor' onmogelijk. En het aan- en uitzetten van hoog ovens betekent een jaar geen pro ductie en dus de doodsteek voor Il va. Justitie zegt hieraan geen bood schap te hebben. Ilva houdt zich muisstil en laat het handelen over aan de regering. Want de ervaring leert dat de politiek voor Ilva altijd een oplossing heeft. week te eten. De politie zei dat de overlijdensakte door een arts is on dertekend en dat de dood verder niet zal worden onderzocht. Na het weekeinde ging Nicklinson snel achteruit. Hij overleed in het bijzijn van vrouw en kinderen. Volgens de advocaat was Nicklin son na het oordeel terneergeslagen en erg bang. Hij begreep niet dat de rechters zip argumenten voor euthanasie niet hadden gehono reerd. Nicklinson kreeg in 2005 een beroerte. Hij kon daarna al leen maar communiceren door te knipperen met zijn ogen. Hij er voer zijn leven sindsdien als een nachtmerrie en kon niet zelf dode lijke medicijnen innemen. Hij wil de daarom dat artsen een einde aan zijn leven zouden maken en voerde daar een juridische en poli tieke strijd voor. De rechters van het Britse hoogge rechtshof bleven er echter bij dat de Britse wet geen euthanasie toe staat, hoewel ze de zaak 'zeer ont roerend en tragisch' noemden. Zeker tien doden in burgeroorlog Gevechten hevigste sinds Liba nese burgeroorlog van 1975-1990. Net als in Syrië vechten in Li banon alawieten en soennie ten tegën elkaar. Rusland beschuldigt Westen van ophitsen rebellen. TRIPOLI - Gevechten tussen soenni tische moslims en alawieten in de Libanese havenstad Tripoli heb ben de afgelopen dagen zeker tien levens geëist. Meer dan 100 men sen zijn gewond geraakt,, meldden medici woensdag. De strijders gebruiken automati sche wapens. Ook klinken er ex plosies in de stad. Tripoli heeft een grote soennitische gemeen schap en een alawitische minder heid. Ook in buurland Syrië vech ten leden van de twee groepen te gen elkaar. De Syrische president Bashar al-Assad is een alawiet, veel opstandelingen zijn soenni tisch. De spanningen tussen soennieten en alawieten in het noordwesten van Libanon zijn er sinds tiental len jaren. Begin juni kwamen vijf tien mensen om het leven door ge weld tussen de groepen. Volgens sommige inwoners zijn de gevech ten van de afgelopen dagen de he vigste sinds de Libanese burgeroor log (1975-1990). Het leger zegt dat tot op-heden tien militairen gewond zijn ge raakt tijdens pogingen het geweld te stoppen. Westerse landen zijn de Syrische oppositie 'openlijk aan het aan moedigen' om de gewapende strijd tegen de regering van presi dent Bashar al-Assad aan te gaan. Dat heeft Rusland gisteren gezegd. Het Russische ministerie van Bui tenlandse Zaken zei dat het Wes ten niets heeft gedaan om de oppo sitie te overtuigen een dialoog aan te gaan met de regering. Volgens Rusland is met de 'hypocriete' houding van het Westen een op lossing voor het conflict in Syrië niet dichterbij gekomen. Syrië zou bereid zijn te praten over het opstappen van president Assad als onderdeel van onderhan delingen om een einde te maken aan de-bloedige gevechten in het land. Dat suggereerde de Syrische vicepremier Qadri Jamil na ge sprekken in Moskou. Het vertrek van Assad kan geen voorwaarde vooraf zijn bij de on derhandelingen,. maakte Jamil dui- delijk. Maar hij voegde eraan toe: „Alle problemen kunnen worden besproken tijdens onderhandelin gen. Wij zijn zelfs bereid dit issue te bespreken." De Verenigde Sta ten en zijn bondgenoten eisen het 'onmiddellijke vertrek van Assad. Maar, zei Jamil, als je daar een voorwaarde van maakt voor onder handelingen dan zal het nooit tot onderhandelingen komen. LAS VEGAS - De Britse prins Harry heeft afgelopen weekeinde in zijn adamskostuum een feestje gevierd in Las Vegas. Entertainmentwebsi- te TMZ wist de hand te leggen op foto's, waaruit onder meer blijkt dat de 27-jarige prins vrijdag naakt een potje biljart speelde. De foto's zijn genomen in een luxe suite waar Harry met een paar vrienden de bloemetjes bui tenzette. Ook een aantal dames, die door de prins en zijn vrienden in de hotelbar waren opgepikt, zou bij het feestje zijn geweest. In de hotelkamer speelde Harry volgens TMZ 'stripbiljart', een spel waar hij gezien zijn ontklede toe stand blijkbaar niet in uitblonk. TMZ kreeg twee foto's in handen. Op beide kiekjes is de Britse prins te zien met een onbekende naakte dame. Wie de foto's heeft ge maakt, is onduidelijk. St. James's Palace heeft bevestigd dat prins Harry op de foto's staat, maar doet verder geen uitspraken. Harry, na zijn vader Charles en oudere broer William derde in de lijn van de Britse troonopvolging, wekt wel vaker opschudding. In 2005 bezocht hij een feestje in een nazi-uniform. In 2002 zat-hij in een afkickkliniek nadat hij had toe gegeven hasj te roken en in 2004 sloeg hij een fotograaf in elkaar. zie onze website:show Bekijk de pikante foto's van prins Harry online Vakantieplannen? Koop dan nu een Staatslot! Want dan krijgt u een Oad-Reischeque van 50,- cadeau! U kunt uw Oad-Reischeque verzilveren op het uitgebreide assortiment van Oad Reizen. Boek er bijvoorbeeld een heerlijke zonvakantie, een leuke stedentrip of een sportieve wintersportvakantie mee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9