Kloetinge levert tegen EVV maatwerk af 5 241 sport Joziasse/Meerman op dreef In Kloosterzande Federer favoriet US Open bij absentie Nadal Middelkoop en Sijsling door in kwalificaties II donderdag 23 augustus 2012 MET IZALINE CALISTER EN fll THE KONRAD KOSELLECK BIG BAND 26augustus 20uQ0 gratis NAZOMERZINGEN MET ELLEN TEN DAMME EN MAIKE BOERDAM 1 THE KONRAD KOSELLECK BIG BAND 26 augustus 15u0.0. l gratis KLOOSTERZANDE - Tennissters No- mie Joziasse (16) en Anna Meer man (17) van TC Hulster Ambacht boekten in het Emté Kloosterse Windtoernooi in het vrouwendub- bel-5 een mooie 6-3 6-2-overwin- ning op Romy Bonte (14) en Clai re van Damme, die zondag haar dertiende verjaardag viert. „In de eerste set kwamen we met 5-0 voor, maar Romy en Claire kwamen nog terug tot 5-3. We zijn toen wat dieper gaan slaan, wat goed uitpakte. We proberen over het algemeen zo aanvallend mogelijk te spelen. Dat is ook leu ker dan op vastheid tennissen", al dus Nomie Joziasse. De Gymna- sium-6 scholiere is behoorlijk vast met haar forehand en staat dan ook rechts in het veld. Atheneum-6-scholiere Anna Meer man staat op links, mede vanwege haar sterke dubbelhandige back hand. „Toen Romy en Claire be hoorlijk hard sloegen, gingen wij soms vertragen omdat je hen an ders in de kaart speelt", verklaarde Anna Meerman. Vandaag treffen de winnaars hun club- en teamgenoten Kim van den Berg en Marije Hollestelle. In de 6-categorie had de als eerste ge plaatste combinatie Brigitte Sponselee/Tilly van Waardenburg een valse start tegen de Ani- mo-spelers Arianne'van Harn en Esther Bilderbeek. De lokale favo rieten pakten de eerste set met 7-5 en stonden in het tweede bedrijf met 4-1 voor, maar verloren uitein delijk met 10-7 in de supertie break. „Zij werden vaster en wij begonnen meer fouten te maken." Bij de mannen-6 verrasten Pascal Elegeert en Frank Ivens via 10-8 in de supertiebreak Martien Sponse- lee en Henk van de Voorde. EW schakelde vorig seizoen in de KNVB-beker Hoek uit. De ploeg won met 5-3. Kloetinge zorgt voor een stunt in de KNVB-beker. De Beveland- se hoofdklasser verslaat topklas- ser EW uit het Limburgse Echt. Het wordt 3-1 na een enerveren de wedstrijd via doelpunten van John Schot, Mats Willemse en Bart Deprez. door Jan Dagevos KLOETINGE - De tegenstellingen wa ren groot na afloop van de beker wedstrijd tussen Kloetinge en EW (3-1). Terwijl b.ij de Beveland- se hoofdklasser de spelers elkaar innig omhelsden, hadden ze bij de Echter Voetbal Vereniging (EW) een eindje verderop bijna slaande ruzie. De klap die Kloetinge de topklas- ser even daarvoor had toegediend zorgde voor ontgoocheling en boosheid bij de Limburgers. Trai ner Leo Beckers moest er uiteinde lijk in de kleedkamer aan te pas ko men om de boel te sussen. „We zijn diep en diep teleurgesteld en Karakteristiek Kloetinge-EVV 3-1 (1-0). 11John Schot 1-0, 63. Roy Maessen 1-1, 83. Mats Willemse 2-1, 90. Bart Deprez 3-1. Scheidsrechter: R. J. M. van de Berg (Den Haag). Gele kaart: Aart Veldhof (Kloetinge), Stan Rullenraad, Steff de Wit, Joep op den Kamp en Boy Heysteeg (allen EW). Aantal toeschouwers: 300. dat brengt emoties met zich mee", zei de oefenmeester later. Waarna hij op zijn ambtgenoot Diederik Hiensch afstapte, hem een ferme hand gaf en feliciteerde met het re sultaat. „Je hebt een goede ploeg", zei Beckers tegen Hiensch. De oefenmeester glom met recht van trots. Kloetinge leverde woens dagavond maatwerk af tegen een gerenommeerde tegenstander. „Al les klopte", zei Hiensch. „We heb ben zelfs geen mindere fases ge had. We hadden 90 minuten con trole." „Er zit heel voetbal in het team en daardoor kunnen we tegenwoor dig dominant zijn", zei John Schot. De aanvallende middenvel der mocht dan op twee verschillen de schoenen spelen ('Er ging er af gelopen zaterdag één kapot'), de Tholenaar ging er niet onder ge bukt. Integendeel: Schot was sterk aan de bal, speelde slim tussen de linies en had heel veel diepgang. En hoe trainer Beckers van EW zijn spelers ook toeschreeuwde vooral die nummer tien te dekken, Schot was niet te houden. Na elf minuten haalde de speler van Kloetinge: Jaco van der Schee; Aart Veldhof, Michel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Mark Schuit, Corné Schilperoort, Roy Mulder, Mats Willemse, John Schot en Tom Blomaard (88. Bart Deprez). 9 Kloetinge speelt nu in de tweede ronde van de KNVB beker tegen Telstar. Dat duel is 26 september. Kloetinge de trekker al over. De bal belandde uit een corner bij hem, waarna hij snoeihard uithaal de: 1-0. Het- was een droomstart die een prima vervolg kreeg. Ach terin heersten de jonge Aart Veld hof de sterke kopper Michel Maas kant, de geslepen Jaap Esser en de onverzettelijke Timo Jansen. En op het middenveld hadden Corné Schilperoort, Roy Mulder, Mats Willemse en Mark Schuit de regie in handen. Schot had een ietwat vrije rol, terwijl Tom Blomaard voorin voor dreiging zorgde. Kloetinge liet de bal snel rond gaan, speelde gedurfd, was tak- tisch sterk en toonde bij balverlies een enorme opofferingsgezind heid. „We wareii een eenheid", constateerde Hiensch. „En we wa ren bereid eikaars kwaliteit te be nutten. Ja, eigenlijk ben ik wel een beetje verrast dat we af zo ver zijn." Na de pauze was de verwachting dat EW de teugels zou aanhalen, maar daar bleek de Limburgse for matie niet toe in staat. „In deze sa menstelling hebben we gewoon te weinig kwaliteit", zei trainer Beckers, die onder meer wees op het ontbreken van de oud-prof Ke vin van Dessel. Na twintig minuten in de tweede helft gaf de oefenmeester zijn ver dedigers de opdracht om de bal maar hoog in de doelmond bij Kloetinge te pompen. Misschien zou dat nog iets opleveren en zo waar kwam EW op 1-1, toen Roy Maessen uit het niets raak kopte. Op dat moment had Kloetinge via Schuit en Maaskant (kopbal op de lat) al verder afstand moeten ne men. Toch kwam alles nog op zijn NEW YORK - Tennisser Matwé Mid delkoop en Igor Sijsling hebben na mens Nederland bij de start van de kwalificaties voor de US Open in New York de eerste succesjes ge boekt. Middelkoop versloeg de Tsjech Jan Hernych in drie sets: 7-6 (4) 3-6 6-4. Sijsling versloeg zonder veel moeite de Argentijn Maximo Gonzalez. Hij was in twee sets, die beide net geen 40 minuten duurden, klaar: 6-3 6-2. Thomas Schoorel was niet opge wassen tegen de Duitser Michael Berrer: 3-6 1-6. Jesse Huta Galung was in de eerste ronde kansloos te gen de Amerikaan Kosakowski. Na vijf kwartier stond er 4-6 en 2-6 op het scorebord van baan 11. Ook Bibiane Schoofs, Richel Ho- genkamp en Boy Westerhof gin gen in de eerste schifting onderuit. Thiemo de Bakker moesten gistera vond nog in actie komen. NEW YORK - De afwezigheid van de geblesseerde Rafael Nadal is een grote aderlating voor de strijd om de titel bij de US Open. De Spaanse vechtjas weet met zijn op tredens altijd veel kleur te geven aan een grandslamtoernooi. „Dit is natuurlijk heel jammer voor hem, maar zeker ook voor de tennisliefhebbers. Zeker nu Andy Murray de olympische titel heeft gehaald vormt hij met Nadal, Ro ger Federer en Novak Djokovic de 'Big Four'. In New York zal David Ferrer nu in de rangorde opschui ven. Een fantastische speler, maar niet zo gevaarlijk als Nadal. Het zal de strijd toch een stuk minder spannend maken", oordeelt oud-tennisser Raemon Sluiter. John van Lottum deelt de mening van zijn voormalige Rotterdamse collega. „Nadal is een icoon. Het is een gemis dat hij er niet bij is. Hij speelt altijd met passie en geeft Ideur aan het tennis." Volgens Sluiter zullen andere spe lers in New York alleen op een goe de dag in staat zijn om Federer, Djokovic en Murray uit de halve fi nales te houden. Van Lottum be treurt het gebrek aan echte concur rentie voor de overgebleven drie. „Het is jammer dat het draait om deze jongens en dat er niemand echt in slaagt erbij te komen." De situatie rond Nadal lijkt wel steeds zorgelijker te worden, want de knieproblemen keren steeds te rug. „Ik weet niet precies wat er aan de hand is, maar het duurt ook wel steeds langer. Het is voor hem ook heel zwaar. Hij is hele maal gek van tennis en het was voor hem heel moeilijk om de Spe len te moeten laten lopen. Maar waarschijnlijk betaalt hij toch de prijs voor zijn manier van tennis sen. Hij blijft altijd vechten, maar dat kost zoveel kracht en energie. Die pijn zal hij ook wel eerder heb ben gevoeld, maar zal hij ook wel geforceerd hebben omdat hij zo graag wil." Van Lottum, die zelf altijd genoot van de bijzondere sfeer in New York, beaamt dit. „Hij is zo'n fysie ke speler. Echt een beest op de baan. Dat kan bijna niet goed zijn en is ook niet vol te houden. Ge lukkig beseft hij zich dit nu ook en neemt hij op tijd zijn rust. Hij heeft ook zoveel klasse dat hij ook absoluut weer terugkeert, dat weet ik zeker." Sluiter tipt Federer en Djokovic voor de eindzege, met een lichte voorkeur voor Federer. Sluiter is onder de indruk van wat de Zwitser dit jaar laat zien. „Het is echt bizar. Vorig jaar had ik nog een discussie over of het verval niet was ingezet. Nu is hij weer he lemaal terug. Het zegt veel over zijn uitzonderlijke klasse." Voor Van Lottum is Federer de ab solute favoriet. „Ik had dit zeker niet verwacht. Het is indrukwek kend wat hij nu weer laat zien." www.nazomerfestival.nl T. 0900 33 000 33 (45 eent per gesprek} NAZOMERDANSEN' PICKNICK OP HET ABDIJPLEIN ft i 26 augustus 12u00 gratis II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68